Prosím o rady s novorozencem...

Anonymní
31.7.21 21:08

Prosím o rady s novorozencem...

Vím, že podobných dotazů je tu už asi víc… ale prosím zkušenější o radu, jak to dělat lépe (případně za uklidnění, že je to normální), to víte, nezkušená prvorodička… :oops: Moc děkuju za pochopení a omlouvám se za elaborát.

Máme pětidenní miminko a mám pocit, že ho pořád kojím - to by mi nevadilo, akorát že se žádným jiným způsobem neumí uklidnit a usnout. A při jakékoliv jiné „činnosti“ strašně pláče - když ho přebaluju nebo převlékám (to je nejhorší), ale i když ho zvedám, přenáším, zkouším chovat, dávat do klubíčka… zkrátka za bdělého stavu je buď u prsa, nebo křičí.

Nespí špatně (díky bohu), ale náš den tedy vypadá tak, že spí cca 2-2,5 hodiny, pak se vzbudí, zkontroluju, jestli má plnou plínku (obvykle nemá), a v tu chvíli už otevírá pusinku a chce jíst. Pokud ještě zkouším třeba pochovat nebo jinak otálet, stejně velice rychle začne natahovat. Tak jdeme kojit, po chvíli u toho začne usínat, ale myslím, že se napije hodně (v porodnici jsme vážili a bylo to ok). Během kojení se většinou vykaká, tedy jdeme pak přebalovat, což doprovází řev, kterým se úplně rozčílí a zas nepomáhá, než ho znovu dát k prsu, dokud u něj nezačne aspoň klimbat. Pak s trochou štěstí odříhneme a s další trochou štěstí usne, případně ho musím dát k prsu znovu…

Dnes jsme chtěli zkusit poprvé koupat, ale doprovázel to tak hysterický pláč, že jsme nakonec jen otřeli žínkou. Opět jsem ho pak musela uklidnit kojením.

Pláče i když ho prostě zvedám, přenáším, chovat vydrží chvilku (20 sekund?), pak taky začíná natahovat - rozhodně je nemyslitelné, že by se nějakým chováním uklidnilo.

Myslím, že bříško ho nebolí - nožičky si nepřitahuje, kaká často. Ale prostě na jakékoliv podněty reaguje pláčem, který uklidním jedině u prsa… Buď spí, nebo se kojí, nebo křičí. Tak nevím, jestli prostě jen vydržet a zlepší se to (ale spíš se bojím, jestli mu tím nějak neubližuju…), nebo nenapadá vás, co dělat jinak, lépe, co může být špatně? :nevim:

Prosím anonym, stydím se za svojí neschopnost… :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4476
31.7.21 21:13

Ahoj, můj syn měl rád zavinovačku, v té byl moc spokojený. A také měl dudlík. Můžeš to zkusit na uklidnění. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34663
31.7.21 21:16

Zkusila bych zavinovačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14817
31.7.21 21:18

U nekterych mimin normalni :nevim:.

Nakoj hned, jak se vrti, zkus ho nenechat rozbrecet.

A nektere deti si nepotrebuji odrihnout, takze je pohodlne nakojit vleze ve velke posteli a nechat u toho usnout a spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
31.7.21 21:21

Koupej ho se sebou, lehni si do vany a poloz si ho na sebe, uvidis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1497
31.7.21 21:26

Je to miminko. Je normální že se uklidňuje u prsa. Časem si to sedne. Dudlík si nevezme? Dcera ( aktuálně má 8 týdnů) je to samé. Když je vzhůru tak je u prsa. Ale lepší se to. Teď už zvládla i vydržet v lehátku bez pláče, v kočárku už taky vydrží koukat… Ale musí mít dudlíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13963
31.7.21 21:27

Zkus tu zavinovačku a fakt zavinout i ruce ;) při tom zvedání neber miminko za zátylek, ale za hlavičku. V zátylku je jim to nepříjemné a reagují pláčem - to nám říkala fyzio v porodnici a fakt to tak je. Nosit celkově co nejvíce do klubíčka, na tygříka. Ale u těch miminek je normální, že pomůže jen prso. Je to malé miminko, vše si teprve sedne ;) určitě děláš vše dobře ;) nohy přitahovat ještě nebude, spíš by se kroutilo, kdyby bolelo bříško. Každopádně preventivně můžeš zacvičit nožičkami, namasírovat bříško. Koupele se neboj. Párkrát bude možná pláč, ale miminko si rychle zvykne. Je lepší dát tu vodu takovou teplejší a dát jí víc, aby bylo miminko hezky ponořené. Někdo balí miminko na to první koupání do látkové pleny, aby se dítě cítilo víc v bezpečí. Na miminko mluv a snaž se být v klidu, určitě to zvládnete :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19905
31.7.21 21:29
@Anonymní píše:
Vím, že podobných dotazů je tu už asi víc… ale prosím zkušenější o radu, jak to dělat lépe (případně za uklidnění, že je to normální), to víte, nezkušená prvorodička… :oops: Moc děkuju za pochopení a omlouvám se za elaborát.

Máme pětidenní miminko a mám pocit, že ho pořád kojím - to by mi nevadilo, akorát že se žádným jiným způsobem neumí uklidnit a usnout. A při jakékoliv jiné „činnosti“ strašně pláče - když ho přebaluju nebo převlékám (to je nejhorší), ale i když ho zvedám, přenáším, zkouším chovat, dávat do klubíčka… zkrátka za bdělého stavu je buď u prsa, nebo křičí.

Nespí špatně (díky bohu), ale náš den tedy vypadá tak, že spí cca 2-2,5 hodiny, pak se vzbudí, zkontroluju, jestli má plnou plínku (obvykle nemá), a v tu chvíli už otevírá pusinku a chce jíst. Pokud ještě zkouším třeba pochovat nebo jinak otálet, stejně velice rychle začne natahovat. Tak jdeme kojit, po chvíli u toho začne usínat, ale myslím, že se napije hodně (v porodnici jsme vážili a bylo to ok). Během kojení se většinou vykaká, tedy jdeme pak přebalovat, což doprovází řev, kterým se úplně rozčílí a zas nepomáhá, než ho znovu dát k prsu, dokud u něj nezačne aspoň klimbat. Pak s trochou štěstí odříhneme a s další trochou štěstí usne, případně ho musím dát k prsu znovu…

Dnes jsme chtěli zkusit poprvé koupat, ale doprovázel to tak hysterický pláč, že jsme nakonec jen otřeli žínkou. Opět jsem ho pak musela uklidnit kojením.

Pláče i když ho prostě zvedám, přenáším, chovat vydrží chvilku (20 sekund?), pak taky začíná natahovat - rozhodně je nemyslitelné, že by se nějakým chováním uklidnilo.

Myslím, že bříško ho nebolí - nožičky si nepřitahuje, kaká často. Ale prostě na jakékoliv podněty reaguje pláčem, který uklidním jedině u prsa… Buď spí, nebo se kojí, nebo křičí. Tak nevím, jestli prostě jen vydržet a zlepší se to (ale spíš se bojím, jestli mu tím nějak neubližuju…), nebo nenapadá vás, co dělat jinak, lépe, co může být špatně? :nevim:

Prosím anonym, stydím se za svojí neschopnost… :oops:
:hug: nekojila jsem, někdy na začátku jsme měli taky pár měsíců, kdy se jen omýval vodou, přešli jsme na rachani a půl hodinové koupele, následoval rok myti ve stoje ve vaničce a nedávno si milostpan opět sednul ve vaničce.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5112
31.7.21 21:42

:hug: Nemáš se za co stydět. To není žádná neschopnost. :hug: Zkusila bych taky tu zavinovačku. Držím palce, ať se pěkně sžijete a miminko je zdravé a spokojené. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
31.7.21 21:47

2 hodiny spánku s malou v tomto období neznám…ječela pořád, usla na půl hodky a jela znovu..Něco šíleného..Byla blinkací dítě, takže po krmení šavle..i.mezi kamením..Já nespala, když jsme usla nějak na 2 hodky v noci, tak to byl zázrak. Hlídala jsem, jestli dýchá, sledovala monitor dechu, jestli bliká..
Ano, skončila jsem na práškách.
Věřím ale, že se to u vás srovná. Je opravdu maličký brouček, zvyká si na svět. Dej mu čas. Vse bude dobré, jen někdy ty začátky jsou těžké. Moc držím pěsti a přeji pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
31.7.21 21:53

Děláš to podle mě dobře. Obě dcery (i ta 3 týdenní) mají rády, když se u toho chování chodí :D u starší jsem si nesměla sednout, ta mladší je trochu milosrdnejsi ale i tak je to náročné😄 jsou u toho v perince.

Koupání si sedne, je mu 5 dnů, spi 20 hodin denně a budu se jen, když chce jíst. A když hned nedostane, hysterici. Za pár týdnů už bude víc vzhůru a vychytas čas koupání, aby nebyl už vyhladovely.

Nicméně, ja se taky těším, až dám dudan. Chci vydržet ještě tak 14 dní, až se zajede kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
31.7.21 21:56

Mala som podobne mimi, urcite nie si neschopna, zaciatky su nanic. Kupat sa zacal v 3-4m, dovtedy len zinka/zadok v umyvadle. Nema sa kde zamazat, potom si to uz uzival. V 2 tyzdnoch som dala do satky, dost to pomohlo, nasytil sa potreby mlieka i kontaktu, ja som mala volne ruky a potom uz bol odlozitelnejsi :) kocar prijal az po pol roku, autosedacku po roku. Niektore deti su narocnejsie, vela sil nech to zvladnete :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
31.7.21 21:58

Děláš to podle mě dobře. Obě dcery (i ta 3 týdenní) mají rády, když se u toho chování chodí :D u starší jsem si nesměla sednout, ta mladší je trochu milosrdnejsi ale i tak je to náročné😄 jsou u toho v perince.

Koupání si sedne, je mu 5 dnů, spi 20 hodin denně a budu se jen, když chce jíst. A když hned nedostane, hysterici. Za pár týdnů už bude víc vzhůru a vychytas čas koupání, aby nebyl už vyhladovely.

Nicméně, ja se taky těším, až dám dudan. Chci vydržet ještě tak 14 dní, až se zajede kojení.
@Lucylla1 píše:
2 hodiny spánku s malou v tomto období neznám…ječela pořád, usla na půl hodky a jela znovu..Něco šíleného..Byla blinkací dítě, takže po krmení šavle..i.mezi kamením..Já nespala, když jsme usla nějak na 2 hodky v noci, tak to byl zázrak. Hlídala jsem, jestli dýchá, sledovala monitor dechu, jestli bliká..
Ano, skončila jsem na práškách.
Věřím ale, že se to u vás srovná. Je opravdu maličký brouček, zvyká si na svět. Dej mu čas. Vse bude dobré, jen někdy ty začátky jsou těžké. Moc držím pěsti a přeji pevné nervy.

Jak dlouho takhle blinkala? Mně ta nová taky strašně blindí. Nevím, jestli je to reflux nebo jestli ji to moc teče a musí to chlemtat rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625

Já Ti můžu říct - vydrž. Bude fakt lépe. Koupej se s miminkem, zkus zavinovačku, bílý šum, houpatko, brát na "tygrika'. To, že chce být u prsa je normální, měla jsem to úplně stejné, já snad celý den jen kojila, ale musím říct, že jsem si u toho nejvíc odpočinula (spala jsem s malým v posteli), prso jsem mu dala kdykoliv chtěl.

Jinak třeba malý byl od malička naháč, nechtěl oblečení, takže pořád jen plinka, zavinovačka a zapnuté topení.

Doteď si vzpomínám, když jsem syna přivezla domu a byla fakt zoufalá, já ani nevěděla jak mu dát říhnout, jak ho zvednout prostě nic (díky bohu za švagrovou, ta přijela a vše potřebné nám ukázala) no a v půl roce už jsem s ním dělala salta na rukách :lol:, chtělo se mi brečet, že jsem špatná máma, že to nezvládnu a šlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625

A doplňují, že ani v 15 měsících syn nespí déle než 4 hodiny. Jako miminko bylo 2,5 hoďky úplně běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat