Šestiměsíční dítě chce chodit

31.7.21 09:17

Šesti měsíční dítě chce chodit

Zdravím, mám takový dotaz. Neteři jsou 6 měsíců a sestře jde z ruky na zem a chodí okolo stolu. Je tohle normální? :lol: Ona je dost chytrá, ale toto sme nečekaly. Sama si stoupne, jde pár krůčků ale v 6ti měsících? Sestra má strach, že to bude mít dopad na její zdraví. Nedávala ji sedět ani stát samotnou. Neteř na tohle všechno prostě přišla sama :lol: Dělalo vám to i vaše dítka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32476
31.7.21 09:25
@marsssyadamek píše:
Zdravím, mám takový dotaz. Neteři jsou 6 měsíců a sestře jde z ruky na zem a chodí okolo stolu. Je tohle normální? :lol: Ona je dost chytrá, ale toto sme nečekaly. Sama si stoupne, jde pár krůčků ale v 6ti měsících? Sestra má strach, že to bude mít dopad na její zdraví. Nedávala ji sedět ani stát samotnou. Neteř na tohle všechno prostě přišla sama :lol: Dělalo vám to i vaše dítka?

dcera měla do šesti měsíců frejkovu peřinku. Hned jak ji sundala, začala se stavět na nohy. Ale chodit fakt ne, to až v devíti měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14646
31.7.21 09:33

Nesmi ji davat z ruky do stoje.

Jestli si stoupne sama, s tim uz nic nenadela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2241
31.7.21 09:39

Pokud se sama ze země postaví a chodí kolem. nabytlu, tak je to ok. Mně to děti dělaly začátkem 7 měsíce. Ale pokud jí sestra dává na zem na nohy a ona se sama postavit neumí, tak to je špatně. Dítě prostě položit na zem, buď do lehu nebo do sedu, pokud už samo umí sednout, a z toho ať se dostane, kam chce. Nepomahat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
31.7.21 09:40

Tohle by se neměloo podporovat. Brzy ji také může čekat operace zad. Většinou toto dělají miminka co mají špatně posílené svaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
31.7.21 10:03

Pokud to dítě dělá samo, tak to asi těžko zakážeš. Moji ctyřměšíční kluci se z pololehu při jídle zvednou sami do sedu. Vytahovat za ruce k tomu nepotřebují, v sedu se neudrží a padají dál… No mám je pořád držet položené a poslouchat ten řev, když to nemůžou dělat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
31.7.21 10:09
Tohle by se neměloo podporovat. Brzy ji také může čekat operace zad. Většinou toto dělají miminka co mají špatně posílené svaly.
@Elea9 píše:
Pokud to dítě dělá samo, tak to asi těžko zakážeš. Moji ctyřměšíční kluci se z pololehu při jídle zvednou sami do sedu. Vytahovat za ruce k tomu nepotřebují, v sedu se neudrží a padají dál… No mám je pořád držet položené a poslouchat ten řev, když to nemůžou dělat :D

Tak při jídle jsou nezbytne nutnou dobu, pár minut. Radím je pokládat na bříško, či na zada. Nepodporovat tohle, nebo jim zničíš páteř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14646
31.7.21 10:12
@Elea9 píše:
Pokud to dítě dělá samo, tak to asi těžko zakážeš. Moji ctyřměšíční kluci se z pololehu při jídle zvednou sami do sedu. Vytahovat za ruce k tomu nepotřebují, v sedu se neudrží a padají dál… No mám je pořád držet položené a poslouchat ten řev, když to nemůžou dělat :D

Poloz je na rovnou podlozku na zada nebo bricho. Vytahovat se rukama z lehu je prusvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
31.7.21 10:15

Nevěřím, že jí nepomáhá. Dítě si má na vše přijít samo. Ať se objedná na rehabilitace, co nejdřív. Takto dítěti zadělává na problémy s pohybovým aparátem.
Také jsem byla „velmi šikovná“, chapej, matka mě stavěla, posazovala, měla jsem chodítko. A od třiceti mě bolí záda…
Ať si rozmyslí, co je pro ni důležitější, zda chlubení, jak brzy chodila, nebo zdraví.

P. S. S takovými matkami se obcas setkám, ona to dělá sama, houby s octem, stačí je chvíli pozorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
31.7.21 10:16
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3214
31.7.21 10:34

Syn tohle nedělal a jsem za to ráda. Nedivím se sestře, že má strach. Asi bych to konzultovala s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13271
31.7.21 10:42

Nas se postavil v osmi měsících a začal obcházet. V šesti měsících lezl a lezl dlouho souběžně s obcházení, za což jsem ráda.
Pokud to dělá sama, je to brzo, ale nebrzdila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34433
31.7.21 10:44
@marsssyadamek píše:
Zdravím, mám takový dotaz. Neteři jsou 6 měsíců a sestře jde z ruky na zem a chodí okolo stolu. Je tohle normální? :lol: Ona je dost chytrá, ale toto sme nečekaly. Sama si stoupne, jde pár krůčků ale v 6ti měsících? Sestra má strach, že to bude mít dopad na její zdraví. Nedávala ji sedět ani stát samotnou. Neteř na tohle všechno prostě přišla sama :lol: Dělalo vám to i vaše dítka?

V šesti ne, ale na osmi už stál a pak hned chodil. Cíleně bych s ní nechodila, netahala jak opici za ruce. Ale když se sama postaví a obchází stůl, dál pryč ubrus, aby na sebe něco neshodila. Jinak s tím nic nenadělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52334
31.7.21 11:00

Mně se dítě samo postavilo na konci šestého měsíce a víceméně hned začalo obcházet nábytek. Samostatně začal chodit v 10. měsíci.
Ale.moc nechápu, co v tvém příspěvku znamená, že jde z ruky na zem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3845
31.7.21 11:01

Kluk se sám začal stavět u nábytku a obcházet v 7m. Nemá poradně posíleny stred těla a je to vidět na držení. Musím s nim cvičit. Snažila jsem se ho davat zpět dolu, aby to nebylo ještě horsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat