Prosím radu - pes čůra na podložku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 08:47
Prosím radu cura na podložku

Dobrý den, prosím o radu. Máme velký dům, a zahradu. Venku v kotci máme loveckého psa. Minulou zimu jsme si pořídili štěňátko malé plemeno domů. Je to miláček, citlivý, mazlivy, pejsek. Bohužel, ja radu moji mamky jsem začala učit pejska i na podložku. Teď má 11 měsíců a je to v háji. Zhruba před dvěma týdny šel na kastraci, z důvodu že máme fenu. Obchcaval denně zdi, nábytek… Baracek predelavame a manžel už ho nechce brát do nových místnosti aby to tam neznicil. :( Svým způsobem to chápu, protože jakmile jsem ho vzala do kuchyne, pochcal zeď, i přesto že byl venku… Ráno sním chodím ven okolo 5 hodiny, pak jdu zase spát. Přes den litá venku, a vecir jdeme na procházku. Ale on i po ty procházce se dokáže doma vychcat. Zdravotní problém nemá. Nejhorší je, že občas se už ani na tu podložku neuraci jit :roll:, a zeď Teda obchcava jednu a tu samou :,(

Reakce:
Kresatkovi
Povídálka 24 příspěvků 14.08.19 10:02

No může to dělat i naschval. Prostě vždycky mu v tom vymachat čumák a dát na zadek, ale ne rukou. Nebo se zeptat na cvičáku. Hlavně to řešte nebo se to bude uz hodne špatně odnaučovat. Mě to pes dělal když jsem chodila na noční, tak proste byl naštvaný a udělal to schválně. :nevim:

Týnka20
Kecalka 409 příspěvků 14.08.19 10:17

Nechat cuchnout a placnout novinama a dat mu povel aby sel na misto a bejt důsledná, nemluvit snim… existuji i postriky ktery ho to maji odnaucit ale stim nemam zkusenost.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 14.08.19 11:51

No přestaňte se k němu chovat jako k miláčkovi a normálně s hím začněte pracovat a cvičit ho.

Pokud nevíte jak na převýchovu neurotizovaného a rozmazleného psa, tak se obraťte na nějakého kynologa, spíš někoho kdo pracuje s pozitiviní motivací, než nějakého starého myslivce či esenbáka.

základní info třeba tady

https://plotknihy.cz/…o-psa/512/p/

Týnuška95
Stálice 78 příspěvků 15.08.19 11:12

Pes nedělá nikdy nic schválně, to si myslí lidi. Podložka je zlo, jak si většinou naučit psa čůrat / kadit doma. Žádný máchání čumáku do loužičky, psa musíte u toho chytit a vynadat, jinak to nemá smysl. A začít učit čůrat venku od znova jako se štěnětem. Takže pořádně chválit a odměnit za to, že vykonal potřebu venku. :)

Týnuška95
Stálice 78 příspěvků 15.08.19 11:17

Já bych mu osobně nechala doma vodítko a jak bych viděla, že se chystá čůrat, tak bych ho hned zarazila.

Váš příspěvek
Reklama