Už si nevím rady se štěňátkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marketa5524
Nováček 4 příspěvky 13.08.19 21:08
Už si nevím rady se štěňátkem

Hezký večer,
téma diskuze už asi vypovídá o všem. Zkrátka už si nevím rady se svým čtyřměsíčním štěnětem staforda.
Doma všechno ničí. Samozřejmě, počítala jsem s nějakými ztrátami, ale on se začal prokousávat zdí (máme sádrokarton a byt v pronájmu), kouše dveře, rozkousal komodu, všude čůrá i přesto, že se všemi silami snažíme ho to odnaučit. Bývá tu sám zhruba čtyři hodiny denně, jelikož oba s přítelem musíme chodit do práce. Dnes jsem přišla domů a opět rozkousané dveře. Loužička nikde, vzala jsem vodítko, že půjdeme ven, lehl si na břicho (asi se chtěl mazlit a byl rád, že mě vidí) a začal čůrat, samozřejmě počůral mě, zdi a všechno okolo. Měla jsem předtím také staforda a ten rozkousal pár věcí, stačilo říct fuj a pak už byl klid a nic jiného nezničil. Jenže u tohohle už si opravdu nevím rady, snažím se na vše jít po dobrém, já ani přítel ho nebijeme, jen ho slovně káráme, ale už je to na mě moc. Neznám nikoho se stejnou zkušeností a ani nevím, kam si jít pro radu, proto píšu sem a doufám, že mi někdo poradí, jak celou situaci řešit. Pryč ho dát nechceme, jen chceme, aby se celá situace zlepšila. Děkuji předem za Vaše odpovědi. :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ester13
Kelišová 5913 příspěvků 13.08.19 21:14

Hele, v tomto případě bych i pro bezpečnost pejska zvolila velkou klec a do ní hračky. Není to týrání, pokud tam bude jen ty 4 hodiny. Je třeba naučit ho, že je to jeho pelech.

Ester13
Kelišová 5913 příspěvků 13.08.19 21:15

Jo a psa pořádně unavit. Stafici jsou nezmari.

Jareach
Kecalka 141 příspěvků 13.08.19 21:16

Nejsem expert na psí neřesti, ale zkusila bych 1) psa hodně unavit, než bude doma sám, 2) ho dát do psí klece s pelíškem a hračkou+ použité tričko někoho z Vás, 3) při příchodu psa zvednout a odnést ven, aby čural výhradně tam (dočasně, dokud se to nenaučí).

Marketa5524
Nováček 4 příspěvky 13.08.19 21:23

@Ester13 @Jareach Děkuji vám za vaši odezvu. Ano, ta klec mě už taky napadla jako úplně poslední řešení. Je mi to líto, že zde musí být sám a ještě ho dát do klece :roll: Ale bohužel si nemůžeme dovolit, aby nám mezitím zničil celý byt (a to zatím bývá jen v chodbě). Chodíme na dlouhé procházky každý den a i tak přijdu domů a čeká mě pokaždé nějaké překvapení. Máte některá z vás zkušenost s tou klecí, nebude se jí bát? A jak dlouho ho v té kleci nechávat? Zkusit ho tam dávat třeba měsíc, dva a pak vyzkoušet, jestli už se uklidnil, nebo jakým způsobem to zavést a jakým skončit?

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 13.08.19 21:43

Možná mimo, tady šlo o staršího psa, i když taky ještě v podstatě štěně, a zacal to dělat, i když dřív byl klid. Ale kamarád nedávno vyprávěl, že když začal chodit víc do práce, pes začal taky „zlobit“. Dělat nepořádek, ničit mu věci. A pomohlo na to vůbec nereagovat. Přijít domů jako by tam nic nebylo. Tak kdyby to bylo tím, že se mu stýská, a ne nudou a prebyvajici energií, třeba by to pomohlo.

Celeste97
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 13.08.19 21:44

Byvaly měl teda pitbulla, ale od mala taky nicil dveře jak byl sám, chtěl prostě za panem.. Teď je mu myslím 5 a bez košíku ani ránu, taky sem našla doma dveře rozkousany..
Jinak taky doporučuji klec. Spousta psů v ní musí být když jsou sami, a 4 hodiny není žádná hrůza ;)

Mika.ella1
Kecalka 196 příspěvků 13.08.19 21:46

Klec a zabavit + poradne unavit..ucuravani z radosti vyresi spis cas :roll:

Příspěvek upraven 13.08.19 v 21:47

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1735 příspěvků 13.08.19 21:47

On se casem nauci rezim, ze rano behani a pak doma klec = chrapani, pak zase prochazka. Do 3 let maji pubertu. Pevny nervy a pevnou ruku hlavne. Az bude vetsi muzete ho nechat v predsini, uz bude naucenej. Jo a pres klec hodit na 3 strany deku, at ma trochu tmu

Titty
Echt Kelišová 8337 příspěvků 13.08.19 21:50

@Marketa5524 já bych tu klec nebrala jako nějaké zlo nebo trest. Pro naši fenku ji sice nemáme, ale na psí skupině na FB jsem už viděla spoustu fotek, kde jsou v kleci naprosto spokojení psi. Berou ji jako svoje útočiště, jako svůj domeček. Chodí tam, i když jsou páníčci doma.
Jen by bylo potřeba nastudovat, jak na tu klec psa postupně navyknout, aby ji vnímal takto pozitivně.

sakota
Kelišová 5968 příspěvků 13.08.19 21:51

Klec nebo kenelka by to poresila, ty 4 hodiny nejsou ta dlouhe. radne fyzicky znicit. A nestydte se poradit se s chovatelem, od ktereho stene mate, mel by byt schopen poradit, byva to samozrejma soucast chovatelskeho servisu. ;)

Titty
Echt Kelišová 8337 příspěvků 13.08.19 21:52

Ještě mě napadá, že to kousání by se teď mohlo zlepšit, jakmile mu vypadají mléčné zuby.

Titty
Echt Kelišová 8337 příspěvků 13.08.19 21:55

Jinak na unavení psa je nejlepší další pes. Dlouhé procházky jsou super a určitě bych s nimi pokračovala, ale dovádění a honění se s dalším psem, to nic nenahradí. :)

Heivka
Závislačka 4243 příspěvků 13.08.19 21:57

@Marketa5524 Tak v první řadě ty loužičky, je to miminko a nehody prostě bude mít. Moje čuby začaly být bez nehod až kolem půl roku. Jinak co se týče ničení věcí tak pes potřebuje unavit psychicky, na což obyčejná procházka i když dlouhá nestačí. Doporučuji zajít na cvičák a se psem začít pořádně makat. Staford je velmi inteligentní a energický pes, kde se ta intelligence a energie musí nasměrovat správným směrem.

Jak tu radí klec, tak to nemusí být nejhorší řešení, ale musí se to udělat správně, protože pes, který se prokouše sádrokartonem se bez větších potíží prokouše i klecí. Takže je vhodné začít především návykem na klec. To se dělá tak, že je psa v kleci nebo boudě začnete krmit začnete ho tam ukládat k odpočinku pomocí pamlsků ale v prvních několika měsících bude klec stále otevřená. Potom až pes začne klec sám vyhledávat (to může trvat různě dlouho, starší čubu jsem to učila přes tři měsíce, kdy jsem s ní několik dnů v boudě spala, ta mladší vzala boudu za své během týdne) můžete na dobu krmení zavřít dvířka a až na zavření přestane reagovat tak můžete zkusit i delší časové úseky. Důležité je aby pes nebyl v kleci nebo boudě za trest, ale bral to jako svoje útočiště. Když budete šikovní tak za půl roku je to v klidu zvládnutelné.

Heily
Povídálka 17 příspěvků 13.08.19 22:08

Určitě klec ;) rodiče mají fenku stafbulíka a od malinka je naučená na klec, když musí být sama doma (není to často) tak musí do klece, už kvuli jejimu bezbečí, kousala kabely apod..je tam zvyklá a nevadí ji tam být, celou dobu co tam je tak prospinká, stačí ukázat na klec a už tam sama jde :) chodí tam i normálně dobrovolně, tak si nemyslím, že by tím pejsek nějak trpěl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama