Blechy u kotěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SannaZ
Kecalka 193 příspěvků 11.08.19 19:12
Blechy u kotěte

Ahoj, nepotýkal se tu prosím někdo s blechami u malých koťat? Dnes se k nám jedno zatoulalo, tak jsem se ho ujala, bohužel do zítřejšího odpoledne musí vydržet doma, je v přepravce pro kočky, má písek, vodu, jídlo, deku… ale k tomu všemu blechy. Je momentálně v pokoji, který nevyužíváme, jsou tam jen parkety, akorát jedna matrace a srolovaný koberec u zdi, jinak nikde žádná látka ani nic, vykoupala jsem ji zatím v antiparazitálním šamponu (lepší než nic, ikdyž to byl boj…) každopádně nevím, zda nehrozí, že si blechy roznesu po domě, protože jsem s ní v kontaktu, nebo jestli nemůžou osídlit srolovaný koberec a hoodně starou matraci. Nemá někdo zkušenosti, popř. nějaký návrh, co by mohlo pomoct? Zítra u veta ji nechám samozřejmě odčervit, dostane dávku i proti bleškám a antiparazitální obojek. Do té doby ale musím vydržet a jsem z toho docela nesvá, jinam ji umístit nemůžu, venku máme další 2 kočky a nechci, aby to přeskočilo i na ně :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lentilka93
Stálice 54 příspěvků 11.08.19 19:16

Ahoj, ano muzes je roznest velmi snadno i do jinych domacnosti a zalezou vsude.. Sampon, obojek na blesky pro kocicku. Pokud se ti rozmnozi, vse vyvarit a postrikat pripravkem na nabytek a tkaniny..

SannaZ
Kecalka 193 příspěvků 11.08.19 19:19

Momentálně musím přečkat noc bez obojku a bez antiparazitního šamponu… nemám ji kam strčit, potřebuju něco, co by alespoň trošku pomohlo nebo nějakým zázračným způsobem zamezilo tomu, že se roznesou po domě, než ji zítra odvezu :zed:

Lentilka93
Stálice 54 příspěvků 11.08.19 19:23

Myslim, ze neni nic co by jsi mohla pouzit z domacich veci. Jedine opravdu ty pripravky. Alr zitra az budes mit vse potrebne.. Kocicku okoupat, dat obojen. Vyvarit deku a vse s cim byla kocicka v kontaktu. Pokud chces preventivne kup postrik ve zverokruhu a postrikej okoli mista kde cicina lezela..

SannaZ
Kecalka 193 příspěvků 11.08.19 19:28

Kočička není v kontaktu s ničím, je fakt v prázdném pokoji s jednou matrací a srolovaným kobercem, ale nemá k nim žádný dosah, protože je v přepravce. Mě spíše zajímá, jestli když je zavřená, nemůžu je roznést kupříkladu já, když jí dávám jídlo atp. Mám z toho docela dost velké stresy, nerada bych měla zaněřáděný dům, možná jsem jen moc paranoidní… nebo? :zed: :zed:

Scandanaviana
Povídálka 11 příspěvků 11.08.19 19:35

Když jsme se ujali před 3 roky naseho kocourka, byl neuveritelne zableseny. Šel do zahradního domecku (měl tam úplně vše- pelisek, vodu, granule, mísu), dostal všechny preparáty, a světě div se, po 14 dnech byl uplny klid.
Asi bych denně uklizela, pokud by nebyla možnost dát docasne cicinu mimo dům.
Jinak myslím, zakladatelko, že jste udelala/máte v plánu vše, co je možné udělat.

Lentilka93
Stálice 54 příspěvků 11.08.19 19:41
@SannaZ píše:
Kočička není v kontaktu s ničím, je fakt v prázdném pokoji s jednou matrací a srolovaným kobercem, ale nemá k nim žádný dosah, protože je v přepravce. Mě spíše zajímá, jestli když je zavřená, nemůžu je roznést kupříkladu já, když jí dávám jídlo atp. Mám z toho docela dost velké stresy, nerada bych měla zaněřáděný dům, možná jsem jen moc paranoidní… nebo? :zed: :zed:

muzes je roznest ty sama..nebudu ti nic nalhavat. Ja mam s nima bohuzel bohatou zkusenost :zed: brr.. Uz snad nikdy.. Bleska ti skoci na tricko, sednes na gauc, ona se tam zavrta a je to. Blecha si take sama doskace treba do koberce.. Neni pravidlem, ze by musela na koberec kocka skocit.. Ale take se nemusi stat vubec nic za tu noc… Jak moc je zablesena? Nejvice se drzi pod krkem, u zadecku nad ocasem..

SannaZ
Kecalka 193 příspěvků 11.08.19 19:49

Pod krkem toho má dost, ale většinu jsme vyzabíjeli tím antiparazitálním šamponem. ale furt tam jsou v nemalém počtu. Ještě je tu možnost dát ji do seníku, ale tam dost pravděpodobně chodí i naše dvě kočky, které jsou zdravé a nezablešené, tak ať to nechytí… fakt netuším, kam s ní… :zed:

Lentilka93
Stálice 54 příspěvků 11.08.19 20:06

To neporadim kam s ni.. Ale jednou uz ji tam mas.. Ted se jen modlit aby zustali na kocicce zatim.. Snad nebudou moc akcni, jsou opravdu rychle. Mimochodem, zablesit byt si muze i clovek co nema zadneho domaciho mazlicka. Bleska skoci na nohavici, odnese si ji clovek domu a uz se mnozi. Je to fuj mala potvora.. Drzim palce at je to ok :)

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 9000 příspěvků 11.08.19 20:16

@Lentilka93 nepleteš si blechy se štěnicemi? kočky máme, blechy jednou také měli, ale zas tak dramatické, jak to ty popisuješ to není
a v té domácnosti, kde nemají mazlíčky, koho by tam ty blechy asi tak „jedly“?
neříkám, že je to zrovna pohoda, ale kotě v přepravce asi opravdu nikoho neohrozí, a zítra bude odblešeno profesionálně
@SannaZ no do toho seníku kotě určitě nedávej, to by potom vaše kočky dostaly určitě, navíc jak bys desinfikovala seník

SannaZ
Kecalka 193 příspěvků 11.08.19 20:24

@stinga hádám, že antiparazitální šampon zabral. pár jsem jich ještě našla, ale zdá se, že většina nakonec opadala. Je to možné? Ve vodě po kočičce jich zůstala spousta, i na sobě jich ještě měla dost po koupání. Když jsem jí dávala do přepravky, ještě po ní běhaly, mršky malé. Teď už jsem na ní našla jen tři a ani se nehýbaly :think: :think:

Tableta
Kelišová 5464 příspěvků 11.08.19 20:25
@stinga píše:
@Lentilka93 nepleteš si blechy se štěnicemi? kočky máme, blechy jednou také měli, ale zas tak dramatické, jak to ty popisuješ to není
a v té domácnosti, kde nemají mazlíčky, koho by tam ty blechy asi tak „jedly“?
neříkám, že je to zrovna pohoda, ale kotě v přepravce asi opravdu nikoho neohrozí, a zítra bude odblešeno profesionálně
@SannaZ no do toho seníku kotě určitě nedávej, to by potom vaše kočky dostaly určitě, navíc jak bys desinfikovala seník

No přece člověka ;)

Lentilka93
Stálice 54 příspěvků 11.08.19 20:29

@stinga urcite si to nepletu, vim to na 100%.. Mela jsem s nima ohromne potize. A kousou i cloveka jak pise @Tableta .. Ty mrchy jsem mela vsude. V koberci, v sedacce.. A uprime? Ano, mela jsem psa i kocku ale pes po cely rok obojek proti blecham s klistatum a kocicka pravidelne pipetu. Stejne jsme je meli :(

MáškaMarie33
Kecalka 360 příspěvků 11.08.19 20:34

Snad to nebyl šampon s permethrinem, jinak kočku nechat v přenosce a další vnější antiparazitikum až po několika dnech, cca týden po vykoupání v šamponu.

Lentilka93
Stálice 54 příspěvků 11.08.19 20:35

@SannaZ a nadla jsi ty opadane? Pokud jich mela dost a ted jich ms jen par, tak nekam zmyzet museli. Bud zdrhly, protoze kocicka jim nevoni a nebo jsou umrete v dece v prepravce :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama