Psí pískání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Temerenka
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 15:25
Psí pískání

Ahoj, máme půl roční štěňátko z útulku. Našli ho vyhozené v pytli v popelnici a ze začátku byl docela ostražitý k různým hlukům a zvukům. Je s námi hned od druhého dne nalezení, bude to za pár dní 4 měsíce. Je to kříženec rotvajlera a jezevčíka, je strašně šikovný a poslušný, vše hned chápe a i se přestal tolik bát, už jen minimálně. Problém je v tom, že pořád píská. Není to klasické kňučení, ale pískání, jako když se vaří voda. Občas tak slabé, že to jde sotva slyšet, občas hlasité. Je mi jasné, že takhle s námi komunikuje, vždy mi „chce něco říct“. Když žárlí, že si ho nevšímáme nebo když něco chce, píská. Posledních cca. 10dní se začal probouzet uprostřed noci a pískat, píská i když ho vezmeme na postel, že chce dolů. Když ho dáme dolů, píská a sedí nám u postele. Nereaguje na naše povely a furt jen chodí a píská. Nevím, co by mohl chtít, vodu má, jít ven také nepotřebuje. Myslím si, že chce naši pozornost. Dnes sem s ním spala na gauči v obýváku, vím, že je to špatně, že jsem mu ustoupila, ale přítel se už potřeboval vyspat. Přítel ráno v 5 hodin odchází, my si ještě na 1,5h lehneme a spíme, neotravuje, nepíská. To samé dnes na tom gauči, hned si lehl a usl, ležel v pelíšku. Přijde mi, jakoby žárlil. A teď otázka, mám to pískání ignorovat (to se ale nevyspíme a už nás to šíleně vytáčí) nebo ho mám okřikovat a pořád mu říkat, že to nesmí? :roll: Snad není pozdě a moc jsem ho nerozmazlila, jinak poslouchá, co mu řekneme, je strašně učenlivej, ale tohle je problém :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zuzi79
Kecalka 238 příspěvků 01.08.19 16:01

Ahoj, pejsek se naucil, co na vas funguje a pouziva to. Je fakt chytry :)
Zkuste nejakeho psiho trenera nebo zkuseneho chovatele, at vas dva nauci, jak pejska poztivne preucit na jine chovani. Jde o pochvaly, kdyz se chova tak, jak chcete, ignorovani, kdyz se tak nechova atd. Ten trener by to mel znat a relativne snadno vas to vysvetlit a naucit.

Drzim vam vsem trem palce :) :palec:

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 01.08.19 16:02

Nežárlí, je to furt mimino, potřebuje kontakt a pozornost, samo se bojí - je to smečkové stvoření, kontak s dalšími členy smečky ve spánku ho uklidńuje. Až bude starší a sebejistější, tak to bude zvládat snáz a bez pozornosti se jednodušeji obejde.

Pokud ho nechcete pouštět do společné postele v ložnici, tak chvíli s ním spávat na tom gauči nevadí.

Temerenka
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 16:25

To ano, moc dobře pochopil, co na mě platí a protože chceme v noci spát a mít klid, tak mu pořád ustupujeme (dáváme na postel, sundaváme z postele, kdykoliv si pískne)
V sobotu jdeme na cvičák, tak se tam poradíme. Děkuju :lol:

Temerenka
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 16:27
@Ou píše:
Nežárlí, je to furt mimino, potřebuje kontakt a pozornost, samo se bojí - je to smečkové stvoření, kontak s dalšími členy smečky ve spánku ho uklidńuje. Až bude starší a sebejistější, tak to bude zvládat snáz a bez pozornosti se jednodušeji obejde.Pokud ho nechcete pouštět do společné postele v ložnici, tak chvíli s ním spávat na tom gauči nevadí.

Nevadí mi, když s námi spí v posteli. Spíš jde o to, že i když je na posteli, sedí, píská a kouká dolů. Když ho sundám, sedí, píská a kouká na nás. Proto už jsem zmatená, co teda mám dělat

Petula306
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 01.08.19 16:30

Tak nevím jestli je horší vyhodit psa u popelnice nebo křížit rotvajlera s jezevčíkem. Ať se vám s pejskem daří, povahou může být nevyzpytatelný.

bse.pedro
Kecalka 381 příspěvků 01.08.19 16:46

Psa nejlépe uklidní teplá bouda v kuchyni a obojek z česneku… 8)

Uživatel je onlinejannina1
Závislačka 4837 příspěvků 01.08.19 16:57
@bse.pedro píše:
Psa nejlépe uklidní teplá bouda v kuchyni a obojek z česneku… 8)

To ma byt jako vtipny, primitive?

bse.pedro
Kecalka 381 příspěvků 01.08.19 16:59

@jannina1 Ne, to je životní zkušenost. Až ti bude 50… 8) 8) 8)

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 01.08.19 17:07
@bse.pedro píše:
@jannina1 Ne, to je životní zkušenost. Až ti bude 50… 8) 8) 8)

Oni se úderem padesátky všichni mění v trapné hrubce? V okolí tento jev nepozoruji

pannda
Kelišová 7079 příspěvků 36 inzerátů 01.08.19 17:27
@Temerenka píše:
Nevadí mi, když s námi spí v posteli. Spíš jde o to, že i když je na posteli, sedí, píská a kouká dolů. Když ho sundám, sedí, píská a kouká na nás. Proto už jsem zmatená, co teda mám dělat

Pes má mít své místo…brání do postele není to nejlepší reseni..
Jak jste přišli na to že to je kříženec rotvajlera a jezevčíka? Nějak si to nedokážu představit..

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 01.08.19 17:33

Hele na nas to nase chytra borderka zkousela sotva jsme si ji privezli domu - spani v pelisku na chodbe, vyvadela jak pominuta, my nepovolili, trvalo to dva dny…ty doslova skaces jak pes piska a to je spatne, u krizence rtw sakra spatne!
Uz mate vybrany cvicak, kam ho budete chodit socializovat s ostatnima stenatama a zacit cvicit?

Masina
Kecalka 134 příspěvků 01.08.19 18:11

@pannda
Já jednoho křížence rotvajlera a jezevčíka znám osobně. Je to krásný černý pes s pálením, má typickou rotvajleří hlavu a majitelé mu nechali kupírovat ocas. Ale je proporcemi drobnější než rotvajler (asi jako mohutný baset) a má obrovské krátké nohy. Sám o sobě si svoji velikost vůbec neuvědomuje, povahou je rotvajler se vším všudy - majestátní, rozvážný a hlídá všechno, co považuje za své. Máma rotvajler, táta jezevčík a syna zplodili skrz plot :-)

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 01.08.19 18:17
@Masina píše:
@pannda
Já jednoho křížence rotvajlera a jezevčíka znám osobně. Je to krásný černý pes s pálením, má typickou rotvajleří hlavu a majitelé mu nechali kupírovat ocas. Ale je proporcemi drobnější než rotvajler (asi jako mohutný baset) a má obrovské krátké nohy. Sám o sobě si svoji velikost vůbec neuvědomuje, povahou je rotvajler se vším všudy - majestátní, rozvážný a hlídá všechno, co považuje za své. Máma rotvajler, táta jezevčík a syna zplodili skrz plot :-)

:mrgreen: prirode a pudum holt neporucis :mrgreen:

Lucie_Sx
Závislačka 4004 příspěvků 02.08.19 01:30

Základem výchovy je balanc mezi tím, abys psa zbytečně nebuzerovala, ale zároveň aby nebuzeroval on tebe.
Dělat, co pes pískne, je závažná chyba. I pro psa - on pak nemá hranice a tudíž ani pocit bezpečí, protože co potřebuje nejvíc, je šéf, na kterého je spoleh, který ho ochrání a nakrmí, který je dost silný na to, aby vše zařídil a zvládl.
Z vás takový pocit mít nemůže, a proto je z toho nesvůj a je to i jeden z důvodů, proč kňučí.
Spaní v posteli ničemu nevadí, ani spaní na gauči, ale co vadí, je bezpodmínečně skákat, jak pes chce. To vadí hodně. Váš pes, a to je mu teprve půl roku, už vás s tím hooodně otravuje. Místo aby společně strávený čas byl fajn, tak jste z toho všichni napjatí.
Co pomůže? Najít si někoho naživo, kdo vám poradí.
Ale pozor, běžný „cvičák“ tohle většinou nezvládne. Narazíte na nějakou starou strukturu a jste v háji. Zkus si najít někoho konkrétního na doporučení, kdo pracuje třeba přes pozitivn motivaci, a kdo vám dokáže pomoct. To se musí ukázat naživo. Nejde totiž o to, že teď psovi všechno zatrhnete a nevyhovíte mu v ničem. To by byl zase ten druhý extrém.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama