Neposlušný pes ve společnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 23:05
Pomůže spolecnost?

Ahojte, mám takový dotaz. Máme štěně skoro 6 měsíců, umi takové ty základní povely. Je to hrozně hyperaktivní pes. Poslouchá a je fakt chytrý ale máme menší háček v tom že když jdeme s někým jiným ven tak se mu moc poslouchat nechce. Na vodítku začne tahat, na ostatní psi štěká protože si chce hrát. A na některé lidi že se jich bojí než přijdou blíž a on zjistí že mu nic neudělají. Chtěli by jsme s ním chodit normálně mezi lidi ale bojíme se že bude právě tahat a na každého štěkat atd…a můj dotaz zní..když by jsme chodili víc mezi lidi třeba na koupák nebo tak i s ním myslíte že by to bylo lepší? Je to pes střední velikosti (zatím) Děkuji za odpověď.

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 12230 příspěvků 23.07.19 23:09

Tak je to štěně, to bude divočejší, počkejte až se mu přehoupne tak ten jeden rok, trochu dospěje. To se pak většinou zklidní :) ale mezi lidi klidně choďte, ať si zvyká.

Kelsey
Hvězda diskuse 46779 příspěvků 23.07.19 23:09

Proc nechodite na cvicak? Pes je ted ve sve psi puberte.

Ester13
Kelišová 5934 příspěvků 23.07.19 23:13

Cvičák. Jinak z něj vyroste asociál.

Martis83
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 23.07.19 23:13

Říká vám něco termín socializace? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 23:27

Nás psik je od malička socializovany až až :mrgreen: od malička ho bereme všude s sebou, poslechne na slovo, umí spoustu věcí, je strašně chytrý, šikovný, hodný,… Ale tohle štěkání na ostatní mu vydrželo dodnes. Ikdyz se blíží někdo, koho dobře zná a z dálky na něj dotyčný mluvi, tak stejně štěká, dokud člověk nepřijde úplně k němu, nás si ho nevěřícně ocucha a pak až se jde přivítat :mrgreen: všichni už jsou na to zvyklí :mrgreen: ale je fakt, že náš je celkově hodně bojácný :nevim: :) a vlastně i takové to že využije příležitosti a začne se ve společnosti,, predvadet'' :mrgreen:

Lucie_Sx
Závislačka 4256 příspěvků 25.07.19 00:37

Určitě je potřeba s ním chodit maximálně všude kam to jde, ALE. Chce to dvě věci:

  • pes by měl být utahaný fyzicky i psychicky, tj. než s ním půjdete do města, utavte ho předtím hodinu někde v lese. Vše pak bude jednodušší.
  • musíte vědět, CO přesně dělat v případě nevhodného chování. Jak reagovat. Vypatá to, že to moc nevíte, takže nečekejte, že se to spraví tak nějak samo. Chce to nějakého psího trenéra, který vám přímo v terénu poradí, jak na to.
Váš příspěvek
Reklama