Srst psa spálená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 05:32
Srst psa spálená?

Ahoj, já vím jsme úplně pitomý. :roll: Máme 10ti měsíčního yorksirka. Manžel ho doma střiha sám, klasika strojkem. Teď ho vzal ale docela dost, že má opravdu chloupky kratoucky. :,( Pejsek je na zahradě skoro celý den, jsem v PN, takže jsem doma. Litá venku jeste z ovcandou. A teď k věci… Před 3 dny byli vedra, slunce fakt parilo… York měl červenou kůži na krku, máme biewera, tudíž je bilo černý. A v těch bílých místech to měl červený, a včera jsem si všimla že má na krku stroupky. :( Neměla jsem ani žádný opalovak abych ho něčím natrela. Myslíte že to může být ze slunce,? Samozřejmě sním kdyztak zítra zajedu k veterinároj a koupím speciální přípravek pro psa aby se nespalil. Pes je jinak v pohodě, teplotu nemá, žere, pije, a hlavně ho to nesvedi. Nedrbe si to. :nevim:

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.08.19 06:30

Tak je to mozny, kdyz jste ho dukladne oholili, ze ma spalenou kuzi. Nebo to muze byt i neco jinyho. Sel byl urcite k veterinari.

NinaU.
Kecalka 395 příspěvků 14.08.19 07:14
@Anonymní píše:
Ahoj, já vím jsme úplně pitomý. :roll: Máme 10ti měsíčního yorksirka. Manžel ho doma střiha sám, klasika strojkem. Teď ho vzal ale docela dost, že má opravdu chloupky kratoucky. :,( Pejsek je na zahradě skoro celý den, jsem v PN, takže jsem doma. Litá venku jeste z ovcandou. A teď k věci… Před 3 dny byli vedra, slunce fakt parilo… York měl červenou kůži na krku, máme biewera, tudíž je bilo černý. A v těch bílých místech to měl červený, a včera jsem si všimla že má na krku stroupky. :( Neměla jsem ani žádný opalovak abych ho něčím natrela. Myslíte že to může být ze slunce,? Samozřejmě sním kdyztak zítra zajedu k veterinároj a koupím speciální přípravek pro psa aby se nespalil. Pes je jinak v pohodě, teplotu nemá, žere, pije, a hlavně ho to nesvedi. Nedrbe si to. :nevim:

Neřešila bych to dal, pokud už má stroupky. Akorát sledovat, jestli to není nějaká vyrážka nebo něco. Ale k vetovi bych zatím zbytečně nejezdila, jestli jinak je v pohodě, normálně žere, pije a je veselý.

Aduš8
Kelišová 5352 příspěvků 14.08.19 07:15

Jasně, že muzebyt spálený a nebo ho manžel poškrábal strojkem, když ho stříhal, záleží, jak je to dlouho

stinga
Echt Kelišová 8496 příspěvků 14.08.19 07:50

Určitě se pes spálil, když byl hodně ostříhaný - příště ať si na to manžel dá pozor, a určitě není od věci psíkovi koupit „opalovací“ přípravek u veterináře, a já bych se zeptala u toho veterináře jestli jde psa natřít be-panthenolem nebo něčím takovým, aby se mu kůže zahojila, zklidnila

Heivka
Závislačka 4242 příspěvků 14.08.19 08:08

Vzala bych psal veterináři, protože pokud je spálený nebo i jen poškrábaný od strojku tak se mu do kůže může snadno dostat nějaká infekce nebo plíseň a v počátcích to nemusí svědět jenom se bude loupat kůže, ale bez včasného zásahu se to rozšíří a hrozně dlouho a špatně se to léčí.

Váš příspěvek
Reklama