Prošlá Hera

3425
24.2.11 15:21

Prošlá hera

Holky, chystám se dělat tvarohové koláčky z kynutého těsta, ale zjistila jsem, že mám doma heru, která měla datum spotřeby 17.2., myslíte, že to bude ještě použitelné do toho kynutého těsta, když je to týden po…? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

429
24.2.11 15:27
Vůbec to nevadí, je to krátká doba. Hlavně, že kvasnice jsou na kynuté těsto čerstvé :palec:
Anduli píše:
Holky, chystám se dělat tvarohové koláčky z kynutého těsta, ale zjistila jsem, že mám doma heru, která měla datum spotřeby 17.2., myslíte, že to bude ještě použitelné do toho kynutého těsta, když je to týden po…? :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2149
24.2.11 15:28

Já myslím, že jestli není žluklá nebo tak tak to neva. Je to minimální trvanlivost a navíc se to přepeče. Tak to to vraž a uvidíš jak budou výborné:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
24.2.11 15:33

Občas to taky tak mám :roll: Naposled byl tvaroh prošlý 6 dní,ale zkusila jsem a nikdo nic neříkal,buchty se snědla :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
24.2.11 15:43

Tak to jdu zkusit, snad to bude jedlé… :-) Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5233
24.2.11 16:17

Bež do toho.S tím nic nebude.Ať se koláčky povedou :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4151
24.2.11 17:24

Já mám doma taky Heru a potřebuji ji spotřebovat, nemáš recept na ty koláčky? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
25.2.11 08:20

Tak koláčky se povedly, sice vizuálně nejsou dokonalé viz. foto :lol: :oops: , ale chuťově jsou mňáááám, právě je snídáme… 8-)

Recept mám od babičky z Valašska:

500g polohr. mouky
250ml vlažného mléka
40g moučk. cukru
50g droždí (já jsem dala sušené, necelý sáček)
2 žloutky
1/2 lžičky soli
250 g hery

Tvarohová náplň:
2 tvarohy
2 vanilkové cukry
cukr moučka podle chuti
rozinky (můžou být i namočené v rumu)
trošku citr. kůry
někdo dává i žloutek, já ne

Já těsto dělám v pekárně, kam všechno jenom nahážu (nejprve tekuté přísady, pak sypké, nakonec sušené droždí) a zapnu, těsto se samo umíchá a vykyne 8-) , ale babička to samozřejmě dělala klasicky - kvásek a pak pěkně vařečkou ručně vymíchat. :-)

Když je těsto vykynuté, tak si z něj lžící vykrajuji kousky, ze kterých pak v ruce dělám placičky a ty naplním tvarohovou náplní, vytvaruji koláček a dám na pečičí papír na plech. Udělám důlek, pomažu rozpuštěným máslem, do důlku dám trošku marmelády a posypu drobenkou (máslo, cukr, mouka). Na plechu je dáváme dál od sebe, hodně nabydou, je lepší dělat je malinké, ty moje měly být poloviční, ale v troubě hodně vyskočily. No a pečeme do zlatova tak 20-25 minut při 160-170 st.

Chutově jsou opravdu výborné, jemné a voňavé, prostě jako od babičky! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.2.11 08:29

Mňam, mňam, mňam,hned bych přijela na opožděnou snídani.
Vypadají úžasně. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
25.2.11 08:38

Haha, tak úžasně teda nevypadají :lol: , ale chutnají tak, to jó.. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4151
25.2.11 10:32

Anduli děkuji, nemám doma dva tvarohy, tak napíšu manžovi, ať koupí a zkusím upéct :wink: Kolik z toho bylo tak koláčků?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
25.2.11 11:36

Bylo jich přesně 33, průměr cca 8cm, babička je ale měla poloviční, tak ty 4-5cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4151
26.2.11 16:24

Děkuji za recept! :huban: Měla jsem jen 21 koláčů, některé tedy větší :nevim: ale jsou výtečné! Vylepšili jsme tím, že jsme do poloviny náplně dali celoou čokoládu nastrouhanou a ty čoko koláče teda jsou :pankac: mňam :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
26.2.11 16:50

mam dotaz ,pochopila sem to správně ,že se tvaroh zabalí do těsta a potom vytvaruje a udělá důlek,nebo se dává ta marmeláda přímo na ten tvaroh?Dík za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
26.2.11 17:51
mamina44 píše:
mam dotaz ,pochopila sem to správně ,že se tvaroh zabalí do těsta a potom vytvaruje a udělá důlek,nebo se dává ta marmeláda přímo na ten tvaroh?Dík za odpověď.

Jojo, pochopila jsi to správně :wink: , naplníš tvarohovou náplní, slepíš okraje a vytvaruješ koláček, pak se do něj udělá ten důlek, pomaže máslem a teprve pak dá ta marmoška, na ni drobenka. :wink:

Kamak, šikula! :potlesk: :palec: Koláče vypadají bááááječně, bych řekla jako ty moje. :-) A s tou čokoládou to je dobrý nápad, to by mě nenapadlo, já si jedu tu svoji klasiku. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama