Prošlé droždí

9859
4.1.12 20:07

Prošlé droždí

Ahojky, manžel dostal chuť na koláč s drobenkou a tak jsem pátrala v paměti, jestli máme droždí na těsto. (na stavbě hold nic nemá své místo a v podstatě celé dny trávíme hledáním různých věcí :mrgreen: ) No a nakonec jsem ho našla, ovšem je už měsíc prošlé.. Jde o tu kostku-klasické droždí. Celý měsíc bylo venku, takže v chladu i mrazu :lol: Neptejte se mě proč bylo venku, to nepochopíte :lol:

Myslíte, že má šanci vykynout? :think: Vypadá úplně normálně voní(smrdí) úplně normálně, tak nevim. Nevíte jestli prošlé droždí funguje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24428
4.1.12 20:09

Udělej kvásek s trochou mlíka a cukru a uvidíš…
Buď vykyne, nebo ne :lol:

Jinak já mám pro jistotu dva pytlíky sušeného droždí v záloze, případně se dá zamrazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
4.1.12 20:10

nedala by jsem ho tam, nedávno jsem dělala loupáčky a droždí bylo prošlý 2dny, celou dobu bylo v lednici a nevykynulo to, letělo to do koše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8788
4.1.12 20:13
Pipet píše:
Udělej kvásek s trochou mlíka a cukru a uvidíš…
Buď vykyne, nebo ne :lol:Jinak já mám pro jistotu dva pytlíky sušeného droždí v záloze, případně se dá zamrazit.

Přesně tak, vyzkoušet ho určitě můžeš, než ho hned vyhazovat. Mňam, koláč s drobenkou :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
4.1.12 20:17

jojo, přesně tak. vyzkoušet a uvidíš :) já jsem taky jednou dělala koláč z prošlého droždí a bylo to v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9859
4.1.12 20:21

Děkuju :* Kdybyste mi všechny napsaly, že prošlé nebrat, tak letí do koše,ale tak to zkusím :think: Pak písnu :mrgreen: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bia
443
4.1.12 20:24

Já jsem taky jednou dělala langoše s prošlým droždím a normálně mi to vykynulo (už si ale nepamatuju jak dlouho bylo prošlý) :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20692
4.1.12 21:06

já myslím, že spíš nevykyne…zkus ten kvásek a uvidíš :mrgreen: Držím palce, sladký já moc ráda :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9859
4.1.12 21:08

tak kvásek vykynul. :palec: Teď level č.2, jestli vykyne i těsto :mrgreen: Manžel už mi sežral půl talíře drobenky :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20692
4.1.12 21:10

tak se nestresuj s koláčem a nasyp mu víc drobenky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
4.1.12 21:10

tak to je tvůj manža stejnej jako můj :) taky mi vždycky jí drobenku, tak jí dělám z dvojitýho množství :mrgreen: Tak ať se koláč povede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9859
4.1.12 21:46

Tak level číslo 3 taky klapnul. Vykynulo toooooooooooooooo :pankac: :dance: Mňam. Přidávám fotku výtvoru a pak ho jdeme ještě teplej sežrat. Kdo chce kus, šup k nám do Divišova :lol:

Děkujii za reakce a naději, že by to klapnout mohlo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16492
4.1.12 21:48
MirušeProdigy píše:
Tak level číslo 3 taky klapnul. Vykynulo toooooooooooooooo :pankac: :dance: Mňam. Přidávám fotku výtvoru a pak ho jdeme ještě teplej sežrat. Kdo chce kus, šup k nám do Divišova :lol:Děkujii za reakce a naději, že by to klapnout mohlo :palec:

A tohle je jako provokace? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hned bych ti ho snědla!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9859
4.1.12 21:52
M-a-j-a píše:
MirušeProdigy píše:
Tak level číslo 3 taky klapnul. Vykynulo toooooooooooooooo :pankac: :dance: Mňam. Přidávám fotku výtvoru a pak ho jdeme ještě teplej sežrat. Kdo chce kus, šup k nám do Divišova :lol:Děkujii za reakce a naději, že by to klapnout mohlo :palec:
Hned bych ti ho snědla!
:mrgreen: já bych to nazvala spíš inspirací, ne provokací :lol: Vždyť je to prajednoduchý a rychlý :pankac: A s prošlým droždím to jde jak vidno taky :lol: :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16492
4.1.12 21:55
MirušeProdigy píše:
M-a-j-a píše:
MirušeProdigy píše:
Hned bych ti ho snědla!
:mrgreen: já bych to nazvala spíš inspirací, ne provokací :lol: Vždyť je to prajednoduchý a rychlý :pankac: A s prošlým droždím to jde jak vidno taky :lol: :lol: :lol:

Ale takhle večer je to provokace a útok na chuťové buňky. že se nestydíš :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Jednoduché to je a droždí mám v lednici taky, ale co potom má říkat ta váha :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama