Protivné komentáře cizích lidí

7.6.07 17:35

Protivné komentáře cizích lidí

Dneska se mi na procházce s malou stala nepříjemná věc: šly jsme s kamarádkou na procházku s kočárky-obě máme holčičky (4 a 6 měsíců) a kamarádka si zašla do pekařství a já jsem čekala s kočárky venku. Z pekařství vyšla asi padesátiletá paní, poněkud neupraveného vzhledu a hned se hnala ke kamarádčinu kočárku a koukala dovnitř s poznámkou, že její miminko je nějaké poškrábané, moc jsem tomu nevěnovala pozornost, myslela jsem že je to nějaká kamarádčina známá. Pak přistoupila k mému kočárku a začala se na malou smát, ptala se, kolik jí je, tak jsem jí slušně odpověděla. Pak ale začala na malou chytat, drbala ji na bříšku, to už se mi moc nelíbilo, tak jsem malou zakryla, tím jsem jí zabránila, aby na ni chytala (bylo mi hloupé říct jí, at na ni nechytá). No a ona to dorazila tím, že se mě zeptala, JESTLI JI MAM NEJAKOU POSTIZENOU ???!!! Na to jsme jí dost rázně řekla, že jako proč??? A ona, že vyplazuje jazyk (malá nemá dudlík a jak jí rostou zoubky, žužlá si jazýček a ten u toho vystrkuje)…tak jsem jí dost ostře řekla, že to přeci miminka dělají, aže je v pořádku. Pak vyšla z obchodu kamarádka tak jsme už šly. Ta ženská ještě kousek šla s náma a brebentila něco o tom, že ona měla dítě postížené, a at že vypadalo taky tak a cosi kdesi…no jsem z toho vykolejená ještě teď, pořád si říkám, jak jsou lidi sprostí a že jsem ji měla poslat někam.....ale v té chvíli mě to tak šokovalo, že jsem se na nic nezmohla.
Mimochodem, byla to úplně cizí ženská, s kamarádkou nemněla nic společného, naopak kamarádka se mě pak ptala, jestli ji znám, když se se mnou bavila.
Stalo se vám něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.6.07 17:41

zakladatelka diskuze

…ještě chci dodat, mám starý horní metřík-ještě jsem nestihla založit nový, máme dvě holčičky-2 a půl roku a čtyřměsíční miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
7.6.07 17:52

Marulko, musíš si udělat miminkovský metřík - tento je těhulkovský a jede ti zase od začátku.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
7.6.07 18:24

to je drsný, ten metřík :)

Jináč mě se až tak nic nestalo, jen mé dítě děsně řve v kočárku, tak ho kolemjdoucí důchodky litují slovy - chtělo by to rohlík, vid (to bylotak 2 měsíce po porodu?), chudáček, úplně se mu bradička třepe, nebo cosi že mu dudlíka nedám (odmítá ho) apod… No jo, jsem krkavčí matka, že řvoutka nevyndám v autobuse, když já se bojim, žew prudce zabrzdí a poletíme oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
7.6.07 19:07

Myslím, že nešlo o obvyklou situaci, spíš ta paní asi byla nějak nemocná, myslím duševně.. prostě jsou mezi námi různí lidé, různé problémy a různí podivíni.. připadá mi to, že jak mluvila o svém dítěti, že taky bylo postižené.. tak třeba to tak opravdu bylo a ona se z toho trochu pomátla..

Jinak doporučuju nenechat se vytáčet případnými nemístnými poznámkami, to hlavní teprv příjde, však to známe: ona ještě nečurá na nočník??? (v 8měsících) a ona ještě nechodí, nemluví… no je to někdy na palici, zvlášť když to jsou blízcí lidé, to je teprv mazec:)

ahoj
iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.07 19:22

to je fakt

iv-ka…to máš pravdu, ta paní asi nebyla úplně OK, ale i tak to člověka zamrzí…já vím, že každá mamina považuje své dítě za naprosto nejkrásnější a nejúžasnější, a tak každá kritika hodně zabolí-i když je to od cvoka…no musím se naučit nad to povznést (jestli to vůbec jde)
To s těmi známými a příbuznými máš taky pravdu, kamarádka, se kterou se známe už dlouho (bezdětná) se mě ptala, jestli není moje první holčička zaostalá-protože v roce a půl moc nemluvila (rozmluvila se až ve dvou letech a teď mluví, až mi brní hlava) …no omlouvá ji částečně to, že dětem nerozumí, ale stejně-mě i kdyby se cizí dítě zdálo nějaké divné, neřkuli postižené, tak to na jeho maminu rozhodně takhle nevybalím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
7.6.07 19:31

marulko,

docela vím jak takové nevyžádané komentáře dokážou vytočit. jinak se přikláním k názoru Iv-ky a mmch mě před časem docela vytočila hláška :
kočár s 3 kolama nooo milostpaní hlavně že jí řve děcko… 8O :D :lol: souvislost mi uniká :D takže tak, taky jsem byla nejdřív vytočená teď už se jen směju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
7.6.07 21:10

pipiauto…teda to sem se zasmála s tím kočárem, jak si to napsala i když vím, že ti tehdá moc do smíchu nebylo, ale holt v dnešní době i trojkolka je kočár a někdy mnohem lepší než čtyřkolka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
7.6.07 21:42

Ahoj,

souhlasím s holkama, že poznámky od známých či rodiny je mnohem horší než od bláznivé cizí ženské. Ale naprosto chápu, že Tě to rozhodilo. Mě nejvíc deptá, i když by nemělo, když musím vyslechnout komentáře na chování syna (2,5) od maminek, které mají hodnou submisivní holčičku, co si hodinu hraje na písku zatím co náš raubíř řádí jak utrženej ze řetězu. Ony si myslí, že je to jejich zásluha a to mě pěkně štve. Ale co nadělám… Chce to obrnit se!

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
7.6.07 22:27

Marulko, vůbec si toho nevšímej. Je to jen tvoje dítě a ty za něho neseš odpovědnost. A těch komentářů? Těch bylo nespočetně. Jednou mám dle mých rodičů zaostalé dítě podruhé hyperaktivní. :lol: A komentáře cizích mě vůbec neberou. Dostala jsem poučení, když se malá začala vztekat v šalině že jí mám jednu vrazit aby přestala (chtěla bych vidět zda by to pomohlo :lol: ). Ber to s nadhledem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
7.6.07 22:36

O blbých a nevhodných komentářích k mému dítěti bych mohla psát romány :evil:
Moje dcerka má totiž na jedné tvářičce hemangiom (cévní nádor). Sice už jí pomalu světlá a podle doktorky by měl do pěti let zmizet, ale co já už si všechno vyslechla…
Není den, aby se někdo nezeptal, co to má.. Co s tím dělám či budu dělat.. Proč to má. Nebo se mě několik lidí ptalo, co se jí to hroznýho stalo :( Co jsem jí udělala :twisted: Jako bych za to mohla… Hodně lidí taky věří, že se hemangiom udělá, když se těhule podívá na oheň :?

Chápu, že lidi jsou zvědaví, ale co je jim proboha do toho! Ze začátku jsem se s tím nemohla srovnat a přikrývala jsem malou plenkou. Teď už jezdíme ve sporťáku a začínáme chodit, takže si toho každý všimne…
Snažím se to ignorovat, ale jde to těžko.

Naštěstí hemangiom není nic vážného, chudáci maminy, které mají hodně postižené dítě. Ty si užijou… V mém okolí je maminka s chlapečkem po mozkové obrně. Jela jsem s ní jednou na procházku a byl to děs… Lidi se vůbec nestyděj na něj ukazovat, ptát se atd. Je to hrozné, jako by jsme snad samy nevěděly, že se naše děti liší :( :( Když se ptají děti, to ještě pochopím, ale maminy samotné, to je horší.

Snad se to někdy zlepší. A prosím rozumné maminky, vychovávejte své dětičky k etice a toleranci. A vysvětlete jim, že děti jsou odlišné a některé jsou třeba nemocné. Že ty nemocné dětičky o tom vědí a bolí je, když se stále někdo ptá a ukazuje si na ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
7.6.07 23:43

Ahoj,
z toho si nic nedělej. Mně spíš připadá, že ta paní sama byla postižená a proto ty řeči. Nikdo rozumný něco takového nevykládá - i kdyby to byla pravda.

Já zase často poslouchám komentáře k malé, že je drobná. Do Prčic ! Malá je od narození nejedlík, rozhodně se tedy nepřecpe :D a nic se s tím nedá dělat. Přitom je celý den v pohybu, plná energie, hodně vitální, všude běhá a šplhá, je plná legrace a hodně vnímavá. Bude mít za pár dní 23 měsíců a váží 11 kg (prostě drží pořád tu svoji hmotnostní křivku - už od narození) a měří 92 cm. Podle výšky tedy na holku rozhodně drobná není. Po mé rodině má taky drobnou hlavu, ale pálí jí to skvěle. Až nás to někdy zaráží. A stejně si lidi nedají pokoj a poznámky si neodpustí, cizí lidi na různých místech. Od rodiny to zkousnu, oni to myslí spíš z legrace, ale co je cizím do toho. Ještěže mám aspoň rozumnou Dr. a ta mě povzbuzuje, ať si z té její váhy nic nedělám, že se vyvíjí skvěle :) a máma zase říká, ať se na ty řeči vykašlu. No ale stejně mě ty poznámky unavují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
8.6.07 00:04

Joo a pokud jde ještě o toleranci. Zcela souhlasím, že musíme děti vychovávat k toleranci a rozumnému chápání života kolem nás a aby nebyly zatížené předsudky. Ale je to na nás, co my jim dáme a jak se budou na svět dívat.

Vzpomněla jsem si na dvě nepěkné intolerance dvou starších dam, co jsem zažila.

První byla před pár lety, potkala jsem (spolu se svou mámou) na procházce se psem jednu paní - už byla v 8mém měsíci a kolem hopsala 2letá holčička. Ta zaběhla k jednomu domu a začala si u balkonu hrát u kaluže, najednou vylezla taková dáma na balkon a začala na tu malou řvát a ještě víc řvala na tu těhotnou paní - že tam malá křičí, že ruší ptáky a kočky, které tam nemohou pít - no úplně blbá. Ta těhotná paní se rozbrečela (no jo hormony) a jen tam stála. Zareagovala jako první moje máma a té dámě to vytmavila.

No a nedávno jsem musela reagovat já na jednu super dámu - ženská tak k 70, celá v bílém si to šněrovala po městě. Já jsem jela s malou s golfáčem kousek za ní, celkem jsme spěchaly. Ten chodník byl široký 2 metry. Já byla za tou ženskou tak 1,5 m a ještě 1 m na bok, takže bysme do sebe nevrazily. Jenže těsně před přechodem mi ona najednou vstoupila do cesty, přechod byl volný a já rozjetá a těsně jsem jí zastavila za zadkem. Nic se nestalo a každý rozumný člověk by si toho ani nevšiml. Jenže ona se na mě obrátila a začala nadávat a procedila takovou hloupou poznámku o tom, že mám jít s tím kočárkem někam a jak kočárky na ulici otravují. Joo mě to tedy dožralo, copak ona snad neměla děti ? A jak se to vlastně chová ? Řekla jsem jí, ať není sprostá a drzá a že doufám, že až budu v jejím věku, nebudu tak zapšklá jako ona. No dáma ještě chvilku prskala, ale já fakt spěchala, tak jsem valila dál, ale leželo to ve mě ještě dlouho. Pak jsem ji pár dní na to potkala kousek od našich, nevím, jestli si na mě vzpomněla, rozhodně se ke mě nijak nehlásila a minula mě a opět se nesla celá v bílém 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
8.6.07 01:35

Paraplíčko , jestli to náhodou nebyla moje tchýně. Zapšklá a celá v bílém - to by na ni sedělo!!! Fuj, já jsem ale zlá!

Něco mi o nevhodných komentářích povídejte! Sama mám na obličeji jizvy po popálení a vyslechla jsem si za život svoje!

Taris , Terezka má na zádech taky hemangiom a homeopatka nám na něj dala Lachesis Mutus a myslím, že zabírá. Buď to bělá samo od sebe nebo je to těmi homeopatiky - nevím. Každopádně před začátkém podávání to mělo tendenci růst a to na můj vkus docela dost.

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
8.6.07 10:41

Paraplíčko: Jenže v době té baby, když možná jeszdila s kočárem, tak ani chodníky nebyly :lol:

Pipiauto: Tedy, taky jsem se zasmála nad tou historkou s 3kolkou a milospaní :lol: :lol: :lol: Ty lidi si fakt asi nevidí do huby…kdyby své myšlenky si alespoň nechali pro sebe, že…

Marulko: Nic si z toho nedělej…paní určitě neměla všech 5 pohromadě. Asi si s tím jazíčkem vzpoměla na své nemocné dítko a prostě to z ní vyhrklo. Nicméně, to určitě neznačí postižené dítě, ba naopak…naše má taky v jednom kuse jazyk venku a každou chvíli ji napdají různé blbosti - jako přitahování jazykem horní ret atd… vypadá to taky divně :lol:

Jo a příbuzní, to je taky něco…hlavně tchýně - není jedna návštěva, aby nezačala na téma dudlík - pořád ho nechce, nechceš jí dát dudlík (naprosto ho odmítá a fluše 1m :lol: ) . Já si připadám jak blázen, copak si nepamatuje, že jsem ji už xkrát říkala, že ho nechce - proč to stále opakuje dokola :o :evil: a to je se vším, zda už ji dávám příkrmy - xkrát opakuji,že kojené děti až od 6.měs… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama