Prskání u příkrmů

23
3.2.21 11:23

Prskani u prikrmů

Ahoj holky. Máme doma 4,5 měsíční dcerku. Zaváděli jsme s příkrmy před týdnem. Začala jsem dýni dle dr lépe stravitelná. Dávala jsem po dobu 4 dnů potom změna, na mrkev opět po 4 dnech změna přešli jsme na dýni s rýží a tu nastává ten kámen úrazu. Naše dráha dcérenka nechci nic jiného jist asi než mrkev, nebo nevím.. :roll: U dalších prikrmů (po mrkví) se vzteká, prská a řve.. Nemáte někdo nějakou radu co dál? Nechci do ní jídlo cpát násilím. Je to nápor na mojí psychiku. Máte nějakou zkušenost co Vám opravdu mrňata snědli? Naše by furt chtěla jen mliko ale příkrm ne.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25688
3.2.21 11:28

Vždyť je malá, má ochutnávat a ne jí hned cpát :nevim: prostě zkoušej, když nechce nechce. Má sníst pár lžiček a stejně být ještě hlavní mliko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
3.2.21 11:34

@pikola Na mě dr právě apelovala, že MUSÍ se po ukoncenym 4 měsíci rozjíst příkrmama, a že mám měnit skleničky po 4 dnech kvůli případný alergii, že dřív měnit nemám. A kdy jsem se jí ptala jestli třeba vadí, že by dostávala třeba mezi jinou skleničkou den pauzu a dostala by mliko tak mi řekla že v žádným případě, že musí mít denně příkrm. A že když bude chtít papat, že má sníst treba půl skleničky najednou. Což ani nespapala. Tak se snažím dát co sní a má zájem a zbytek dokrmim mlickem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15539
3.2.21 11:43

Neplaš prosímtě, zase nějaká psychodoktorka koukám :roll: V tomto věku bohatě stačí, když olízne lžičku (tím splníš kontakt s alergenem) a pokud jí nechutná, tak jí prostě nenuť :nevim: Dávala bych taky denně, aby si zvykla na pravidelnost oběda, ale kolik toho sní není teď vůbec podstatné. Normálně dej, kolik chce a pak mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25688
3.2.21 11:47
@Ivulka253 píše:
@pikola Na mě dr právě apelovala, že MUSÍ se po ukoncenym 4 měsíci rozjíst příkrmama, a že mám měnit skleničky po 4 dnech kvůli případný alergii, že dřív měnit nemám. A kdy jsem se jí ptala jestli třeba vadí, že by dostávala třeba mezi jinou skleničkou den pauzu a dostala by mliko tak mi řekla že v žádným případě, že musí mít denně příkrm. A že když bude chtít papat, že má sníst treba půl skleničky najednou. Což ani nespapala. Tak se snažím dát co sní a má zájem a zbytek dokrmim mlickem.

Mám kojeny, ale rozjedli se klidně až v 8-9m a nikdo to neřešil. Dělej to jak ti to vyhovuje a dítěti a doktorce to odjkejvej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
3.2.21 11:54

Zacinak mit pocit, ze ti doktori jsou nejaci divni-uz tu jsou obezni ctyrmesicni prcci, oockovane deti s nemoci, ted nalehani, aby dite ve 4 mesicich hned jedlo prikrm.
Nasi chutna mrkev, takze ji dalsi zeleninu schovavam do te mrkve. Ze zacatku jen ochutnaval, prskla, plivala. Nenutila jsem. Dojedla se mlikem. Ted po vic jak 14 dnech zkouseni sni malou porci. Kdyby ne, nevadilo by. Ale my jsme zoceleni, prvni nejedla nic strasne dlouho nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4943
3.2.21 12:25

Souhlas se vším zmíněným.. a rýži jsem teda vůbec nedávala ze začátku, jen čistou zeleninku. Přílohy jsem zaváděla tak za měsíc dva. První měsíc příkrmu jen zeleninu… tři dny dýni, pak tři dny mrkev s dýni, pak třeba mrkev a brokolice… a pak dokupy vše po dalších třech dnech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13075
3.2.21 13:01

Nase doktorka taky dela z jidla třetí svetovou. Na to kašli, vážně stačí, když ochutna. A postupne. Jinak ještě můžeš zkoušet ruznou hrubost, jsou děti, co snesou jen úplně jemné pyre, moje dcerka mela radši jidlo namačkane nahrubo. A klid, v jídle ji fakt nic neuteče a do 30 taky na mliku nezůstane :kytka:

Edit: čtu pořádně a vidim, ze davas skleničky, tam asi se strukturou na vyber moc není. Tak ještě možná jinou značku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
3.2.21 22:23

@Ivulka253 prskání značí, že ještě není na příkrmy připravená :nevim: začínat se má až tehdy, pokud dítě jeví zájem, např. Se snaží ukrást jidlo z talíře.
Jinak průměrný pediatr toho o výživě moc neví, maximálně jede rady z letáčků výrobců skleniček… My taky s naší dr nijak neřešíme, jak a co naše dítě jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14069
4.2.21 14:13

@Ivulka253 určitě na ní netlač, jakmile jí to zprotivíš, zasekne se!
Mrkni se do skupinky vaříme pro kojence a batolata , tam se může inspirovat, co vařit.
Ale začni pomalinku, nenuť, stačí 2-3 lžičky od každého druhu postupně. Na stránkách kojeni.net/prikrmy najdeš postupy.
Taky jí možná nevyhovuje konzistence.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat