Bolest od podpaží k prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pageta
Kecalka 279 příspěvků 09.05.18 18:28
Prsní problém

Ahojte všichni, prosím o radu, event. jestli má někdo podobný problém.
Po vánocích mě hodně bolela uzlina v podpaží, přecházelo to až do prsu, kde jsem si všimla, že ji mam takovou hrbolatou. Byla jsem z toho nervní tak jsem zašla na gyndu, kde mi dr řekl, že to vypadá ok, že ta prsní žláza tak někdy vypadá, i tak mě ale poslal na sono, kde bylo vše také ok. Od té doby mě ale pokaždé před menses to prso hodně bolí (což mě prsa bolívají vždy, teď ale intenzivněji hlavně to řešené). Mám pocit, jako by mi něco v podpaží vadilo, přitom na pohmat je vše stejné jak po těch vánocích. Tak se chci zeptat, máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Neměla bych si zajít do nějakého toho mamo-centra? Může to být prostě jen psychika? Máte taky tu žlázu takovou hrbolatou a hmatnou pod paží?
Dík všem co napíšete. :kytka:

Reklama

Reakce:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 09.05.18 19:58

Pokud jsi byla na sonu a bylo vse ok, tak bych se nebala. Na mamograf bych nechodila, na sonu vidi vic nez na mamo. A struktura prsu se v prubehu cyklu meni, proto se taky na sono chodi v polovine cyklu.

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 09.05.18 20:03

Ja mivam neco podobneho uz snad od dvaceti. Jednou za cas se mi zduri prso, vetsinou teda jedno vice nez druhe a casto to boli na urcitem miste vice nez jinde. Taky jsem s tim byla nekolikrat na sonu a nikdy nic nezjistili. Trva mi to radove nekolik mesicu. Je to podle me hormonalni vykyv, vzdy to odeznelo. Pak mam i rok, dva klid a pak to zase prijde. Kdysi mi pomohl gynex, ted mam doma pupalkove kapky, ale nemam odzkouseno, nez jsem je zacla brat, odeznelo to pri ms :nevim:

Edit-jo a na mamograf bych nesla, to mi i rekli nezavisle na sobe dva doktori, ze mlada prsa se nerentgenuji. Sonu verim, vzdy jsem se pak uklidnila, ze o nic nejde. Ted uz s tim ani k dr nechodim a cekam az to prejde, uz jsem na to zvykla :think:

pageta
Kecalka 279 příspěvků 09.05.18 20:18

No, je fakt, že mám poslední dobou i trochu nepravidelné ms jak do délky samotného krvácení tak i v intervalech mezi jednotlivými ms. Na to mi taky dr koukal a taky vše ok. Jen mně znervozňuje ta struktura prsu, že je taková hrudkovitá oproti tomu druhemu a taky takové citlivější (během celeho cyklu) a když ležím na břichu tak mě tlačí…je to dost na nervy.

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 09.05.18 20:23

@pageta Jojo, ja vzdy v tomto obdobi mivam kratsi cyklus a slabsi krvaceni, pak vetsinou prijde silnejsi ms a tim se vse urovna. To prso popisujestaky jako u me. Je to obtezujici no…

n_hehe
Povídálka 29 příspěvků 09.05.18 20:26

Jestli jsi byla na sonu, tak snad v mama centru ne? Jinak měla jsem stejný problém, taky od Vánoc.. před Vánoci během pms mne strasne bolely vnější strany, pravá víc, cítila jsem to i týden po ms a protože už mám v levém prsu fibroadenom neotalela jsem a letěla na gyndu, tam mě poslali do mamacentra a řekli ze tam nic není ať zkusím pupalku a jinak nic :nevim: pupalka nezabírá a vnější strana bolí jednou min a jednou víc a doktoři mi řekli, ze to má hodně žen :roll:

pageta
Kecalka 279 příspěvků 09.05.18 20:48

V mama centru jsem nebyla, je tam strašná čekací doba. náš gyndař posílá k jedné dr co dělá jen sona, prsu, břicha a tak.tam se čeká tak dva týdny, tak jsem byla tam. Nikdy jsem takovéhle problémy neměla a teď v čerstvých 30ti hormony…asi zkusím tu pupalku, mame to doma v tinktuře, tak to snad zabere. Bohužel mám v trochu vzdálenější rodině rakovinu prsu, tak jsem trochu přecytlivěla…

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 09.05.18 20:53

@pageta Tak pravidelne jednou za rok chod na sono prsou. Neplati to sice pojistovna, v Brne to stoji 400, ale budes v klidu. Me to poradil gynekolog.

n_hehe
Povídálka 29 příspěvků 09.05.18 20:55
@pageta píše:
V mama centru jsem nebyla, je tam strašná čekací doba. náš gyndař posílá k jedné dr co dělá jen sona, prsu, břicha a tak.tam se čeká tak dva týdny, tak jsem byla tam. Nikdy jsem takovéhle problémy neměla a teď v čerstvých 30ti hormony…asi zkusím tu pupalku, mame to doma v tinktuře, tak to snad zabere. Bohužel mám v trochu vzdálenější rodině rakovinu prsu, tak jsem trochu přecytlivěla…

Tak snad je ta doktorka zodpovědná, jinak já teda nikdy nečekala déle jak 2 týdny (spis ať to vychází po ms) a to chodím v Brně ;) ještě mi doporučila gynekolozka mastodynon kapky - vyloženě na prsa a nebo již zmíněny gynex a pak se doporučuje samozřejmě nosit pohodlné oblečení a v jídle a pití omezit sladké, alkohol, kořenem, bílé pečivo apod., ale to já nedávám kor před ms :lol: a v klidu, je spousta holek co chodí do mamacentra už od nacti :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama