Jíte pštrosí vejce?

Anonymní
8.3.20 22:10

Prstrosi vejce, jite?

Dobry vecer, dostala jsem od zname dnes pstrosi vejce, pry je to delikatesa at vyzkousim, ale me se popravne do toho moc nechce, :roll: jedl jste nekdo, popripade jaka je priprava, chut?..me napadlo ze ho soupnu do sklepa a udelam s nim na velikonoce nejake deko, ale zase nechci urazit a mam strach ze se za ten mesic zkazi a nekde pukne :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.3.20 22:13

Jedla jsem před 20 lety naposled, vajíčko v sekany :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
8.3.20 22:16

Odkud jsi? já ho vždy chtěla ochutnat, zatím jsem neměla to štěstí.. :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9059
8.3.20 22:16

Jednou jsem měla u kamarádů na chalupě, ráno v kuchyni jako překvápko dvě pštrosí vejce a jedna vrtačka :mrgreen: Z obav z odlišné chuti jsme tam přihodili dost nakrájené slaniny, a přišlo mi to stejné jako normální vejce, možná takové sytější, hutnější, má to míň bílku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
8.3.20 22:17

Ještě nejedla, ale klidně bych ho snědla (teda celé asi ne, ale ochutnala), křepelčí už jsem jedla, a nepociťovala jsem dramatický rozdíl… :) Asi bych to normálně rozklepla, a dala jako míchaná vajíčka (když budeš šikovná, tak ti zůstanou i skořápky na dekoraci; nebo nevím, jestli to jde nějak vyfouknout :think: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15252
8.3.20 22:22

Ja bych ho vyfoukla a udelala z nej rodine k veceri michana vejce, vyhodit se to da vzdycky a aspon ti zbyde skorapka na velikonoce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
8.3.20 22:22

Je to stejné jako slepičí vejce, chuťově to nepoznáš, klidně to sněz, nic na tom není. Je to jako cca 10 slepičích. Skořápku provrtat vrtačkou, je to pěkná dekorace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
885
8.3.20 22:26

Pták jako pták, vůbec nepoznáš, že to není od slepice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8010
8.3.20 22:46

Třeba kachní a ještě víc husí vejce chutnaj divočinou. Ale ber to jako změnu, každá nová chut je positivum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2635
8.3.20 22:52

Měla jsem několikrát a 3 mám vyfoukla na Velikonoce. Občas dostaneme od známých mají farmu se pstrosy. Chutná to jako vejce od slepice jen je za mě takové hutnejsi. Vždy uděláme jako míchané. Je to jako cca 15 vajec jsem tuším někdy slyšela. Jinak jsem přemýšlela, že pokud bych našla někoho kdo maluje kraslice, že bych si to jedno nechala namalovat, ale to bych asi musela někam na Moravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7424
8.3.20 23:08

Pstrosi jsem jedla jen jednou a jak uz bylo receno, krodme toho, ze je trochu hutnejsi, chutna stejne, jako slepici. Urcitr bych ho nevyhazovala, bya by to skoda. A uprimne, mivame i kachni, husi a krepelci vejce a kdybych to sama nevarila, tak nepoznam, ci vejce jim. Chutna mi to vsechno stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
517
8.3.20 23:31

Táta ho kdysi dostal z pštrosí farmy. Bylo výborné, nijak se nelišilo od slepičích. Ale má tvrdou skořápku, vrtali jsme ho vrtačkou ve svěráku. Nyní slouží jako dekorace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama