Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj všem, rozhoduju se, jakou deskovou/společenskou hru pořídit. Ráda bych věděla, se kterými máte dobrou zkušenost. Starší dceři budou na jaře 4, mladší 2 (ta se počítám asi zatím moc nezapojí…ale třeba překvapí). Napadlo mě pro začátek https://www.svet-her.cz/…abolo-junior ale klidně uvítám i jiné nápady. Zatím bezpečně pozná barvy, počítat umí, ale čísla jako taková zatím ne. Díky za tipy!
Za nás člověče nezlob se KRTEK, místo čísel - jsou obrázky
Mala dostala 2letech, půl roku trvalo než hru pochopila, ale pochopila
..Každým dnem byl vidět pokrok, nyní 3,5 roku a hraje jí a baví jí to
![]()
https://m.heureka.cz/…e-prvni-hra/
Me se libi tohle. A brzo by to mohla pochopit i mladsi.
Ahoj, my jsme vcelku deskovkáři, tak jsme chtěli do toho malého zapojit co nejdříve, aby rychle přešel k něčemu pořádnějšímu a mohl hrát s námi ![]()
Na druhé narozeniny tím pádem dostal Ovocný sad (http://deskovehry.blogspot.cz/…ska-hra.html) Je to super, že je to kooperativní, jsou tam barvy, ovoce i zlá vrána, takže k dokonalosti nechybí nic
Je fakt, že dřív si jen tak hrál s ovocem a házel kostkou, cca od těch 2 a 3/4 roku ale pochopil pravidla v pohodě a už to zvládá hrát.
@reinkarnace Člověče nezlob se s Krtkem, s kostkou s obrázky, kartičková hra V kostce - obrázky https://www.albi.cz/…vni-obrazky/
Dobble kids.
Jinak klasické pexeso s nějakými hezkými jednoduchými obrázky, domino s obrázky.
@elen-ka souhlas.
Take obrazkove loto maji radi. To je i vlastne hra Nakupni seznam
- tam lze v budoucnu vymyslet i tezke varianty.
Co nejakou „BALANCNI HRU“? Zadej do googlu.
Uplne prvni krtkove clovece, jak tu uz nekdo psal. Pro tu dvouletacku. Ve trech tohle , pexeso, obdoba clobrda … Triletak zvladne i obycejne prsi.
Moje první hry od efka, dobble jsou 3 druhy podleveku, od albi brainbox moje první obrázky ten je na paměť, granna má moc hezký hry doporučováno logopedy, pak firma djeco má hezký hry pro ty malí děti cesta za zvířátky např… Člověče s obrázky, kdybys potřebovala poradit víc a bližší info lidně napiš ![]()
Máme rádi hry od ORCHARD (různá lotta, Cupcakes, Monster catcher apod) nebo od DJECO (dvojpuzzle hrajeme jako pexesa, jednouché Člověče se zvířátky, úkoly se zvířátky), Grabolo junior, Cink junior s klauny…
@vertunka píše:
https://m.heureka.cz/…e-prvni-hra/Me se libi tohle. A brzo by to mohla pochopit i mladsi.
Tu máme, ale to je tak pro tu dvouletou, samozřejmě budou hrát obě, ale na 4letou je to už jednoduchý. Dávali jsme ji právě ke 2.narozkam.
Grabolo taky máme, jen ta mladší to nestíhá, tak to musíme občas trochu přizpůsobit, aby se taky chytla. Nebo dobble je taky fajn. Pak samozřejmě pexeso, domino, člověče.
@Jade84 píše:
Ahoj, my jsme vcelku deskovkáři, tak jsme chtěli do toho malého zapojit co nejdříve, aby rychle přešel k něčemu pořádnějšímu a mohl hrát s námi
Na druhé narozeniny tím pádem dostal Ovocný sad (http://deskovehry.blogspot.cz/…ska-hra.html) Je to super, že je to kooperativní, jsou tam barvy, ovoce i zlá vrána, takže k dokonalosti nechybí nicJe fakt, že dřív si jen tak hrál s ovocem a házel kostkou, cca od těch 2 a 3/4 roku ale pochopil pravidla v pohodě a už to zvládá hrát.
bomba! jednoznčně koupíme ovocný sad!!! ten vyhrál na plné čáře
a k tomu nějakou tu postřehovku nebo něco menšího pro starší
Holky všem děkuji za tipy!
Clovece nezlob se (x variant a druhu) a zizaly nebo zebriky (stejna hra, ale juny nazev). A drevene pexesa.