První let - co když

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sabina249
Nováček 5 příspěvků 12.01.19 22:14
První let - co když

Ahoj, letos v srpnu máme s přítelem letět do Turecka, ale já se šíleně bojím, ještě nikdy jsem neletěla. Ne jen že mám problémy s uchem, ale bojím se že mi třeba bude pipat kostice v podprde nebo zapínání na kratasech, jak to vůbec probíhá nebo jak to řešíte vy? :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Demi
Závislačka 4185 příspěvků 12.01.19 22:18

Tak nikam neleť a nic ti nebude pipat :mrgreen:

axelina
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 12.01.19 22:18

@Sabina249 to pípá každýmu třetímu něco to neřeš…

Uživatel je onlineadamura
Kecalka 365 příspěvků 12.01.19 22:19

@Sabina249 Dej si na to ucho pozor. Můj švagr takhle letěl poprvé a na rok se mu ucho rozházelo. Šíleně se motal, měl toho meniera, nevím jak se to přesně píše. Už nikdy nepoletí, nejde to. :mavam:

Uživatel je onlinedebra.morgan
Kelišová 5287 příspěvků 12.01.19 22:20

kostice a zapinani na kalhotech fakt nepipaj.....a kdyz nahodou, tak te trochu osahaj no :nevim: tak si vem podprsenku bez kostic a saty ;)

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 12.01.19 22:20

Pipani se vážně nemusíš bát. To ucho… Záleží, co s ním máš? Nějaký chronický problém? Nebo třeba „jen“ větší sklon k zánětům? O tom bych se určitě poradila s ušním. Jestli by ti třeba mohla doporučit nějaké kapky, sprej, mast… Jako prevenci problémů nebo první pomoc. Ale klid, určitě to bude v pořádku. Radši se těš na dovolenou. :palec:

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 12.01.19 22:20

Neboj, nikdo tě svlékat z kalhot ani podprsenky nebude, na kovy na oblečení jsou připravení. Kontrola je v pohodě, pokud něco nepašuješ, což nepředpokládám. :mrgreen: A k samotnému letu, vzlet a přistání je trochu náročnější na tlak v uších, ale není to nic strašného, jakmile vystoupáte výš, tlak se vyrovná a vše je v pořádku. Jinak je let trochu jako jízda autobusem, trochu to tam hučí, na nohy málo prostoru, ale za dvě hoďky jsi u moře, dá se to přežít. Žádné strachy a užij si dovču. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 22:28
@Kalukap píše:
Neboj, nikdo tě svlékat z kalhot ani podprsenky nebude, na kovy na oblečení jsou připravení. Kontrola je v pohodě, pokud něco nepašuješ, což nepředpokládám. :mrgreen: A k samotnému letu, vzlet a přistání je trochu náročnější na tlak v uších, ale není to nic strašného, jakmile vystoupáte výš, tlak se vyrovná a vše je v pořádku. Jinak je let trochu jako jízda autobusem, trochu to tam hučí, na nohy málo prostoru, ale za dvě hoďky jsi u moře, dá se to přežít. Žádné strachy a užij si dovču. :mavam:

přesně tak, taky sem minulý rok letěla po dlouhé době a již s nemocí (, a to jsem měla epilepsii), nevěděla jsem ani zda přesně mohu, pak mi doktorka řekla, že ano, chvíli jsem přemýšlela, zda to řeknu personálu letiště, nic sem neříkala, připravila jsem dceru na to, kdyby něco, a byla to pro mě suprová dovolená, na kterou budu vzpomínat :).

A víte co bylo nejlepší nakonec? Přítel neměl nic kovového na sobě, měl jen triko a kraťasy a sandály, a pípal jako divý :)?? :mrgreen: Tak si ho služba trošku ošahala, a já jsem se tomu smála, protože mě říkal, jak budu pípat :lol: :lol: :lol:, dobře mu tak, ale pšštt

pikola
Neúnavná pisatelka 19713 příspěvků 12.01.19 22:38

Třeba se do té doby rozejdete a nikam se nepoletí  :mrgreen:

Capretta
Kecalka 448 příspěvků 12.01.19 22:45

Pipa kazdy druhy, no boooze :) nikdo se nad tim nepozastavi, je to soucast rutiny. M :zed: e pri poslednich letech vzdy vytipuji na drogovy test, kdy mi delaji stery z dlani a z obleceni, asi s miminem vypadam jak typicka paseracka :)

Ale ucho zkonzultuj, at pak nemusis nahanet lekare tam..

flybe
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 12.01.19 22:49

@Sabina249 pokud budeš pipat tak te vytahnou bokem a zkontroluji menším pristrojem a zena fyzicky(pouze se dotýka satu)neni Ceho se bat

Hanka1
Extra třída :D 13836 příspěvků 12.01.19 22:50

No nase rodina si vzdycky vylosuje cernyho petra na kontrolu vybusnin :mrgreen: , starsimu diteti v jeho 13 letech pri letu do Paříže tady v Praze. Pro nej samozrejme cool zazitek :mrgreen:
Mne loni pri ceste z Madridu do Milana vjela do rentgenu kabelka, rtg se zastavil, vsichni odstoupili a ja ze na prohlidku, ze se jim tam nelibi kovovy predmet. Letela jsem sama, byla dost opalena a pro ne z vychodu…to kovovy byl magnet na lednicku z Toleda, kontrola rtg mela zachvat smichu, nicmene securitacka me oblepila na prachove zplodiny a kabelku prostarala velmi dukladne, uz jsem cekala, ze dojde i na latexovou rukavici a kontrolu útrob :mrgreen:

Paradoxne z Milana do Prahy je magnetka nechala naprosto klidnymi a pochybuju, ze si ji vubec vsimli, zase tam byli pohledni hosi v krasnych uniformach a zadna zenska kontrola v dohledu. :mrgreen: :mrgreen:

stock
Echt Kelišová 8172 příspěvků 12.01.19 22:51
@Capretta píše:
Pipa kazdy druhy, no boooze :) nikdo se nad tim nepozastavi, je to soucast rutiny. M :zed: e pri poslednich letech vzdy vytipuji na drogovy test, kdy mi delaji stery z dlani a z obleceni, asi s miminem vypadam jak typicka paseracka :)Ale ucho zkonzultuj, at pak nemusis nahanet lekare tam..

To není na drogy, ale na vybusninu/střelný prach :mrgreen:
A berou to „random“

marin
Echt Kelišová 9429 příspěvků 12.01.19 22:55

S pípáním není problém. ;) Na to jsou zvyklí. Ženu projede potom žena, muže muž. A s ušima je potom horší i koupání v moři. Dcera měla zánět zvukovodu. Naštěstí jí ucho začalo pobolívat až poslední dny pobytu, takže jsme navštívili ORL až po příjezdu. Měla si na vatovou tyčinku dát betadine a vytřít zvukovod a potom dát na vatovou tyčinku framykoin a vytřít. Teď jí začalo ucho bolet z větru, když lyžovala, tak jsme to udělali jednou a přestalo jí to bolet. Ten zánět zvukovodu mělo od moře více dětí. Před odjezdem bych zašla na ušní a nechala si předepsat kapky pro jistotu, většinou je všechno do uší jen na předpis.

Příspěvek upraven 12.01.19 v 22:58

Hanka1
Extra třída :D 13836 příspěvků 12.01.19 22:56
@Capretta píše:
Pipa kazdy druhy, no boooze :) nikdo se nad tim nepozastavi, je to soucast rutiny. M :zed: e pri poslednich letech vzdy vytipuji na drogovy test, kdy mi delaji stery z dlani a z obleceni, asi s miminem vypadam jak typicka paseracka :)Ale ucho zkonzultuj, at pak nemusis nahanet lekare tam..

To neni test na drogy, ale na vybusniny (prachove zplodiny a miniaturni castice treba jen pri manipulaci se zbrani ulpivaji na kuzi a obleceni a jsou patrne i tyden a vice po pouziti zbrane) a losuje jim to pocitac naprosto nahodnym vyberem, moje dite taky kontrolovali.

Ja letela do Istanbulu s rukou v sadre a delali mi specialni kontrolu nejakym pristrojem mi objizdel celou sadru. Turky pri ceste zpet nejaka sadra vubec nezajimala a to jsem si iniciativne dozadovala kontroly, stacilo projit bezpecnostnim ra­mem…

mimochodem pri vstupu do VIP do O2 Areny kabelku a bundu davam do rentgenu taky a ramem prochazime i s detma…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Luxus, který si dopřává Veronika Kopřivová, vybudovala Češka: „Začínala jsem od nuly!“

Velká cestovatelka Veronika Kopřivová si se svou kamarádkou dopřála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >