První miminko a stress

16
22.6.21 19:48

První miminko a stres

Ahojky holky tak jsem před pár dny zjistila že jsem těhotná jsem přibližně 3tt úpřímně jsem si hrozně miminko přála, ale až příští rok přišlo to rychle a nečekaně rekonstrujeme baráček, ale jsem strašně ráda aspon se to začne rychleji hýbat a my budeme do vánoc už bydlet :cert: Taky jste měli první reakci takovou že vám bylo zle a nevěděli co bude dál? Já začala přemítat celý svůj život že vlastně ani nevím co budu dělat nevím jak se o mimčo mám postarat ani nevím pořádně jak se přebaluje jak ho budu držet co mám nakoupit jsem úplně zoufalá že budu totálně mimo… nemáte nějaké stránky kde by to bylo krásně popsané? Všude slyším jen co ted nemůžu dělat a že vlastně bych měla bejt přivázaná k posteli a celých 9 měsíců jen ležet :lol: :lol: Samozřejmě si dělám srandu, ale občas mi to tak přijde… :D všichni říkají jak porod už nikdy že z toho mají některý ženský trauma upřímně už asi začínám vyšilovat :D Prosím holky potřebuju trochu uklidnit a pár rad :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
823
22.6.21 19:52

Doporucuji kontaktovat kamaradky, co uz maji deti, a postupne to probrat s nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9597
22.6.21 19:56

Nečíst e-mimino :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
22.6.21 20:04

Ve 3tt bych fakt nic neřešila. Užívej si, že máš čas pro sebe a není ti špatně.

To, jak se postarat o novorozeně, můžeš s klidem začít studovat až před porodem. Nejvíc se toho stejně naučíš až v porodnici a pak doma praxí. Zas taková věda to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.21 20:05

Ničeho se neboj, miminku je vždycky nejlíp u klidné maminky. Držím pěsti hlavně bez stresů!! :srdce: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.21 20:37

K traumatu z porodu: porod boli. Ale to ze jsem to zvladla bylo bozi, zadne trauma jsem z toho nemela, strihli me, sili me, oboji bez problemu, ani jedno jsem v tu cjvilihvili necitila, druhy den jsem normalne sedela na tvrde zidli a jedla, na porod mam jen krasne vzpominky, jak me pritel masiroval, jak me podporil a jak jsem se ucila zvladat tu bolest bylo pro me silnej zazitek a vzpominam na to s uzasem dodnes. a hned za tyden jsem mela pocit ze bych klidne rodila znovu. Takze se nenech vystresovat. Ja z porodu ani strach nemela, vedela jsem ze to proste musim zvladnout a porad jsem si opakovala ze kdyz to orede mnou zvladly zeny z moji rodiny, zvladnu to taky. Podotykam ze jsem mela tri dny poslicky, a od prijezdu do porodnice jsem porodila za 10 hodin. Takze to nebylo uplne sup sup. Presto krasnx zazitek, drzet pak ten uzlicek v ruce je nadhera. A k priprave vybavy: mas spouuuustu casu😂 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
22.6.21 21:19

3tt je fakt brzo na cokoliv, to ani nevíš jak to dopadne. Takže žádnej stres, máš spoustu času a dítě navíc není raketová věda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18057
22.6.21 21:43

3tt? To nemáš ani vynechanou ms ne? Tak se uklidni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
22.6.21 23:08

Díky bohu za to, že jsem při očekávání prvního miminka neznala Emimino. Protože tady je spousta lidí tak zlých, až je to nepříjemné.

Četla jsem časopisy Maminka, Miminko a takové. Vždycky jsem se dozvěděla něco nového a pak mě nepřekvapilo nic. Kolem mě nebyl nikdo, kdo by měl dítě dřív než já a rady od mojí babičky jsem fakt nechtěla :lol: :lol: :lol: dodnes mi vyčítá papírové plenky :lol:

Máš partnera, ne? Nejsi na to sama.

Pokud jsi 3.tyden těhotná, jakože je tvůj plod starý 3 týdny, pak gestacni stáří těhotenství je cca 6 týdnů. Takže budeš rodit v únoru, je to tak? To je jak jsi chtěla :lol: pristi rok :lol:

Jestli chceš, napiš mi zprávu a můžeme být v kontaktu. Taky rodím v únoru :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
22.6.21 23:10

@lachtanice86 Řekla bych, že jako těhotenskými termíny nepolíbená, myslela stáří plodu 3 týdny. Ne gestační týden, který se počítá podle poslední menstruace ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18057
23.6.21 06:30

@MamculeVerca no pokud jev 3tt, tak spis 5tt než 6tt. Navic na netu jsou kalkulačky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
23.6.21 06:45

Ja jsem si teda usetrila tri tydny klidu bez tehlech pomatenych myslenek. Ve 3tt, jsem jeste vikendove vesele popijela, a uzivala si pohodu. Test jsem si delala az tyden po vynechani ms, takze jsem to zjistila nekde v 5tt… Honilo se mi hlavou hodne veci, clovek ze dne na den prehodnoti uplne vse. Strach z neznama je proste normalni. Ale rozhodne jsem se nechovala jako nemocna, sla jsem 10km turu jeste 4 tydny pred porodem, a rozhodne jsem se nepoutala k posteli… Samozrejme clovek prestane pit alkohol, musela jsem si zmenit leky na alergii, nekourim uz roky takze to jsem neresila… jinak nic az tak hroznyho.
Porod je proste bolestivej, jak rikala moje babicka… predstav si, ze dirou na citron protlacis melouna.. :lol: Ale zachovej rozum, a nevysiluj…nejhorsi je smrt z vydeseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
23.6.21 06:47

Tak já myslím, že určitý strach a obavy k tomu prostě patří. A pak i k mateřství - pořád se o to mrně bojíš a máš o něj starost.

Doporučuju žádné hrozné story o porodu nečíst a nenechat si je vyprávět. Já měla druhý porod krásný. A ta bolest opravdu nebyla až na závěr nic hrozného nesnesitelného - a to jsem neměla žádnou medikaci. Ale doporučuji kurz hypnoporodu a vlastní PA.

A že se nebudeš umět postarat. Nádherně zafunguje mateřská intuice. Ty své dítě bude znát nejlépe, naladíš se na něj a brzy se sladíte. Jinak na té péči nic zázračného není. Děti jsou dost odolné, neboj se. Vem si, že zvládnou žít i nemyté někde v jurtě mezi kostmi a výkaly krav, tak asi zvládnou i českou průměrnou domácnost :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 07:18

Ahoj,

já mám termín taky v únoru, jsem 6tt.

Jak už tu zaznělo, hlavne bych nečetla emimino, nějaký lidi jsou tu proste zly a nemá smysl se jimi nechat rozhodit. Mně je přes 30 a čekám první, ale vlastně taky vůbec nevím, co mě čeká - nikdy jsem nedržela miminko, proste nic, z rodiny jsem nejmladší a kamarádky děti mají pomálu, budu jedna z prvních. Ale - myslím si, že to je velmi intuitivní a ze za měsíc budeš vědět přesně co a jak. Proste musíme pochopit ty svoje miminečka, žádný manuál na to asi není :) To bude dobrý :srdce:

Porodu se osobně nebojim, protože mám v plánu u sebe mít porodní asistentku i dulu, už je mám vybrané. A hodně mě to uklidnilo. Vím ze mi se vším pomohou a to i po porodu. Pro mě je to základ, partnera budu mít taky, ale ten má jinou roli, než aby mi pomáhal s porodem a hlavne bude víc vykulenej než já :lol:

Drzim palce ať je vše v pořádku. Já teď čekám na první vyšetření. Dokud jsem necetla emimino, byla jsem šťastná a klidná, pak jsem se si přečetla všechny ty zoufalý diskuze o potratech a úplně mě to rozhodilo, takže fakt radím tady moc času netravit a na vše podstatné se pak zeptat někoho v okolí, kdyžtak té duly, krerou si sama vyberes

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 16:16

Hele..já jsem taky byla nervózní u prvního miminka..nedávno se narodila 7. Května všichni mě jen stresovali ze to nezvládnu atd.. :pocitac:
Já jsem nic neměla koupené do 5 měsíce jsem nic neřešila jen pohlaví a pak jsem začala pomalu kupovat veci pro malou.. cele tehotestvi jsem táhla těžké veci atd spadla jsem ze schodů
Hodne jsem jedla.. :mrgreen: zle mi bylo od 9 tt do 4 měsíce :( :P porod ani ti nebudu psát jaký byl :lol: :* rodila jsem 41+1 8o takže jsem přenášela aspoň se dopekla :lol: :jazyk: teď ji budou 2 měsíce 😍 a všichni jsou s ni zbláznili 😂

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat