První miminko / těhotenství

Anonymní
19.1.21 11:28

První miminko / těhotenství

Krásný den,
Rádi bychom s přítelem založili rodinu (mě je 23, příteli 21 - jsme spolu 5 let). Když ale koukám na všechny ty diskuze, všude se řeší ovulace, menstruace, plodné/neplodné dny, pití různých čajů, používání mastiček atd., - a to mě narovinu děsí.
Ráda bych se proto zeptala, zda je tady někdo, kdo prostě vysadil antikoncepci, a i tak otěhotněl. Neříkám že hned, jsem si plně vědoma, že vše chce čas a možná i z toho důvodu chceme začít v tomhle věku.

Moc děkuji, :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1023
19.1.21 11:31

:) asi po roce vysazení antikoncepce, kdy jsme prostě souložili a pak to najednou dopadlo. Já ani pořadně nemenstrovala a doteď netušim kdy co (kromě menatruace) v cyklu mám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
19.1.21 11:31

Já vysadila HA, chvíli jsme si dávali pozor, dva měsíce. Brala jsem jen kyselinu listovou. Nic víc. A otěhotněla jsme druhý měsíc. :) a u druhého ditete to samé. Přestali jsme si dávat pozor a za dva měsíce bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 11:32

Hlídání ovulace, čaje a bylinky řeší dámy, které se třeba snaží víc jak rok. Ano jsou takové které to řeší už po 2 měsících.
Jste oba mladí a zatím není důvod se na tohle upínat. Normálně vysaď HA a sexujte kdykoliv se vám bude chtít a vůbec na to nemyslete. Až pokud by to trvalo třeba déle jak 6 měsíců, zkus si hlídat ovulaci.
Hlavně po vysazeni HA se ti můžou rozhodit hormony a cyklus můžeš mít rozházený, tak se neděs. V tvém případě bych tohle ještě vůbec neřešila :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
928
19.1.21 11:33

Nam to vyslo hned, nedelala jsem
nic specialniho a absolutne jsem
netusila, kdy mam ovulaci… proste jsme se jeden mesic milovali kazdej den a vyslo to :mrgreen:
ale je fakt, ze hormonalku jsem vysadila
pul roku predem a ten pulrok jsme se chranili jinak, delala jsem to na zaklade nejakych studii, ze je to pro mimco lepsi, kdyz se pocne cca pul roku po vysazeni… ale kamoska taky otehotnela hned po vysazeni a vse je v poradku :palec:
myslim, ze nemusis nic resit a staci na to hupsnout :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
19.1.21 11:33

Já otěhotněla na první dobrou. Bez počítání ovulace, měření BT, nepoužívala jsem žádné mastičky, čaje, nic. Miminko vzniklo z čisté lásky a bez jakéhokoliv plánování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
19.1.21 11:34

Každý člověk je individuální. :lol: Jsou ženy které neberou pravidelně prášky a otěhotní hned a jsou ženy které se snaží 5 let a prostě to nejde. Hodně štěstí :hug: zkuste to podpořit kyselinou listovou, pravidelně jíst a nestresovat se když to nepůjde a hlavně se na to neupínat :* :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5218
19.1.21 11:38

Já uplně na poprve. Vysadila jsem prášky po deseti letech… jednou menzes, další už nepřišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 11:53

Myslím, že jste mě momentálně všichni uklidnili. Když sem četla všechny ty diskuze a neviděla skoro ani jeden příspěvek o tom že by to někdo měl takhle, začala jsem přemýšlet zda jsem vážně připravená tohle všechno podstoupit.
Kyselinu listovou mi doporučoval doktor, když sem byla na odběrech kvůli HA před 5 lety.
Ještě jednou děkuji :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1982
19.1.21 11:56

Já otěhotněla pokaždé hned i podruhé v mém na tehotenstvi už pokročilém věku :lol: tak se neboj, určitě bude vše u vás v poradku :lol: možnost, ze ne, je spíše zanedbatelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10616
19.1.21 11:58

Brala jsem prášky 8 let, pak jsem je vysadila. Rok před otěhotněním jsme měla antikoncepční kroužky. Vysadila jsme je v listopadu, od února jsme si přestali dávat pozor. V březnu se MS nedostavila. Druhé dítě počaté 1 měsíc po odstavení kojení, když přišla první menstruace po porodu, další už ne. A to jsem byla o 10 let starší, než ty :srdce: nezatěžujte si tím hlavu, milujte se z lásky a ne pro povinnost. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10616
19.1.21 11:59

A víš, co říká můj doktor? Ženské se na internetu samozřejmě pochlubí se špatnou zkušeností, protože hledají útěchu, radu a pomoc. Ty, u kterých to nebyl žádný problém, nemají potřebu to sdílet. Proto se zdá, že jich je daleko méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2156
19.1.21 12:04
@Anonymní píše:
Myslím, že jste mě momentálně všichni uklidnili. Když sem četla všechny ty diskuze a neviděla skoro ani jeden příspěvek o tom že by to někdo měl takhle, začala jsem přemýšlet zda jsem vážně připravená tohle všechno podstoupit.
Kyselinu listovou mi doporučoval doktor, když sem byla na odběrech kvůli HA před 5 lety.
Ještě jednou děkuji :srdce: :kytka:

Ty, co otehotni bez problemu, tak to neresi. Vysadila jsem antikoncepci po 10 letech. Otehotnela jsem 2 cyklus. Pak jsem mezi detmi zase brala HA. Vysadila jsem a podarilo se 4 mesic. Brala jsem taky jen tu listovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 12:05

@Aduš8 No, něco na tom určitě bude :D

• Citovat
  • Nahlásit
226
19.1.21 12:09

My když jsme si řekli, že chceme miminko, tak jsem jen vysadila prášky po 3 letech a čekala kdy nedorazí menstruace. Otěhotněla jsem po 8 měsících od vysazení. Když jsem před tím pročítala diskuze, taky jsem se úplně děsila toho co je třeba sledovat a tak. Já třeba ani nevím jak zjistím kdy mám ovulaci, a představa o měření nějaké bazální teploty mě taky děsila. Takže jsem ráda, že to do toho roku přišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat