Ovulace kdy proběhla/proběhne?

32
19.1.21 09:17

Ovulace kdy proběhla/proběhne

Ahoj,
Prosím moc o radu. Jde o to že 13dc mi podle folikulometrie gynekolog oznámil druhý den tj 14dc že bude ovulace. Během toho jsem si zkoušela ovulační testy, ale byl tam sotva dušík. Dnes jsem 17dc, údajně po ovulaci, ale mě teď začal sílit ovu test. Lámu si hlavu jestli ovulace tedy proběhla ten 14den (dle folikulom.) nebo teprve proběhne (dle ovu. testů)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
380
19.1.21 09:20

Věřila bych spíše doktorům, ale je pravda že ani ten ti s jistotou neřekne kdy bude, leda že by si tam chodila každý den dokud folikul nepraskne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
19.1.21 09:24

A nepochopila jsi Dr špatně, ze by od toho 14.byly plodné dny, to pak ovulace muze být klidně dneska :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
19.1.21 09:24

@Markéta188 s tím naprosto souhlasím. Taky se přikláním raději k té folikulometrii, než obyč. testům z drogerie :)
Jen mi to trochu vrtá hlava, tak zda někdo nemá podobné zkušenosti.
Pojistíme to ale raději i teď :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
19.1.21 09:26

@Kriss Tina pochopila jsem ho dobře :D protože já jsem zrovna v nemocnici ležela. Ještě vtipkoval že snad mě do zítřka (do toho.14dne) pustí, protože začíná ovu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
19.1.21 09:29

No nic :mrgreen: :lol: jdu manžu vzbudit. Je sice po noční, ale vajicko nepočká :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.1.21 09:32

Ovulace z grafu?

Ahoj holky,
zkouším měřit BT poprvé, ale jsem z toho jelen 8o. Je. Grafu dole vidět ovulace nebo nebyla? Teplota stoupla ale stoupla na 2dny- nejvíc 17.1. ale nikdy nějak výrazně víc než jiný den, a co mi přijde úplně divný, že nikdy není vyšší než v době MS.
Osobně se podeziram, že neovuluji :zed:.
Už mi z toho hrabe ☹️

Děkuju za názory!😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 09:36

Já tedy na gyndu nechodím, dokonce ani měření BT mi absolutně nepomáhá. Měřila jsem každý ráno vždy mezi 5-6 a moje teploty byly každý ráno jiné o cca stupeň po dobo 2 měsíců. Zkoušela jsem ovu testy. Během 4 měsíců mi ovulaci ukázaly ovulaci jednou a to jsem je dělala každý den a v době ovulace i dvakrát dennne. Nakonec jsem se na to vykaslala. Měli jsme s přítelem většinou sex obden, někdy každý třetí den. A ono to hned druhy cyklus vyšlo.
Upinat se na dítě není lehký ale abych se upinala ještě na ovulacni testy :think:

• Citovat
  • Nahlásit
491
19.1.21 09:41

Me doktor ani nrpoznal ze sem tehotna. Natoz nejakou ovulaci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.1.21 09:47
@Anonymní píše:
Já tedy na gyndu nechodím, dokonce ani měření BT mi absolutně nepomáhá. Měřila jsem každý ráno vždy mezi 5-6 a moje teploty byly každý ráno jiné o cca stupeň po dobo 2 měsíců. Zkoušela jsem ovu testy. Během 4 měsíců mi ovulaci ukázaly ovulaci jednou a to jsem je dělala každý den a v době ovulace i dvakrát dennne. Nakonec jsem se na to vykaslala. Měli jsme s přítelem většinou sex obden, někdy každý třetí den. A ono to hned druhy cyklus vyšlo.
Upinat se na dítě není lehký ale abych se upinala ještě na ovulacni testy :think:

Já se ale snažím už 2roky, oba jsme údajně v pořádku a taky máme sex tak obden. Protože ale nic neufnguje už mě napadá jen to že neprobíhá ovulace což doktora vlastně nezajima :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
19.1.21 09:49

To je taky dobrý :D já jsem si více než 7 let stezovala na bolesti, hlavně pri MS. Zminila jsem se zda by to nemohla být endometrioza. Moje tehdejší gynekolozka mě poslala domů s tim že nemám být tak přecitlivělá. MS bolesti má každá a mám si vzít prášek. Pak jsem změnila gynekologa o tomhle se zmínila a hned to začal řešit. Výsledek? 3.st.endometriozy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
19.1.21 09:59

To s tou endriomtrozou mi ani neříkej :?
My se s přítelem snažíme 4 měsíce a protože jsem mladá, tak to na gyndě taky nechcou řešit. Přestala jsem po 10 letech v březnu brát HA a teď mě pořad od půlky cyklu bolí v podbřišku a prsa. Nejdřív jsem si myslela že jsou to hormony ale tohle mám už každý měsíc půl roku. Dokonce bych řekla ze poznám svou ovulaci. Vždy v půlce cyklu mám na par hodin křeče do jakoby vaječníku. Co se týká MS tak s tím taky hodně bojuju. Bolesti mám takové že i brečím, teď mám strach jestli je to teda normální. Jediný co vím, tak že mám přetočenou dělohu. Někdy si říkám že jsem rada že jsme začali dřív než jsem chtěla. Vždy jsem plánovala dítě až kolem 30. Mám 26 takže se uklidňují tím, že mám ještě relativně čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
19.1.21 10:10

@Markéta188 neboj, to jsem tě vůbec nechtěla strašit. Každopádně bych to řešila, minimálně se uklidnis že je vše v pořádku. Pretocenou delohu mám taky, konkrétně RVF, ale to prý problém není :) mě brání v těhotenství především nefunkční vejcovod, tak na folikulometrii docházím pravidelně aby se zjistilo zda ovuluju na té funkční straně. Neboj, ono se nám to povede :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat