První MS po porodu

Lea
207
8.11.04 15:18

První MS po porodu

Ahoj holky,

ráda bych se zeptala, jaký prubeh u vás mela první MS po porodu. Já jsem se nejdrív tech prvních 6 týdnu „ocistovala“, pak dva týdny nic a pak jsem zacala spís nez krvácet jako pri normální, drívejsí MS, jen spinit. A to uz trvá asi 10 dní. V noci vubec nic a pres den takove slabe spineni. Je to MS nebo se mam obavat, ze ve mne po porodu neco zustalo? Jinak bricho me vubec neboli, takze fakt nevim.

Diky za rady a zkusenosti
Lea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

246
8.11.04 15:29

Ahoj Leo,

Ja dostala MS po porodu 4 tydny po sestinedeli.. A mela normalni prubeh jako pred otehotnenim.. Snad jen me nebolelo prvni den bricho..Pred tim jsem prvni den MS prozivala na praskach a ted pohoda.. Jinak pokud mas nejaky pochybnosti tak zajdi za dr. aby te vysetril.. Ja osobne si myslim ze to spineni patri jeste k sestinedeli.. ( neni to nahodou takovej tmavsi vytok??) to jsem mela aspon ja do prvni MS..

Pa Maty + Kuba 4,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
22.11.05 22:48

Ahojky

Jsem po porodu už 3 a půl měsíce a zatím jsem MS nedostala :wink: tak nevím máma říkala, že ona to dostalala vždy (3×) normálně už měsíc po šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3301
22.11.05 23:31

Ahoj, první MS po porodu je hlavně ovlivněna tím, jestli kojíš nebo ne. Já jsem kojila do 19 měsíců a první MS přišla až rok po porodu :wink: To byly zlaté časy :D
Pokud kojíš, tak to může způsobovat i to špinění. Prý je to docela časté z kolísání hladiny hormonů. Jestli máš ale pochybnosti, tak si radši zajdi na gyndu. Určitě to ale není tím, že by v tobě něco zůstalo, to by se projevilo bolestmi břicha, teplotou a silným krvácením…
Myška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
23.11.05 07:52

Ahoj,
naší malé je 11 týdnů, je plně kojená a první menstruaci jsem dostala 3 týdny po šestinedělí. Byla dost silná, zato bezbolestná. Pěkně mě to naštvalo, neb jsem doufala, že když kojím, tak budu mít klid a ono ne :evil: . Pokud si nejsi jistá, že je vše v pořádku, určitě navštiv svého gynekologa.

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
23.11.05 08:22

Malý měl včera 6 měsíců a pořád jsem menses nedostala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
23.11.05 08:27

my máme zítra 7 měsíců a taky stále nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
23.11.05 09:34

Ahoj,
ja jsem kojila 13 mesicu a pak do 3 tydnu jsem dostala mentruaci, puvodne jsem si to myslela, bylo to takove silnejsi spineni, cekala jsem potom na druhou menstruaci a tu jsem vubec nedostala. Mezitim jsem byla na gynekologii, delal mi UTZ a vse bylo v poradku. Jeli jsme na dovcu a pak jsem zjistila, ze jsem tehotna. Sla jsem na gyndu a zjistili jsme, ze jak jsem tam byla na vysetreni, tak uz jsem byla 3 tydny tehotna a UTZ pozna tehotenstvi od 5 tydne. Takze to spineni vubec nebyla menstruace, ale moje telo me upozornovalo, ze se neco deje.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
23.11.05 14:39

Ahoj,

neznalek, kristain: vážně vám závidím, to se teda máte, že vám MS ještě nepřišla

Je vůbec některá takový smolař jako já? Že kojí a dostala MS?Ach jo.

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
23.11.05 15:03

To já kojím a menstruaci jsem ještě nedostala a pěkně mne to štve, protože bych v lednu chtěla začít těhotnět a bez MS to asi nepůjde :( .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
23.11.05 15:55

Ahojky,
Leo, pokud to ještě pár dnů potrvá asi si zavolej na radu doktorovi.

Já měla šestinedělí osm týdnů a za další čtyři jsem už měla klasickou MS i s mírnou bolestí břicha. A to jsem kojila v průměru 12-16× za den do 7 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
23.11.05 17:40

Leo,
nevím jestli tě to uklidní, ale jsem na tom skoro stejně. v šestinedělí jsem krvácela a očišťovala se asi jen 4 týdny a teď jsem 7 týdnů po porodu a pátý den mám takovou slabou MS, stwejně jak píšeš, přes den tak trochu, v noci nic a jen slaboulinké MS bolesti, s tou dřívější se to nedá srovnat. ještě pár dní vydržím a pak naklušu k dr. moje ségra na tom byla taky tak a dr jí řekl, že je to opravdu MS a že je to ok. Pro uklidnění jí pak několik měsíců neměla vůbec :P Tak doufejme, že jsme taky v pořádku, ale zajdem si radši k dr ať máme jistotu, ne? :D
měj se krásně a tvému drobečkovi i tobě hodně zdraví.
Adka s Viktorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
26.11.05 18:03

Zdravím, tak má první MS začala když jsem kojila většinou už jen v noci, tedy 8,5 měs. po porodu.:lol:
Mia

• Nahlásit
  • Citovat
980
26.11.05 19:56

Já jsem dostala první MS po porodu necelých 10měsíců. Do osmého jsem kojila. Teď jsem si tedy od toho data napočítala 28 dnů - takový jsem měla cyklus a nic se nekoná. Test je negativní…tak nevím…ale jak je to u vás? Máte už tety pravidelně nebo se čeká, než se tělo nahodí a urovná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
26.11.05 21:34
VeraK píše:
Ahoj,

neznalek, kristain: vážně vám závidím, to se teda máte, že vám MS ještě nepřišla

Je vůbec některá takový smolař jako já? Že kojí a dostala MS?Ach jo.

Věrka

Ahojky Věrko,

rozhodně v tom nejsi sama :wink: , já jsem takový smolař hned 2×. Při obou dětech jsem MS dostala hned po šestinedělí a pak zhruba každý 40 DC. Matyášek se odstavil sám když mu bylo necelých 8 měsíců, teď sice kojím stále, ale nechala jsem si zavést tělísko Mirena a od té doby (cca 2 měsíce) denně špiním :roll:

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama