První návštěva v IVF centru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
radulina29
Stálice 53 příspěvků 19.05.09 15:36
První návštěva v IVF centru

Ahojky všichni!
Ta týden si jdu k doktorce pro doporučení do IVF centra.
Jsem z toho docela dost vedle už teď.
Jak to vypadá při první návštěvě a kolikrát potom se tam musí znovu?

Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 19.05.09 15:40

Ahoj, pri prvni navsteve se nas podrobne na vsechno vyptali, me udelali gynekologicke vysetreni a UZ, objednali me na hormonalni profil a manzela na spg.

jizvíková
Extra třída :D 12682 příspěvků 19.05.09 16:35

kolikrat se tam musi? no nekdo tam chodi i par let…
ja zatim od listopadu a je kveten, ted bude 1 IVF

madlicka
Kelišová 7055 příspěvků 19.05.09 23:47

Postupy a počet návštěv se liší podle toho, kde problém vězí (případně jak rychle se na příčinu neplodnosti přijde). U někoho stačí jedna inseminace či jen léky na podporu ovulace a „domácí snažení“, u jiného páru je třeba mnoha vyšetření, kroků a trvá to léta.

Na začátku by měl být tvůj hormonální profil a partnerův spermiogram. Pokud je vše OK, sleduje se, zda ovuluješ a pokud ano, zkouší se inseminace. Procenta úspěšnosti jsou docela nízká, ale je to nejméně invazivní zákrok a u někoho se to povede, na e-mimino chodí živé důkazy :-)

Když to nevyjde nebo když byl problém už s ovulací, další kroky bývají zjištění průchodnosti vejcovodů, imunologické vyšetření, malá diagnostická operace kdy posílají dovnitř kameru (laparoskopie, hysteroskopie)… je toho víc a často na jiných pracovištích, doba závisí na objednacích lhůtách.

Někdy mezi nebo po všech těch vyšetřeních se přikračuje k IVF, záleží trochu na centru a doktorovi, ale především na diagnóze. U mě bylo třeba od počátku jasné, že mám velmi vážnou poruchu, takže s IVF nebylo proč váhat. U někoho jiného se zkouší třeba 4 inseminace, protože se zdá vše OK.

Samotná procedura IVF trvá přibližně dva týdny (aplikace léků, ultrazvuky, odběr vajíček a návrat oplozených k mamince. Někdo chodí do práce, někdo je radši doma) a pak se dva týdny čeká, jak to dopadlo.

Mimochodem, záleží samozřejmě na centru a dr., ale skoro všichni mají z první návštěvy vítr - a následně dobrý pocit že se to začalo hýbat.

Tak hodně štěstí :-)!

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 20.05.09 08:55

Ahoj, tak já mám za sebou první návštěvu CARu. Sepsala se se mnou podrobná anamnéza, teď se bude dělat hormonální profil u mě a spermiogram u manžela. Bohužel budu zrovna v průběhu MS na služební cestě a nestihnu do centra dojít na odběr krve, který se dělá 2.,3. nebo 4. den cyklu… Takže se to o měsíc pozdrží, což mě dost štve. Držím pěsti, ať se u vás co nejdříve zadaří:-))

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.09 09:10

Holky, měla bych jednu otázku - jaká bývá tak pracovní doba CARu?

V srpnu se stěhuju do Prahy, měním práci a chtěla bych začít docházet do CARu. Moc se mi ale nelíbí, že bych musela chodit v pracovní době a nosit pak potvrzení,kde jsem byla :roll: . Nerada bych, aby o tom vědělo moc lidí - ne, že bych se styděla, ale vadí mi, jak se pak lidi ptají, jestli už jako jo nebo mi koukají na břicho :oops:

Díky. Janka

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 20.05.09 10:31

Ahoj Janko, tak to jsme na tom stejně, taky nevím, jak to řešit. Dělám navíc v malé firmě, kde jsme v kanceláři 4!! Taky jsem nechtěla, aby to kdokoli věděl, ale už se smiřuju s tím, že to budu muset říct šéfovi a doufám, že si to nechá pro sebe. Chození do CARu v pracovní době se asi nevyhnu, třeba odběry krve dělají v tom mém od 7:30 a já v 8 začínám v práci. Jinak si myslím, že ordinační hodiny mají CARy na svých webových stránkách.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 20.05.09 10:59

U nás v CARU je pracovní doba klasicky 8 až 16, ale některé vyšetření dělají i před 8, takže mám pár termínů, kdy jsem objednaná na 7.30 nebo 7.45. Jinak když vyjde termín, tak se u nás dělá transfer nebo insemča i v sobotu, což je nejlepší, no a pro pracovní dny se snažím využít přestávky na oběd, hned ráno před prací nebo použít to, že si to nadělám nebo to spojit s jiným zařizováním ve městě. Nebo nasimuluj návštěvu jinýho doktora nebo u vás musíte ukazovat potvrzení? Tohle u nás naštěstí není, takže kdyby něco, mám zubaře :lol:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.09 11:48

Janine, přiznám se, že nevím, jak to u nás chodí, protože jsem zatím nebyla nemocná (to tu pracuju už 4 roky) a neřešila to… Ale předpokládám, že se to dokládat musí.

Já přestupuji na jinou pobočku, jsem státní zaměstnanec, pracovní doba tady na tom místě bude co vím 7:45 - 16:15, takže nic jiného než chodit v pracovní době mi asi nezbude :roll: . S pauzou na oběd - ještě nevím, do kterého centra začnu chodit, navíc doprava po Praze, čekací doby, tak to bych se do pauzy asi nevešla.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.09 11:49

Sorry, to bylo ode mě, zapomněla jsem se podepsat. Janka

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 20.05.09 11:56

Janko no tak nevím, ale kamarádka dělá taky ve státní správě a když má naděláno a není úřední den, tak si může odběhnout a pak to zas dodělat. U nich tak řeší přesčasy, že si to pak můžou vybírat. Přiměřeně, samozřejmě. A neznáš tam někoho z kolegů - aby ses zeptala, jak to chodí, když potřebuješ k zubaři, třeba? A že se tam dlouho čeká, tak aby sis to radši vybrala z volna? No a další varianta je dovolená, třeba půl dne dovolený bys oželela na 1 kontrolu? Netuším, jestli nemáte třeba o týden víc…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >