První plánovaný císař. Druhý?

184
15.6.17 12:37

první plánovaný císař druhy?

Ahoj první porod jsem měla plánovaným císařem z důvodu že syn se mi az do posledni chvile tocil a nechteli riskovat ze zacnu rodit a bude konec panevní. a dnes jsou to tři roky od porodu a za 10 dni mám termín porodu a tak jsem se chtěla zeptat. muj dr. mi rekl ze u me bude na 95% porod cisarem a v pondeli mi v porodnici rekli ze pockame az zacnu rodit sama ze mala se ted otocila hlavickou dolu. je jeste vubec nejaka sance ze budu mit casare? ja bych ho chtela protoze vim co to obnasi, jak se chovat, jaka je to bolest, jak se moci hybat a jak si ulevit od bolesti a spontaniho porodu se strasne bojim. vim ze je pry nejlepsi vaginalni porod jak pro matku tak pro dite ale chtela bych radsi ten cisar protoze z toho mam panickou hruzu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26240
15.6.17 12:42
@dvanavi píše:
Ahoj první porod jsem měla plánovaným císařem z důvodu že syn se mi az do posledni chvile tocil a nechteli riskovat ze zacnu rodit a bude konec panevní. a dnes jsou to tři roky od porodu a za 10 dni mám termín porodu a tak jsem se chtěla zeptat. muj dr. mi rekl ze u me bude na 95% porod cisarem a v pondeli mi v porodnici rekli ze pockame az zacnu rodit sama ze mala se ted otocila hlavickou dolu. je jeste vubec nejaka sance ze budu mit casare? ja bych ho chtela protoze vim co to obnasi, jak se chovat, jaka je to bolest, jak se moci hybat a jak si ulevit od bolesti a spontaniho porodu se strasne bojim. vim ze je pry nejlepsi vaginalni porod jak pro matku tak pro dite ale chtela bych radsi ten cisar protoze z toho mam panickou hruzu

Tak šanci na plánovaný v tomhle špitále zjevně nemáš, když sis ji nechala tak blbě ujít. :nevim: Leda se o něj na férovku přihlásit a říct, že tě bolí jizva a pokud se budou cukat, tak říct, že trváš na tom, že do dokumentace zapíšou, že navzdory tomu, že opakovaně hlásíš bolest jizvy, odmítají indikovat CS.

Šanci na akutní máš jako každá, u které u porodu dojde k nějakému zádrhelu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21818
15.6.17 12:43

A jak máš silnou jizvu? Tak prostě dr. řekni, že máš strach, že nastanou komplikace :think: Po předchozí sekci by ti měly vyjít vstříc, protože úspěšnost vag. porodu je hodně o psychice matky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
15.6.17 12:57

Já sama mám za sebou 3 CS, první pro nepostupující porod, druhý akutní ve 32.tt a třetí proto že mě strašně malý tlačil na dělohu v místě jizvy a měla jsem jí už protenčenou tak že hrozilo protržení…rozestup mezi 2 a 3 cs je 4 roky…asi tě nepotěším ale doktoři si hlídají tu jizvu, tedy alespoň tady u nás ano..u každé kontroly mě jí měřili spolu s utz, a sám dr. v nemocnici říkal že pokud se ještě ztenčí tak jdu na okamžitý CS, pokud bude v normě tak že budu rodit přirozeně.
Oni císaře na přání pacientky jen kvůli strachu s porodu nedělají a ani to že už jsi jednou měla CS není důvod tak rodit znovu.Byla semnou paní co měla za sebou už 4 CS a páte dítě rodila přirozeně, je to vždy o stavu rodičky, miminka a rozhodnutí lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
15.6.17 13:01

@macis30 4 císaře 8o a to mě doktoři říkají, že můžou být maximálně 3 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
15.6.17 13:03

@dvanavi Na požádání ti ho dělat nesmí. Je to mnohem rizikovější jak pro tebe, tak pro dítě. Už z toho důvodu bych šla do vaginálního. Chápu, že jsi vyděšená. Ale přece jen pro tělo je to přirozenější, i pro miminko. Všechno se pak líp hojí, myslím si, že i kontakt s miminkem se navazuje o něco lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
15.6.17 13:04

Možná by ti pomohlo chodit k dobré porodní asistentce nebo ji mít i při porodu. Dokáže to hodně zklidnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
15.6.17 13:05
@kanka80 píše:
@macis30 4 císaře 8o a to mě doktoři říkají, že můžou být maximálně 3 :nevim:

ono je to doktor od doktora, taky jsem hleděla ale když jsem se na to pak ptala i lékaře tak říkal že je to vždy na průběhu těhotenství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2034
15.6.17 13:09

Upřímně, já sem se taky bála, jestli zvládnu druhej porod po prvním císaři, ale vzhledem k tomu, že sem druhýho císaře odmítala, tak mi ani nic jinýho nezbylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
15.6.17 13:13
@kanka80 píše:
@macis30 4 císaře 8o a to mě doktoři říkají, že můžou být maximálně 3 :nevim:

No tak víš co. Když už tam to mimino je, už s tím nikdo nic neudělá a nějak ven musí. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7965
15.6.17 13:13

@kanka80 znama jde na 6 cisare…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21818
15.6.17 13:17
@macis30 píše:
Já sama mám za sebou 3 CS, první pro nepostupující porod, druhý akutní ve 32.tt a třetí proto že mě strašně malý tlačil na dělohu v místě jizvy a měla jsem jí už protenčenou tak že hrozilo protržení…rozestup mezi 2 a 3 cs je 4 roky…asi tě nepotěším ale doktoři si hlídají tu jizvu, tedy alespoň tady u nás ano..u každé kontroly mě jí měřili spolu s utz, a sám dr. v nemocnici říkal že pokud se ještě ztenčí tak jdu na okamžitý CS, pokud bude v normě tak že budu rodit přirozeně.
Oni císaře na přání pacientky jen kvůli strachu s porodu nedělají a ani to že už jsi jednou měla CS není důvod tak rodit znovu.Byla semnou paní co měla za sebou už 4 CS a páte dítě rodila přirozeně,je to vždy o stavu rodičky, miminka a rozhodnutí lékaře.

promin, ale tomuhle opravdu nevěřím 8).Tomu, že by po 4 sekcích někdo povolil vaginální porod.
Jinak co vím, tak jizva se měří až před porodem, dříve to postrádá smysl. Riziko ruptury představují kontrakce při porodu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
15.6.17 13:22

Já mám za sebou dva císaře /první císař jedno dítě a druhý císař dvojčata/ a gynekolog mi dělal tytyty a chtěl mi hned po šestinedělí nasadit antikoncepci, že třetí těhotenství by bylo už rizikové :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
15.6.17 13:26

Záleží hodně na porodnici a doktorovi. Já třeba naopak po prvním akutním císaři chtěla v Podolí v Praze rodit přirozeně, a doktor na mě koukal, že to asi není úplně dobrý nápad, jizvu mám krásnou a ani jí necítím, ale mimčo veliké a do toho těhotenskou cukrovku, tak mi řekl, že do termínu to zkusíme, ale přenášet mě nenechá ani náhodou a rovnou mě objednal na císaře. I v papírech, co jsem dostala k podpisu, byl mimo jiné jeden týkající se způsobu porodu a měla jsem možnost tam vyplnit, že preferuji porod císařským řezem a mezi důvody tam bylo něco i jako obava z přirozeného porodu. A v rámci poučení v tom papíru bylo výslovně zmíněno, že vliv má i psychika rodičky a strach z porodu, takže tady si vyloženě předpřipravují půdu, aby mohli toho císaře „indikovat“ :D
Jinak taky si myslím, že když začneš s tím, že tě bolí jizva, tak ti ho radši udělají, než aby riskovali, ale ono se to může vyvíjet všelijak, taky nemusíš vůbec začít rodit a stejně na CS půjdeš, protože tě nebudou chtít nechat přenášet a vyvolávání se ženským s jizvou nedoporučuje, nebo můžeš začít, ale pak se to zasekne v průběhu a stejně tě povezou na sál. Švagrová měla 2. císaře objednaného, den před tím, když už jí přijímali v porodnici začala rodit a stejně se jí CS podařilo vydupat, že teda fakt normálně rodit nebude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.17 13:29

Prosím o anonym, citlive udaje, jinak smazat. Já mám ted nedávno zkušenost, ze ikdyz doktoři tvrdi, že jizva je silna a druhy porod je vedeny prirozene, tak ta jizva muže stejne prasknout. Do poslední chvile před porodem jsem jizvu mela krásnou a všichni dr. říkali, z e jizva porod vydrží a ze si nemam delat starosti.Asi po 10 hodinách kontrakci jsem dostala obrovske bolesti do jizvy, tak prosila jsem je, ať me riznou, ze mám ukrutne bolesti v jizvě. Nakonec mi ten císař udělali a pak jsem se dozvěděla, ze jizva byla tak ztencena, že by vaginální porod nevydržela. Takže kdybych tolik nervala, tak mi s největší pravděpodobností rupla děloha. Takže asi tak…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama