První příkrm bez mrkve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Numán
Nováček 1 příspěvek 15.01.19 20:25
první příkrm bez mrkve

Dobrý den maminky,
končíme pátý měsíc a začínáme s příkrmy. Malý má problémy se stoličkou (nepravidelná, bolení bříška), kvůli tomu nechci začínat mrkví. Co jiného byste mi doporučili? Jak vaříte na začátku příkrmy, aby se nekazila zelenina (prý sní jen 2-3 lžičky). Případně, jak zařídíte, aby miminko mělo pravidelnou stoličku.
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bublinek
Kelišová 5339 příspěvků 15.01.19 20:28

Začínala jsem jablkem a pak řepu s jablkem. A zbytek jsem dojedla …

Ennny
Závislačka 2557 příspěvků 15.01.19 20:31

Zkus brambor s jablkem, ikdyz s těma 2-3 lžička je to taky individuální ,můj malej snědl hned první příkrm celou tu malou 50g skleničku :lol: schválně jsem ji koupila že toho moc nesni tak ať nevyvaruju no od té doby jsem.jen vařila , protože na skleničkách bych ho neuživila

podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 15.01.19 20:32

Začíná se obvykle řidčí zeleninou jako je dýně řepa okurka. Dýni kupuji ve skleničce je toho 120g a má to na 2 dny. Řepu kupuji už hotovou dám jednu nebo dvě bulvicky a má to opět na dva dny. Potom batat ten víc těším. Cuketa je úplně prima. Dám vařit půlku má to na dva dny. A později jsem přidala tu mrkev, normální bramboru brokolici hrášek špenát a teď zavádíme maso.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.01.19 20:32

Dala bych dýní, pak třeba cuketu, špenát. Brambor jen jako malý doplněk, aby byly zavedené.
Příkrmy jsem buď vařila do mrazáku, u mladšího dítěte jsem normálně koupila zeleninu, část udělala nám, část na páře, ve vodě, bez koření miminu. Takže se mi nic nezkazilo, i když jsem musela zpracovat celou dýní, tak jsem jí dala vařit, miminu jsem pak odebrala, dala trochu másla a mixla dvě porce, nám jsem pak dochutila dynovou polévku.
Na horší kakání jsem dávala laktobacila.

marka123
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 15.01.19 20:32

Idealni prvni prikrm je podle me dyne, cuketa, pak dyne a brambor, cuketa a brambor, pak zkouset dalsi druhy zeleniny (repa,spenat, pastinak, batat,kvetak pak i tu mrkev a dalsi) Do prikrmu pridat kvalitni olej nebo maslo, at nezatuhuje. Dost tekutin, pri zacpe svestkovou stavu, lactulosu. Jinak varila jsem male porce, muzete to mit i na dva-tri dny, vzdy ohrejete jen jednotlivou porci. Nebo si navarit vice a zamrazit treba ve tvoritkach na led a pak vzdy vytahnete dle potreby

Issabell28
Kecalka 423 příspěvků 15.01.19 20:33

Já jsem u prvního začínala mrkví a u druhého dýní, která je tedy chuťově o hodně lepší než mrkev, je opravdu hodně sladká a moc mu chutnala.

7.straka
Kecalka 435 příspěvků 15.01.19 20:33

Na zlepšení vyprázdňování zkus nějaké laktobacily pro nejmenší. Fajné za dobrou cenu mají v drmaxu (sorry za reklamu :mrgreen: ) A pokud jde o příkrmy, dělala jsem zeleninu (brambory, batáty, atp.) na páře, můžeš toho udělat víc a sníst to sama. Ještě mě napadlo, že starší dceři pomáhala s kakáním strouhaná hruška, nebo se dá koupit švestková šťáva pro mimi, ale nevím, od jakého je věku, to je na lahvičce.

lucynka25
Echt Kelišová 8623 příspěvků 15.01.19 20:34

@Numán muzes dyni, pastinak, bramboru s mlekem (UM nebo MM)…vždy po jednom druhu kvuli pripadne alergii, pak muzes michat a postupne to nabalovat.
Prvni den nejlepe jen par lzicek, druhy den take a treti uz co zbasti..
Je tu skupinka varime pro kojence a batolata ,najdes tam spoustu receptů ;)

A dodam pridavat kapku kvalitniho oleje proti zacpe ;)

Příspěvek upraven 15.01.19 v 20:35

Jasmina81
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 15.01.19 20:34

Já dala poprvé brambor, udělala jsem mu s UM br.kaši, chutnalo a snědl vic než 3 lžičky, ale pokud ti sni tak málo, tak bych se mrkve nebála. Rozhodně bych nezačínala ovocem, oni ty mršky pak nechtějí zeleninu :P

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 20:35

Třeba dýní bych zkusila, batáty jsou sladké. Co nesní mrazim do zásobníku na led a dávám do pytlíku. Teď začnu mrazit muffiny, protože sní víc. Příkrmy ani nekupuji protože je malá nechce. Dělám domácí vývary a do toho zeleninu a teď už mixuju maso.

Ennny
Závislačka 2557 příspěvků 15.01.19 20:37

@Jasmina81 to je taky hloupost , protože třeba jablko nebo meruňka je mnohem kyselejší než třeba dýně či batáty

Aduš8
Závislačka 3381 příspěvků 15.01.19 20:56

Já třeba začala mrkví a malý, který do té doby měl šíleně bolení a prdíky, tak v pohodě. A pak mi ho za skoro dva měsíce ucpal špenát :nevim:. Takže záleží na dítěti. Ale začala bych dýní, batátem..

scentini
Závislačka 3575 příspěvků 15.01.19 21:03

Dyne, jablicko. Obe holky mi uz treti den, snedly 125 g. Kupuji hipp sklenicky.

Fifi2
Kecalka 228 příspěvků 2 inzeráty 15.01.19 21:07

Zamrazit příkrmy do tvoritek na led :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >