První příkrmy - vaše fígle

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 18.10.10 11:39
První příkrmy - vaše fígle

Ahoj holky,

máme mimčo 4,5 měsíce staré a včera jsme začli s první mrkvičkou. Je mi jasné, že zatím moc nechápe, co jí to zas provádíme, a vše se musí naučit, ale ocením vaše fígle, které na miminka zabírají, aby začla pěkně jíst ze lžičky. Zatím moc neotvírá pusinku, když jsme ji přechytračili nabízením dudlíku, tak otevřela, ale jazykem tam mlela, že zas všecko vyšťouchala ven.

Co vám ze začátku pomohlo?
Je třeba lepší dávat první příkrm z lahvičky než lžičkou?

díky za rady!

Reakce:
mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 18.10.10 11:41

prikrmy bych davala lzickou urcite…jen je mozna na ni brzy a budes muset pockat (jsou deti co odmitaly prikrmy i do osmeho mesice)…kazdy dite je jiny…musis brat ohled i na decko a snazit se pochopit a vycitit kdy a co :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 18.10.10 11:46

Nejúspěšnější „fígl“ je mít trpělivost. Anežka byla nejedlík, příkrmy odmítala skoro do roka (krom jogurtu). Mája ochotně otevírá pusinku od zavedení příkrmů (v 6 měsících), někdy má dny, kdy to bojkotuje, ale je to jen občas a většinou se chytí třeba aspoň na něco (banán atp).

Pokud už otevře pusinku, je dobré lžičku s příkrmem dát dozadu na jazyk a trochu k jazyku přimáčknout. To by mělo u dítěte vyvolat polknutí. Pokud pusinku otevřít nechce, tak bych počkala nebo zkusila silikonovou lžičku, ta je měkká a nemusíte se bát ji do pusinky dostat pomocí menšího „násilí“.

Pokud má vaše dítě jen 4,5 měsíců a příkrmy odmítá, tak bych počkala nebo zkusila začít kašičkou - na lžičce nebo ji víc naředit a dát do lahvičky. Mrkvičku bych do lahve nedávala.

Marušce to trvalo asi 3 dny, než pochopila, co s mrkvičkou v pusince udělat, aby ji neplivala zase ven.

monapupp
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 18.10.10 12:14

Já malému jakoby lžičku dala na spodní ret a on trochu otevřel pusinku,pak jsem to tam šoupla,ale byl celý oranžový :mrgreen: .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >