První stříhání vlásů

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ixa
Kecalka 222 příspěvků 06.05.10 08:05
První stříhání vlasů

Ahoj, zajímalo by mě, kdy jste poprvé stříhaly vlásky vašim dětem. A taky jestli nemáte nějaký trik, jak na to. Malému už vlásky odstávají u uší a na krku, ale zatím jsem nenašla odvahu pustit se do stříhání.
Díky :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.10 08:18

Pokud mu vlásky nelezou do očí nebo nemá vyloženě lysiny tak bych ho nechala tak - on je ještě maličký :think:
Kubíka jsme taky stříhali až po roce a celkem se mu to líbilo - stříhala ho kamarádka v jídelní židličce, potom jsme začali chodit k mojí „kadeřnici“ a tam byl ve svém živlu před obrovským zrcadlem :mrgreen:

Karolínku čeká první stříhání až po narozeninkách.

Né, že bych byla vyloženě pověrčivá, ale dětem se prý do roku nemají stříhat vlásky, prý to přináší smůlu :nevim:

Takže my už to nějaký ten den vydržíme :mrgreen:

Kajka se narodila s dlouhýma vláskama a víc než od půl roku musí mít ve vláskách sponečky nebo gumičku :roll: ale naštěstí jí to nedělá problémy.

Příspěvek upraven 06.05.10 v 08:21

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 06.05.10 08:20

Malé je osm měsíců a stříhala jsem už dvakrát. Lepší ostříhat, než aby šilhala, měla ofinu až k nosu:-). Posadím si ji do vany do sedátka, s něčím si hraje a já stříhám.
 Et

Jaroslava1
Závislačka 4282 příspěvků 06.05.10 08:26

Dobré ranko,mám dvojčata Káju a Járu.Oba při narození měli vlasů,že jsme se až divili.Pak jim slezli a narostli nové.Jára už je ostříhán,při oblékání jsem vždycky nerada,přivřela i vlásky do triček.Stříhala ho moje kadeřnice a myslím,že to zvládl na výbornou.Seděl na mě a koukal do zrcadel.Teď mě to čeká v brzké době S Kájou a snad to dopadne stejně. :-)

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 06.05.10 08:29

klárka byla vlasatá od narození a poprvé jsme stříhali tak v 8 měsících, protože jí ty vlasy už lezly do očí. na žádn pověry, že před prvním rokem se vlasy stříhat nemají nedám.

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 06.05.10 08:32

to není kvůli pověrám,ale kvůli fontanelám co mají miminka na hlavách…některé zarůstají až déle…jsou celkem tři…

Jaroslava1
Závislačka 4282 příspěvků 06.05.10 08:39

Opravdu to je kvůli fonatelám,Jára je má zavřené,proto jsem si už troufla ,ale Kája má ještě jednu nedovřenou,a tak kdyby se kadeřnici hnul,to bych nechtěla vidět.Ale záleží na každé mamině,jak se s tím popere. :-)

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.05.10 08:49

My az tedka v tydnu.Strihala ji kadernice.Mala drzela krasne ani se nepohla.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 06.05.10 08:58

Už jsem taky musela ostříhat. Janičce jednak padaly vlásky do očí a bez sponky už vůbec nemohla být, jednak jí vyloženě vadily dlouhé pramínky přes uši, lechtalo ji to.
Stříhala jsem sama, doma před koupáním, nůžkama. No bála jsem se a je to na Jáje i vidět, jak se mi třásla ruka. :lol: Ale je teď spokojenější, to je hlavní.

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 06.05.10 09:28

taky jsme stříhali před prvním rokem, též obě děti měli dlouhé vlásky brzy a kluk by si sponku vytrhnul i s vlasama, takže jsme stříhali někdy v 3/4roce a držel v pohodě.
Malou jsme ještě nestříhala, i když má přední vlásky až pod nos, ale má sponku a nedělá jí to problém, dokonce drží, když jí dávám do vlásků..

blechonik
Kecalka 117 příspěvků 06.05.10 09:44

moji dceri nastesti vlasky vubec nerostly, tchyne si totiz stala za tim, ze do roka se nesmi strihat - povera jak pra*e… no nastesti to nerotlo, pak ale byl problem ji vubec ostrihat. nebyla na tozvykla a bala se. vzdycky ju 2 museli drzet a treti co zrovna chytil ustrihl…katastrofa. zlom prisel az ve 3,5 letech, kdy jsem vseho mela plny zuby a vzala ji k profíkovi a tam cela omamena zrcadlem sedela a ani se nehla:)))) tot nase zkusenost…

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 06.05.10 10:11

Ahoj, syna jsem poprve strihala tak deseti mesicich. Ma jemne, ne prilis huste, ale v te dobe dlouhe vlasky, uz jsem se na to nemohla koukat, navic byla vedra. Fontanelu mel v te dobe celkem velkou… Nuzkama jsem se bala, takze jsem ho vzala normalka strojkem. Ze zacatku se mu to nelibilo ale zvladnul to dobre, ted uz nemame se strihanim zadny problem. Striham vzdycky nejdriv manzela, syn to okoloukne a pak drzi jako tata :-D

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.05.10 10:15

Tak ja mela kluka hodne vlasateho,v pul roce uz se to nedalo,protoze poradne nevidel,takze strihame od pul roku kazdy mesic.V 11m jsem si uz netroufla sama,protoze se moc vrtel,tak od te doby chodime do kadernictvi,tam byl jak milius.No a ted mu bude sest let,vlasy porad rostou jako dive,prakticky od toho pul roku opravdu strihame co mesic.(a kadernice ho miluji,protoze jak chodi od malicka,chova se tam jak grand :lol: )

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 06.05.10 10:29

No to je aktuální téma :mrgreen:
Zrovna včera jsme poprvé stříhly. Dcera ofinku až do očí a o té pověře jsem také slyšela, ale toto já neřeším.
Manžel držel na klíně, já vzala ofinku do prstů a šmit kus ustřihla..Není to jak ze salonu a vypadá jak král kazisvět, ale lepší než to hipí co měla na čele..
Jsem tedy pro dlouhé vlásky a určitě jí je nachám na culíčky, ale do očí to nesmí padat..

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.10 12:48

Já si myslím, že pokud dítku vlásky vadí a lezou mu do očiček tak je jasné, že nebudete čekat do roku (ani kvůli fontanele a už vůbec ne kvůli pověrám) a střihnete ofku hned :wink:

Kajka má takovéto vlásky
http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC07573.JPG

takže v pohodě „gumičkujeme“ :mrgreen:
http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC07589.JPG

Příspěvek upraven 06.05.10 v 12:50

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Přísně střežený tajný pohřeb popravené pumpařky: Trval jen patnáct minut

Rodina a přátelé se rozloučili s pumpařkou Janou S., která byla minulé... číst dále >

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >