První třída s asistentem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 11:56
první třída s asistentem

Ahoj.
Chtěla jsem se zeptat jak to funguje s asistentem přiděleným dítěti ve škole..v první třídě?
Syn měl odklad, dneska poslední vyšetření u psychologa s tím že má adhd. Sociálně i mentálně věkově cca 4-5 let. Pod dohledem pracuje, samostatně mu to dělá problémy, dělá více chyb, případně si nepamatuje zadání. Doporučení psychologa, že si máme přes pedagogicko-psych. poradnu vyžádat doporučení pro učitele jak s ním pracovat, případně požádat o asistenta..Ma­minky dětí s adhd s přiděleným asistentem..jak to děti ve škole zvládají? Akceptují to učitelé? řídí se doporučením? co ostatní děti - nemají s tím problémy ( šikana atd )…Bojím se, aby mu hned první třída neznechutila celé učení, celou školu..
Nečekám od něho zázraky, nečekám samé jedničky, netlačím na něho..ale už ted není ze školy nadšený a to tam ani nechodí..nevím jak ho motivovat..nechce se učit číst, nechce se učit počítat, nechce sedět v lavici - nebude to dělat..už nevím jak se s ním nám bavit, aby se do školy těšil, nebo alepson bral v úvahu že tam prostě musí..

Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19255 příspěvků 04.02.19 12:27

Ono to je stejně člověk od člověka. Můžeš mít paní učitelkou skvělou, která bude s chlapcem pracovat tak, jak potřebuje, ale můžeš chytnout i jinou, která to s ní umět nebude. Stejně tak práce s kolektivem je do značné míry dána osobností učitele. Důležité je, abys ty jako maminka dokázala respektovat, že tvůj syn není ve třídě jediný, že pro jeho další život je nutné, aby se snažil pracovat a aby se snažil pravidla dodržovat v té míře, které je schopen a abys byla trpělivá, pokud hned všechno nepůjde jako po másle. První třída je náročná s kolektivem zdravých dětí, o to náročnější pro učitele je, když v ní má děti, které potřebují speciální péči a učitel hledá cesty, jak s dítětem vyjít, protože ho dosud nezná. Držím vám palce, ať to zmáknete. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 13:02

@hanka.br.
a jak to bývá s těmi asistenty? ( ty platí škola ? - může se tedy stát, že na něho nebudou finance, tudíž ho nedostane, nebo ho platí ty poradny, které je přidělují ? ). Bude to asistent jen pro něho, nebo třeba pro více dětí ve třídě? Bude u něho sedět celé dejme tomu 4h v lavici? neumím si to představit..
jak říkám, nečekám zázraky, nechci na něho při přípravách nebo učení doma křičet že mu něco nejde, nechci mu to já znechutit..Je fakt že se prostě bojím jakou dostane učitelku, dle mě na tom na prvním stupni hodně záleží no..na dni otevřených dveří se zeptám, jestli mají nějakou učitelku prvních tříd, která třeba už má nějaké zkušenosti, která už tam měla takové žáčky, aby když tak byl přidělený tam..Víc asi udělat nemůžu :think: :,(

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19255 příspěvků 04.02.19 14:33
@Anonymní píše:
@hanka.br.
a jak to bývá s těmi asistenty? ( ty platí škola ? - může se tedy stát, že na něho nebudou finance, tudíž ho nedostane, nebo ho platí ty poradny, které je přidělují ? ). Bude to asistent jen pro něho, nebo třeba pro více dětí ve třídě? Bude u něho sedět celé dejme tomu 4h v lavici? neumím si to představit..
jak říkám, nečekám zázraky, nechci na něho při přípravách nebo učení doma křičet že mu něco nejde, nechci mu to já znechutit..Je fakt že se prostě bojím jakou dostane učitelku, dle mě na tom na prvním stupni hodně záleží no..na dni otevřených dveří se zeptám, jestli mají nějakou učitelku prvních tříd, která třeba už má nějaké zkušenosti, která už tam měla takové žáčky, aby když tak byl přidělený tam..Víc asi udělat nemůžu :think: :,(

Obvykle se jedná o asistenty pedagoga - tedy jsou k ruce učiteli, není to myšleno jako osobní obsluha žák V praxi se asistent řídí pokyny učitele, pracuje s dítětem, když je potřeba, jde s ním třeba ze třídy ven nebo na koberec. Rodiče je neplatí, myslím si, že jsou hrazeni z peněz, které školy dostávají na inkluzi z krajů, ale jistě to nevím. Jestli jsou u žáka celý den nebo jenom část dne je individuální. Snaž se být v klidu. ADHD je z mého pohledu dneska běžná diagnóza a pokud je učitelka trochu zkušená, určitě se s ní setkala taky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 15:07

@hanka.br.
no v klidu..
ono ti psychologové z toho dělají celkem věc..
jakože mentálně slabší člověk, a jaké bude mít problémy, že nebude stíhat atd..když si to pak prostě představím tak je mi smutno no..
on když mu něco nejde, tak to prostě dělat nebude, a co já jako rodič s tím zmůžu..už se vidím jak jsme na koberečku co chvíli, ale nikdo neporadí. Doma pod dohledem pracuje, ale chápu že to ve škole není to samé, a tak ho třeba budou špatně hodnotit..z toho pak není žádná motivace pro to dítě …už ted z toho mám prášky, protože vím, jak špatně si bere když ho někdo špatně hodnotí..on se snaží, ale nejde mu to, tak to nakonec ani neudělá, nebo nechce, já ho třeba ještě nějak donutím, ale chápu že ve škole nebude jediný a aby se učitelka starala jen o něho..

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19255 příspěvků 04.02.19 16:19
@Anonymní píše:
@hanka.br.
no v klidu..
ono ti psychologové z toho dělají celkem věc..
jakože mentálně slabší člověk, a jaké bude mít problémy, že nebude stíhat atd..když si to pak prostě představím tak je mi smutno no..
on když mu něco nejde, tak to prostě dělat nebude, a co já jako rodič s tím zmůžu..už se vidím jak jsme na koberečku co chvíli, ale nikdo neporadí. Doma pod dohledem pracuje, ale chápu že to ve škole není to samé, a tak ho třeba budou špatně hodnotit..z toho pak není žádná motivace pro to dítě …už ted z toho mám prášky, protože vím, jak špatně si bere když ho někdo špatně hodnotí..on se snaží, ale nejde mu to, tak to nakonec ani neudělá, nebo nechce, já ho třeba ještě nějak donutím, ale chápu že ve škole nebude jediný a aby se učitelka starala jen o něho..

Chápu, že máš z toho starosti. Až bude zápis, promluv si s učitelkami. U nás je třeba obvyklé, že už víme, kdo bude první třídu mít a maminky si s paní učitelkami mohou pohovořit. Třeba se uklidníš. Neboj se ptát se a zajímat se. O dny otevřených dveří, o možnost navštívit výuku, o způsobech, jakým škola tvému synovi může pomoci. Mělo by být standardem, že škole s dětmi, jako je tvůj syn, pracovat umí. Předem nepanikař. Spousta dětí to zvládlo, tvůj syn to dokáže taky. Kdyby něco, klidně napiš i později. Bude to dobré, neboj.

vokishka
Extra třída :D 13487 příspěvků 04.02.19 17:42

Pokud budete chtít asistenta, je nejvyšší čas objednat se do poradny, aby mohli napsat papír na něj. A dejte ho škole při zápisu, škola si musí požádat kraj o peníze. Klidně se může stát, že bude ve třídě i další dítě s potřebou asistenta, potom bude společný pro více dětí. Většinou asistent pomáhá všem dětem, hlavně v té první třídě je to dobré, když tam je další člověk.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 18:56

@vokishka
Jj do poradny jsem volala hned dneska po poslednim sezeni u psychologa. Zapsali si nas a ozvou se na termin, ale ze pry maji prednost ti, co zadaji o odklad no…tak pry max do kvetna :nevim: , nejvic se bojim ze proste tam zadny asistent nebude, ze na neho skola nebude mit penize, nebo si o ne nepozada..

vokishka
Extra třída :D 13487 příspěvků 04.02.19 19:26
@Anonymní píše:
@vokishka
Jj do poradny jsem volala hned dneska po poslednim sezeni u psychologa. Zapsali si nas a ozvou se na termin, ale ze pry maji prednost ti, co zadaji o odklad no…tak pry max do kvetna :nevim: , nejvic se bojim ze proste tam zadny asistent nebude, ze na neho skola nebude mit penize, nebo si o ne nepozada..

pokud dostanete asistenta z poradny, tak na to kraj dá peníze. Ale je opravdu třeba se domluvit při zápisu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 07:14

@vokishka
no jestli bude poradna nejdřív dělat odloženou školní docházku, tak nevím jestli to stihneme vyřídit už u zápisu přes tu poradnu..
ale určitě se na zápise zeptám jak to tam chodí a uvidím no..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >