První trimestr a svatební cesta.

26.9.06 09:09

První trimestr a svatební cesta.

Ahoj holky, naplánovali jsme svatbu na 14.10.2006 a minulý týden jsme zjistili, že čekáme první miminko ..... to je paráda ..... Potřebuju ale poradit,protože jsme si naplánovali svatební cestu na slovensko do termálních pramenů a mám strach, jestli je to pro mimi bezpečné ..... kdyby nebylo, tak bychom museli vymyslet náhradní variantu našich líbánek a to bych přemýšlela o nějakém last minute u moře, ale zase nevím, jestli je bezpečný let letadlem … prosím poraďte mi, pomalu to budeme muset řešit .....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
26.9.06 09:12

Zeptej se lekare, ale ja bych rekla, ze by to nemel byt velky problem… Kazdopadne ti nikdo neporadi lip…

A gratuluju k miminku i ke svatbe :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
26.9.06 09:17

Ahojky, zeptej se svého lékaře…ten ti to řekne nejlíp.
My tam měli jet o prázdninách ( byla jsem 30tt) a lékař mi to zakázal z důvodu, že teplá voda vyvolává kontrakce a porod…
Ale třeba takhle brzy jet budeš moct. V každém případě se s ním poraď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
26.9.06 09:27

Ahoj,

každopádně bych se zeptala lékaře, ten po vyšetření pozná zda cestu podstoupit nebo ne.

Já třeba jela k moři to už jsem byla ve 2 měsíci, ale neměla jsem ani tušení, že jsem těhotná, menstruaci jsem normálně měla. Nehlídala jsem to i když jsme miminko moc chtěli.

Jinak gratuluju k těhotenství i ke svatbě. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
26.9.06 10:22

Určitě by jsi se neměla přehřát (rada od PA na psychoprofylaxi) a to v termálech hrozí. Pro plod je nebezpečná teplota vyšší než 38°C a nikdy nevíš, jak se ti v teplé vodě prohřeje tělo. Já bych určitě do termálů nešla. Raději bych jela k moři. Už tam nebude tak horko a můžeš se i bez problémů koupat. A taky přidávám gratulaci ke svatbě a k těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.06 10:40

poraď se s lékařem , jinak já jsem letěla na rhodos ve 27tt a vše bez problémů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
26.9.06 11:21

Asi bych se taky zeptala doktorky, ta ti poradí nejlíp. Já jsem teda s naší malou v 10tt lyžovala v Alpách, ale byla jsem opatrná…jenže u tebe je ta teplá voda něco úplně jinýho :? Ten první trimestr je nejcitlivější…určitě bych šla za doktorem.
Hodně štěstí do manželství 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
26.9.06 12:16

Ahoj,

já bych to měla jasné: nikam nejet, protože bych „líbánky“ prozvracela. Snad na tom budeš líp :P . Přeji vše nej a ke krásnému vztahu krásné mimčo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.06 12:50

Děkuju moc, holky, zítra se zeptám na tý naší první kontrole, snad mi doktor dobře poradí..... Spíš se asi rozhodneme pro to moře nebo pro procházky tady u nás v čechách, jen se obávám, aby nebylo celej tejden ošklivo, jak to už u nás tak bývá ..... :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lau
248
26.9.06 13:11

Pokud ti není hodně špatně a snášíš vše v pohodě, pak nevidím důvod, proč bys nemohla vyrazit na dovču i do zahraničí. (No a vlastně i kdyby ti nebylo nejlíp, tak by sis mohla užívat péči partnera a to, že vlastně vůbec nic nemusíš :D , to je také fajn.)
Problém bude, jak tu holky už psaly, v té termální vodě. Když jsme byli před lety na Slovensku v Čalovu (nyní Velký Meder), tak tam bylo varování, že do termálního bazénu nesmějí těhotné a děti do 15 let. Možná by ti to nic neudělalo, ale možná by to mohlo mít špatné účinky. To se předem asi nedá odhadnout, jak bude tělo reagovat.
Letět letadlem by neměl být problém. Je to rychlé, pohodlné, bezpečné. Letecké společnosti nechtějí přepravovat těhotné v posledních měsících těhotenství, aby se vyhly případným komplikacím jako porod na pabubě letadla. (Ale to se tě netýká.)

Já jsem byla na dovolené, když miminko bylo staré asi 2 týdny a ještě jsme to nevěděli jistě, jen jsme měli podezření. Letěli jsme letadlem do Bulharska. Bylo to fajn - kupa čerstvého ovoce a zeleniny, ryby, mňam… sluníčko, voda,… Jenom se mimčo občas hlásilo tak, že žaludek procházel horskou dráhou (rychle nahoru a rychle dolů) a ani jsem nemohla cítit cigaretový kouř a pach piva. Ale jinak jedna z nejlepších dovolených.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.06 13:21

Tak to je fajn… zkusíme fakt asi ten last minute… já jsem jednou někde četla, že se nemá lítat letadlem v 1. trimestru a pak jsem zase četla, že to lítání celou dobu těhotenství nevadí, až pak kolem toho 8. měsíce, že to už je nebezpečný, tak v tom aby se prase vyznalo ..... 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.06 14:01

Omlouvám se. Zkouším jen metřík, pořád se mi to nějak nedaří správně nastavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lau
248
26.9.06 14:03

Tohle by fungovat mělo… Nevím, co je špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lau
248
26.9.06 14:05

Mandarinku, koukni, mně tvuj metřík funguje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.06 14:07

Jůůůůva, moc děkuju! Podle toho návodu, co jsi mi poslala odkaz se mi to povedlo ..... a hned se to přehodilo všude, kde jsem to zkoušela ..... a tam kde jsem to zkoušela (ale špatně) tam to zůstalo jen jako odkaz..... Děkujůůůůůůůůů moc moc!

P.S.: Zdá se mi to, nebo jsou tady všichni tak strašně moc miloučký? :o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama