Reklama

Poprvé do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gorilka007
Nováček 10 příspěvků 11.04.18 16:12
Prvýkrát do práce

Ahojte

V pondelok idem prvýkrát do práce, už sa celkom teším, ale keďže som doteraz bola predtým len v jednom zamestnaní a aj to krátko, som nervózna..
V prvom rade, budem pracovať s nepravideľným pracovným časom, ale nie pravidelne, tj. nie klasický krátky dlhý, ale proste rozhádzané zmeny.. Síce som videla ukážku ako to môže vyzerať, no aj tak si to neviem celkom dobre predstaviť. Vedeli by ste mi niekto, kto pracuje podobne, aspoň načrtnúť ako to môže vyzerať? Nejde o nepretržitú prevádzku, je to v podstate obchod, ale jednoducho sa tam na oddeleniach nestriedajú pravidelne a nie sú ani určené zmeny. Je šance že aspoň raz za čas vyjdu tri voľné dní po sebe, ako pri klasickom krátkom/dlhom?

Ďalšia otázka, čo mi napadá, máme systém benefitov, jedným z nich je tzv cafeteria systém, vedeli by ste mi tak polopate tento systém vysvetliť? Na rok je určená suma na jedného zamestnanca, ktorú on môže nejako minúť na vopred určené „výhody“ - a ako to funguje v praxi? Napríklad keď sa rozhodnem si za tú sumu kúpiť ročnú električenku, pretože autom sa mi kvôli dopravným zápcham až tak veľmi neoplatí chodiť, tak si ju kúpim a potom to dám na preplatenie, alebo mi ju kúpia oni? A je to až ku koncu roka tá suma? lebo napr tá električenka ročná stojí cca toľko, koľko je tá suma na rok, tak neviem že či hneď po skúšobnej môžem disponovať s celou tou sumou?

Viem že sa pýtam možno blbé otázky, ale fakt v tom mám zmätok trocha :)

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 11.04.18 16:26

To se ale budeš muset zeptat jich a ne nás :nevim:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 11.04.18 16:45

Cafeteria je na internetu, ty se prihlasis na ty stránky, máš tam jakoby nabitý kredit a ty si v té hodnotě koupíš něco u jejich partnerů které najdeš v nabídce. Jsou tam lékárny, lístky do kina, sportovní potřeby, potom ticketpro nebo ticketportal teď nevím, ale s tím že to nemůžeš využít na koncert v O2 aréně a víc si teď nevzpomenu co tam je, já za to nakupuju na lékárna cezet kartáčky na zuby

Ijen
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 11.04.18 16:45

Ty benefity ti nejlip vysvetli primo novy zamestnavatel. My jich mame nekolik druhu, vsechny az po uplynuti zkusebni doby, neco se pocita za mesic a neco za ctvrtleti, na neco je narok jednou rocne. K te nepravidelne pracovni dobe. Zase poznas az uvidis rozpis sluzeb/smen na mesic. Ja mam hodne nepravidelnou pracovni dobu a delam na puluvazek, nekdy jsem v praci jeden den na 12 hod a druhy na 8 a zbytek tydne volno, jindy mam 6ky. Planujeme si vzdy mesic dopredu jak kdo potrebuje. Zalezi jak maji zavedeno.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 11.04.18 16:49

A ty směny měla takhle divně kdysi kamarádka, občas to vyšlo že měla i tři dny za sebou volno, občas šla třeba dva dny na ranní, pak jeden den odpo, pak den volna, pak třeba zase odpo. Já bych takhle třeba dělat nechtěla, potřebuji si dopředu plánovat doktory kterých mám hodně a další věci, ale pokud ti to vyhovuje tak proč ne

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >