Reklama

Pšeničné otruby a klíčky. Mohou škodit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mesiah
Kecalka 315 příspěvků 15.02.18 06:19
Pšeničné otruby a klíčky, mohou škodit?

Ahoj,

v manželově rodině měli téměř všichni potíže se střevama. Bylo jim doporučeno ráno po jídle lžíce otrub.

Ja jsem to taky zkusila, ale mam je namichane půl na půl s psenicnymi kličky. Ale jde o to, že jsem na nich stala závislá, miluji tu chuť a sním po každém jídle 3 vrchovaté polévkové lžíce, denně tedy zhruba 12 těchto lžic.

Nevíte, zda by mi mohla tato konzumace nějak uškodit?

Reklama

Reakce:

podaji
Kecalka 403 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 07:29

Uskodit ne. Maximalne po tom trosku priberes. Akorat bych to pak aspon trochu zapila :D

mesiah
Kecalka 315 příspěvků 15.02.18 07:31

@podaji to jo, ja je samozřejmě zapíjím :lol: ja myslela, jestli mi třeba nemohou nějak,,prodřít” střeva, když jich jím tolik :zed:

Tableta
Závislačka 4016 příspěvků 15.02.18 07:36

V takovém velkém množství škodí. Můžeš sníst maximálně 3PL otrub denně, takže i když to jíš 50/50 s klíčky, toto množství překračuješ. „Sedřeš“ si střeva a věř mi, že to není nic příjemného.

mesiah
Kecalka 315 příspěvků 15.02.18 07:39

@Tableta a když to mam půl na půl, tak mohu tedy aspoň těch 6 lžic? Nerada bych si něco se strevama udělala, myslela jsem, že je to ku prospěchu :,( teď se to budu muset odnaucit.

Tableta
Závislačka 4016 příspěvků 15.02.18 07:45

@mesiah maximálně 3PL otrub denně

Tableta
Závislačka 4016 příspěvků 15.02.18 07:53

@mesiah pšeničných dokonce jen 1pl http://www.dukanovadietabrno.cz/…esne-otruby/

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 10 inzerátů 15.02.18 09:14

Mohly by i uškodit. V některých dietách jsou otruby, celozrnné pečivo a další těžko stravitelné věci zakázány nebo omezeny. Takže určitě bych jejich konzumaci zas až tak nepřeháněla.

mesiah
Kecalka 315 příspěvků 21.02.18 16:37

@Tableta ještě tedy dotaz. Když vynechám raději otruby, mohu jist ve větším množství psenicne klicky nebo ty by mohly být také nebezpečné?

mesiah
Kecalka 315 příspěvků 21.02.18 16:39

@Tiger-lily a mohla bych aspoň v takovém množství jist ty psenicne klicky nebo také škodí?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 10 inzerátů 21.02.18 18:56

@mesiah Těch asi jo, pokud ti z nich nebude blbě ;).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >