Pšeničné otruby a klíčky. Mohou škodit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mesiah
Kecalka 313 příspěvků 15.02.18 06:19
Pšeničné otruby a klíčky, mohou škodit?

Ahoj,

v manželově rodině měli téměř všichni potíže se střevama. Bylo jim doporučeno ráno po jídle lžíce otrub.

Ja jsem to taky zkusila, ale mam je namichane půl na půl s psenicnymi kličky. Ale jde o to, že jsem na nich stala závislá, miluji tu chuť a sním po každém jídle 3 vrchovaté polévkové lžíce, denně tedy zhruba 12 těchto lžic.

Nevíte, zda by mi mohla tato konzumace nějak uškodit?

Reklama

Reakce:

podaji
Kecalka 367 příspěvků 3 inzeráty 15.02.18 07:29

Uskodit ne. Maximalne po tom trosku priberes. Akorat bych to pak aspon trochu zapila :D

mesiah
Kecalka 313 příspěvků 15.02.18 07:31

@podaji to jo, ja je samozřejmě zapíjím :lol: ja myslela, jestli mi třeba nemohou nějak,,prodřít” střeva, když jich jím tolik :zed:

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 15.02.18 07:36

V takovém velkém množství škodí. Můžeš sníst maximálně 3PL otrub denně, takže i když to jíš 50/50 s klíčky, toto množství překračuješ. „Sedřeš“ si střeva a věř mi, že to není nic příjemného.

mesiah
Kecalka 313 příspěvků 15.02.18 07:39

@Tableta a když to mam půl na půl, tak mohu tedy aspoň těch 6 lžic? Nerada bych si něco se strevama udělala, myslela jsem, že je to ku prospěchu :,( teď se to budu muset odnaucit.

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 15.02.18 07:45

@mesiah maximálně 3PL otrub denně

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 15.02.18 07:53

@mesiah pšeničných dokonce jen 1pl http://www.dukanovadietabrno.cz/…esne-otruby/

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 15.02.18 09:14

Mohly by i uškodit. V některých dietách jsou otruby, celozrnné pečivo a další těžko stravitelné věci zakázány nebo omezeny. Takže určitě bych jejich konzumaci zas až tak nepřeháněla.

mesiah
Kecalka 313 příspěvků 21.02.18 16:37

@Tableta ještě tedy dotaz. Když vynechám raději otruby, mohu jist ve větším množství psenicne klicky nebo ty by mohly být také nebezpečné?

mesiah
Kecalka 313 příspěvků 21.02.18 16:39

@Tiger-lily a mohla bych aspoň v takovém množství jist ty psenicne klicky nebo také škodí?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 21.02.18 18:56

@mesiah Těch asi jo, pokud ti z nich nebude blbě ;).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama