Psychické problémy a já

Anonymní
26.12.19 15:19

Psychické problémy a já

Dobrý den, už nevím, co dál a tak se potřebuji svěřit. Pamatuji si, že již od dětství jsem měla nějaké psychické problémy. Spoustu lidi tvrdilo, že jsem jako dítě zvláštní. Měla jsem spoustu strachů, některé postupem vymizeli a některé jsou ve mě stále. Vždycky jsem se cítila, jako bych na tenhle svět nepatřila. Byla jsem ve svém světě. Raději jsem si v hlavě vytvářela své vlastní příběhy. To byla moje realita. Nenáviděla jsem skutečnost. Měli jsme spoustu problémů v rodině a to si myslím, že mě mohlo také ovlivnit. Můj problém je, že si nedokážu určit, kdy to všechno začalo. Pamatuji si doby, kdy jsem chodila do školy. Nikdy jsem se nedokázala soustředit, stále jsem myslela na něco jiného. Nikdo mě nezajímal. Měla jsem pár lidí, se kterýma jsem se dokázala bavit, ale jen když jsem měla náladu. Nejraději jsem trávila venku. Měla jsem ráda nebezpečí. Ráda jsem dělala něco, co mi dodávalo ten dobrý pocit. Chtěla jsem pořád chodit na zakázáná místa atd.. Postupem času, jak plynuly roky, jsem se cítila čím dál hůř. Neměla jsem zájem o ostatní, jen když jsem se mohla nějak předvést, už tehdy se ve mě tvořila úzkost a spoustu nálad. Často jsem jen tak brečela a nebo se smála. Neměla jsem nikoho, s kým bych mohla probírat své problémy a to mě postupně ničilo. Asi před rokem to všechno začalo, všechny ty pocity.
Měla jsem období, kdy jsem zůstala asi týden doma a jakakoliv činnost pro mě byla složitá, nechtěla jsem jist ani pít, přála jsem si jen zmiznout. Potom to náhle bylo zase lepší a já mohla normálně do práce, nějakou dobu jsem opět fungovala, ale později se to opět vrátilo. Nyni je mi 18. Mám problém normálně fungovat. Moje nálada se dokáže změnit během chvilky, chovám se k lidem špatně a uvědomuji si to až pozdě, jsem vztekla a agresivní, často zapomínám, někdy mám chvilky, kdy myslím, jak osvobozující by bylo zemřít. K tomu všemu mám už asi rok problém s jídlem. Buď jim moc a nebo vůbec. Občas mám i období, kdy nemůžu spát a nebo chci jen spát. Poslední dobou mám i různé myšlenky, co všechno bych chtěla vyzkoušet a strašně mě štve, že nemůžu. Říkám si, že to, co se semnou děje není nemoc, prostě jsem to já, jsem jen člověk. Jen bych chtěla zjistit, jestli se s tím dá něco dělat.
Předem vám moc děkuji za Vaši odpověď. :,(

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.12.19 15:54

Ano, psychoterapie je fajn. Může ti pomoct v tom, že si o tom s někým popovídáš. Můžu se zeptat, máš nějaké kamarádky? A ve kterém jsi ročníku? Dělá ti nějak problém škola? Plánuješ VŠ?
Jinak, já to mám docela podobně, takže tě chápu

  • Citovat
  • Nahlásit
7353
26.12.19 18:39

Ahoj,
budes asi clovek plny zajimavych myslenek. Mozna pro vetsinu nepochopitelny, ale kde by byl svet bez vyjimecnych lidi.
Nez to umelo tlumit by bylo fajn najit nejaky zpusob, jak ty veci ze sebe dostat. Psanim, kreslenim, povidanim… To by se muselo zjistit.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat