Psychika v dospívání

17.8.21 19:19

Psychika v dospívání

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu a o povzbuzení. Je mi 18 let, 164 cm a 50 kg. Před několika týdny jsme se dozvěděli, že nám neprodlouží nájemní smlouvu, kterou máme vždy jen na rok. Najednou jsem pod velikým tlakem a stresem, stejně jako zbytek rodiny. Moje máma se první den zhroutila, sestra to taky nese těžce, táta se snaží to na sobě nedat znat, i kdyz taky kolikrat rika, ze jsme bezdomovci, ze lide v nasi situaci tohle resi sebevrazdou apod. Já se snažím být pro všechny silná a povzbuzovat. O sedm let starsi sestra říká, že ať se stane cokoli, mě se to dotkne nejmíň, že jsem nejmladší, takže nove bydleni se bude řešit podle mé školy. A pak začne mluvit o sobě, jak to bude mít složité apod. To mi od ní přijde sobecké, možná, že má pravdu, ale já se nehroutim jen kvůli nim, aby ke mně mohli přijít a odešli s tím, že všechno bude v pořádku. I když mě tuhle jistotu a pocit bezpečí nikdo nedává a neříká. Nejsem v pohodě, mám také strach, navíc jsem před několika měsíci bojovala s pocitem, že jsem tlustá, málo jsem jedla, pořád jsem cvičila a nikdo o tom nevěděl, a teď mám pocit, že pod tlakem a stresem, který teď prožíváme, se mi to vrací. Celý život žijeme v nájmu, ještě pred mým narozením a když jsem byla hodně malá se rodiče s mou sestrou stěhovali velmi často. Nakonec jsme žili v jednom malinké bytu, a posledních 5 let, žijeme v nájmu, který je vždy jen na rok a to je vždycky veliký stres. Mám strach, myslela jsem, že to zvládnu, ale teď v ničem nevidím smysl, nemám vubec v ničem jistotu, která je v dospívání tak důležitá! Prosím, máte radu, jak to teď zvládnout a přitom být oporou pro mou rodinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14
17.8.21 22:32

@Sáralucie Holčičko, je mi moc líto, co prožíváš. Měla by ses svěřit rodičům, ty nejsi ta, kdo má celou rodinu podržet. Možná se o to tak snažíš, že rodiče ani nenapadne, jak jsi uvnitř utrápená.
Přeju ti moc, aby se vaše problémy brzy vyřešily!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
17.8.21 22:42

Lidi často ve stresu říkají věci, které nemysli tak úplně vážně.
Hlavně si uvědom, že nejsi zodpovědná za jejich pocity a ty neneses břímě rodiny.
K tvoji sestře - pokud počítám, tak má 25. V tu dobu už mnoho lidí bydlí samo, takže pokud se jí něco nelíbí, už by měla být schopna se zajistit sama.
Je na tvých rodičích sehnat bydlení, můžeš jim samozřejmě pomoc v hledání, ale hlavní zodpovědnost mají oni.
Pokud jsi měla psychicky problém, tak ve stresu je velká šance, že k němu budeš inklinovat. Každému pomáhá něco jiného. Pochopila jsem, že jsi se z toho nějakým způsobem dostala. Možná by ti pomohlo si každý den v klidu sednout a uvědomovat si svoji sílu, kterou jsi měla na zdolání problémů a tímto si ji denně připomínat. Prostě si najít něco o co se v sobě můžeš opřít. Ne nadarmo chodí třeba vyléčení alkoholici na posilovací léčbu.
Držím ti pěsti. Taky jsem prožívala v tomto období prožívala nelehké věci, ale vždy to nějak dopadlo.
Pamatuj, že strach má velké oči.
Drž se 🌹

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat