Jak naučit děti ze pes patří ven

Anonymní
13.8.21 10:17

Jak naučit děti ze pes patří ven

Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby mě někdo poznal. Každopádně potřebovala bych radu, jak děti od mala naučit, že pes patří ven. Tchanovci mají totiž doma velkého psa jako domácího mazlíčka. Jenže ten pes litá všude venku, nikdo mu nevyčesává chlupy, když pelichá a koupe se dvakrát za rok :roll: 8o takovéhoto psa mají v obýváku i v kuchyni a já mám do budoucna obavu jak prostě své děti naučit, že pes domů nepatří. :think: jelikož rozhodně nechci, aby můj dům skončil jako bydliště obřího psa a vůbec ne aby kluci jednou od tchánovců přijeli s tím, že třeba chtějí psa na den na návštěvu. Tchanovci by to totiž klidně povolili :roll: omlouvám se pokud někomu přijde stupidní toto řešit, ale tím, že se o toho psa starají jen tak, že ho vezmou ven a dávají mu hromady jídla, mimoto i čokoládu, tak se o něj nikdo nestará způsobem že by mu třeba stanovil nějaké hranice. :roll: 8o samozřejmě počítám s tím že když budou k tchánovců pak jezdit, tak je budou učit že pejsek patří domů a jaký je to domácí mazlíček a že by mu venku bylo smutno. :roll: uvažuji o tom, že děti kvůli tomu nebudu u tchánovců nechávat samotné. :think:
Jen pro milovníky psů… Nemám nic proti psům, pokud je pes „vychovaný“ a majitel se o něj patřičně stará se vším všudy. :) Mí rodiče také mají psa, ale je venku a je vycvičený, s tím žádný problém nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5184
13.8.21 10:20

Pes domů patří. Pes je člen rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
13.8.21 10:20

Nechápu, proč by jsi je to měla učit? Každý to má prostě nastavené jinak. Rozhodující je, že ty jseš rodič a když řekneš, že psa nebudete mít nebo jenom na zahradu, tak to tak bude. Jak to pak budou mít děti v dospělosti už je jejich věc.

Příspěvek upraven 13.08.21 v 10:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
13.8.21 10:21
@Alriga píše:
Pes domů patří. Pes je člen rodiny.

My to také máme tak. Každopádně chápu, že někdo to tak nema. U nasich byl pes v domě také nemyslitelný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22399
13.8.21 10:21

Co to řešíš??? 8o 8o
To, i kdyby měli tchánovci doma medvěda, ty ho přece mít doma nemusíš. Co chceš jako učit děti? Promiň, ale já tvýmu myšlenkovýmu pochodu vůbec nerozumím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
13.8.21 10:22

Radsi bych tchanovce odstrihla úplně ty jo, takhle ti kazit deti :cert:
Bez se léčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16717
13.8.21 10:22
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby mě někdo poznal. Každopádně potřebovala bych radu, jak děti od mala naučit, že pes patří ven. Tchanovci mají totiž doma velkého psa jako domácího mazlíčka. Jenže ten pes litá všude venku, nikdo mu nevyčesává chlupy, když pelichá a koupe se dvakrát za rok :roll: 8o takovéhoto psa mají v obýváku i v kuchyni a já mám do budoucna obavu jak prostě své děti naučit, že pes domů nepatří. :think: jelikož rozhodně nechci, aby můj dům skončil jako bydliště obřího psa a vůbec ne aby kluci jednou od tchánovců přijeli s tím, že třeba chtějí psa na den na návštěvu. Tchanovci by to totiž klidně povolili :roll: omlouvám se pokud někomu přijde stupidní toto řešit, ale tím, že se o toho psa starají jen tak, že ho vezmou ven a dávají mu hromady jídla, mimoto i čokoládu, tak se o něj nikdo nestará způsobem že by mu třeba stanovil nějaké hranice. :roll: 8o samozřejmě počítám s tím že když budou k tchánovců pak jezdit, tak je budou učit že pejsek patří domů a jaký je to domácí mazlíček a že by mu venku bylo smutno. :roll: uvažuji o tom, že děti kvůli tomu nebudu u tchánovců nechávat samotné. :think:
Jen pro milovníky psů… Nemám nic proti psům, pokud je pes „vychovaný“ a majitel se o něj patřičně stará se vším všudy. :) Mí rodiče také mají psa, ale je venku a je vycvičený, s tím žádný problém nemám.

A Ty máš doma také psa a oni Ti do péče o něj mluví? Jinak nechápu, proč řešíš něco, co Ti evidentně nepřísluší.

Pes nepatří Tobě, ale Tvým tchánovcům - a jaká pravidla mu doma nastaví, to je čistě jejich věc, do toho nemáš co mluvit. Když jim to tak vyhovuje, je to v pořádku. Pokud by ho někdy v budoucnu chtěli dát do Tvé domácnosti, máš plné právo to nedovolit - taková situace ale tady nenastala, to je nesmyslné předjímání něčeho, k čemu vůbec nemusí nikdy dojít.

Nějaké „nebudu tam děti kvůli tomu nechávat samotné“ je úplně mimo mísu a svědčí jen o Tvé nesnášenlivosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25892
13.8.21 10:23

Nějak nechápu, co řešíš. Vy si psa neporidite nebo pokud ano, tak bude venkovní.
Tchanovcum ho hlídat nemusíš a dětem ho na hlídání nepovolis. Tvůj dům, tvůj hrad.
Až budou dečka z domu, ať si do vlastního bydlení pořídí třeba skunka a spí s ním v posteli. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
13.8.21 10:25
@Janli píše:
Co to řešíš??? 8o 8o
To, i kdyby měli tchánovci doma medvěda, ty ho přece mít doma nemusíš. Co chceš jako učit děti? Promiň, ale já tvýmu myšlenkovýmu pochodu vůbec nerozumím…

To nás bude víc, kteří se nějak nechytají. Přece co mají tchánovci doma je jejich věc a co si nastaví ona doma je její věc a může to být přesný opak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17928
13.8.21 10:25

Ale to není tak že pes patří ven. To je na rozhodnutí jeho chovatelů.

Tvoje děti vidí u svých prarodičů oba přístupy.

Těžko jim budeš vysvětlovat že jedni jsou ti správní a druzí jsou ti špatní.

Vy konec konců mít psa vůbec nemusíte, ne?

Samozřejmě že děti budou škemrat pejska. To přece neznamená, že ho musíte mít, zejména když s tím máš obtíže. Tak jako tak je to na dohodě ve vaší rodině. Tedy ty, muž a děti.

Jinak teda mi přijde, že obecně máš problém s tím, že rodiče tvého muže fungují jinak, než jak by sis představovala ten pes je jen záminka.

A teda vytváříš si v hlavě šílené katastrofické scénáře a nedivila bych se i sebenplňujícím se proroctvím.

No ty se taky chováš jinak, než jak by si představovali oni.

Tak spíš hledej cesty vzájemného porozumění (což znamená i ustoupit ze svých představ o tom co mají dělat ti druzí) a hledání toho co je pro tebe podstatné.

Pokud nevíš jak n to, mrkni do téhle knihy.

https://obchod.portal.cz/…tu-v-rodine/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
13.8.21 10:26

Myslím si, že s tímhle příspěvkem u pejskařů trochu narazíš. My mame bíglici, koupeme jí 1 ročně a to spíš tak jako ze zvyku, že jsou Vánoce. Spí s náma v posteli, může na sedačku, chodí do kuchyně, do koupelny, všude…venku bych jí nenechala, protože by tam řvala jak blázen. Tohle podle mě neznamená nevychovanýho psa. A hranice pro psa? To má asi každej jinak, jako u dětí :lol:
Osobně si myslím, že vychovaná je, ale nevím, co znamená vychovaný pes podle tebe. Trošku mi přijde, že jen ten, co je venku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
10613
13.8.21 10:27
@Anonymní píše:
Jen pro milovníky psů… Nemám nic proti psům, pokud je pes „vychovaný“ a majitel se o něj patřičně stará se vším všudy. :) Mí rodiče také mají psa, ale je venku a je vycvičený, s tím žádný problém nemám.

Naši psi i kočky patří domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52368
13.8.21 10:31

Tak dětem vysvětlíš, že u vás jsou jiná pravidla a psa domů brát nebudete (pokud si ho pořídíte). Ale nechápu, proč bys kvůli tomu neměla posílat děti k prarodičům :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3484
13.8.21 10:31

Existuje taková hezká věc a to určení toho, co ty doma chceš. Tzn ty doma psa nechceš, tak ho tam mít nebudeš a je jedno kde mají psa ostatní či kam patří. Panikaříš kvůli volovině. (Znám dvě rodiny, kde mají prarodiče psa jako domácího a kluci to doma nechtějí, protože ví, že maminka doma psa nechce, je to asi divné, ale i tak mají maminku rádi.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 10:37

Vím, že můžou mít doma třeba medvěda, ale prostě se mi opravdu nezamlouvá, že třeba v obývacím pokoji je všude špína od psa a chlupy, zabahněný jde třeba i na pohovku a ještě je za to pochválený, v kuchyni je neustále na zemi bláto, protože pes se někde vyválel. Jde mi prostě jen o to, jak své děti naučit, že to takhle není správně. Pokud si někdo myslí, že se mám jít léčit, jelikož se mi nelíbí, že se mé dítě má válet na gauči se zabahněným psem, tak bych chtěla vidět, jak by se to všem líbilo u vašich dětí. Nebo že pes sedí v kuchyni u židle a chce jídlo, co zrovna jíš… Prostě jen nechci, aby se mi jednou vrátili domů s tím, že takhle to klidně může být…
A rozhodně to není nenávist k tomu psovi… On nemůže za to, že má naučené, že toto může dělat. A také nechci řešit to jak si to dělají normálně, jen se mi prostě některé věci nelíbí z hlediska toho, že tam budou mít třeba na víkend mé děti… Toť vše.
Tchanovci totiž už teď dětem pořád vysvětlují, jaký je to mazlíček a že toto může a že takto je to správně. Zkoušela jsem si s nimi i promluvit, že doma to prostě máme jinak, tak ať to do nich pořád nehustí, ale bez výsledku. Jinak jsou to skvělí lidi, jen prostě toto je problém.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat