Psychosomaticka hypertenze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mony01
Stálice 56 příspěvků 04.06.19 13:38
Psychosomaticka hypertenze

Mamiinky zažila jste některá strach a neklid se zjištění vysokého tlaku a náhle začít mít pocit pálení kůže s kterým jsem skončila u psychiatra. Zlepší se to?

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8144 příspěvků 04.06.19 13:41

Jasně - úzkost, která je na pozadí těch obtíží je zvladatelná věc - ideální na to je psychoterapie, dobře zvolené prášky ti taky můžou dost ulehčit život.

Pro začátek si pořiď tuhle knížku, dost srozumitelně vysvětluje jak to celé funguje a co s tím.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

mony01
Stálice 56 příspěvků 04.06.19 13:59
@Ou píše:
Jasně - úzkost, která je na pozadí těch obtíží je zvladatelná věc - ideální na to je psychoterapie, dobře zvolené prášky ti taky můžou dost ulehčit život.

Pro začátek si pořiď tuhle knížku, dost srozumitelně vysvětluje jak to celé funguje a co s tím.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Děkuji moc za radu… Dostala jsem APO parax zatím beru týden takže k tomu xanax. Strašně si přejí být vporadku.

Ou
Echt Kelišová 8144 příspěvků 04.06.19 14:09

@mony01 léky jsou dobré - utlumí nejhorší stavy, ale primárně je potřeba pochopit vzorce chování a prožívání a začít je pomalu proměňovat, aby si člověk nevědomky neubližoval.

K tomu je fakt nejlepší vstoupit do psychoterapie.

Případně teda dá se jet do lázní, které mají program na úzkostně depresivn poruchy. Pokud se budeš neúspěšně léčit v péči psychiatra tak nějak rok, vznikne ti nárok na příspěvek od pojišťovny, případně můžeš jet rovnou jako samoplátce. V Priessnitzu a v Lipové-lázni v Jeseníkách jsou fakt dobré týmy - a ono to dost pomáhá, vypadnout na pár týdnů z každodenního kolotoče, věnovat se sobě a kromě psychoterapie taky srovnat svalové dysbalance a hodně se hýbat v přírodě.

Ale základní a dostatečně efektivní léčba je kombinace léků a psychoterapie.

mony01
Stálice 56 příspěvků 04.06.19 14:15
@Ou píše:
@mony01 léky jsou dobré - utlumí nejhorší stavy, ale primárně je potřeba pochopit vzorce chování a prožívání a začít je pomalu proměňovat, aby si člověk nevědomky neubližoval.

K tomu je fakt nejlepší vstoupit do psychoterapie.

Případně teda dá se jet do lázní, které mají program na úzkostně depresivn poruchy. Pokud se budeš neúspěšně léčit v péči psychiatra tak nějak rok, vznikne ti nárok na příspěvek od pojišťovny, případně můžeš jet rovnou jako samoplátce. V Priessnitzu a v Lipové-lázni v Jeseníkách jsou fakt dobré týmy - a ono to dost pomáhá, vypadnout na pár týdnů z každodenního kolotoče, věnovat se sobě a kromě psychoterapie taky srovnat svalové dysbalance a hodně se hýbat v přírodě.

Ale základní a dostatečně efektivní léčba je kombinace léků a psychoterapie.

K Psychoterapicce jsem objednaná také na 19.6.

Nyana
Kecalka 219 příspěvků 04.06.19 14:28

Ja mam PP a agoru.. tohle moc dobre znam :andel: je dobre si o tom i neco precist a nejlepsi je psychoterapie..

mony01
Stálice 56 příspěvků 04.06.19 14:39
@Nyana píše:
Ja mam PP a agoru.. tohle moc dobre znam :andel: je dobre si o tom i neco precist a nejlepsi je psychoterapie..

Co to je pp a agora?

Nyana
Kecalka 219 příspěvků 04.06.19 15:44

@mony01 panicka porucha a agorafobie :)

mony01
Stálice 56 příspěvků 04.06.19 16:18
@Nyana píše:
@mony01 panicka porucha a agorafobie :)

Tak to já mám tu PP. A jak zabrala léčba?

Nyana
Kecalka 219 příspěvků 04.06.19 16:43

@mony01 Nezabrala.. stale zkousim ruzne vhodne AD :,( a bojim se, ze uz nikdy nebudu zit ten klidny a normalni zivot.

mony01
Stálice 56 příspěvků 04.06.19 20:38
@Nyana píše:
@mony01 Nezabrala.. stale zkousim ruzne vhodne AD :,( a bojim se, ze uz nikdy nebudu zit ten klidny a normalni zivot.

Děkuji za odpověď já beru léky týden k tomu xanax.

Alisa81
Povídálka 20 příspěvků 09.06.19 23:59
Paroxysmalni hypertenze

Máte někdo zkušenost, jak na to. Prožívám to po nocích celkem zahul

Váš příspěvek
Reklama