Půjčení internetu dítěti

27.10.19 16:00

Půjčení internetu dítěti

Dorbý den zajímalo by mě zda by byl dobrý nápad pujčit svůj chytrý smartphon svému pokladu, už mu jsou 4 roky a mě napadlo že by ho to mohlo na nějakou tu chvilku zabavit, zatím sem mu ho pujčila jen jednou a koukalo se tam na vtipná videa s dětmi, co si o tom myslíte?

• Vaše Maminka24 :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22817
27.10.19 16:02

A co jsi mu tam dala Idnes? Jestli jste mu ukázali YouTube až teď, tak to jste vydrželi dlouho, gratuluji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 17:15

Cobys chtěla slyšet? ;)
Jsou ženský, co dětem dávají mobil i dřív, jsou i takové, co se toho bojí jak čert kříže a dítě nevidí telefon do druhého stupně ZŠ :jazyk:
Myslím si, že na občasné zabavení proč ne, ale dávej bacha, ať za půl roku nezjistíš, že je dítě na mobilu přilepené tři hodiny denně a je na tom závislé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
480
27.10.19 17:27

Uprime? nedavam!!!ani 8-letymu ani to nevyzaduje.jak dite naucis takovyho ho budes mit. a zabavit se da ruznymi zpusoby jen ze rodice jsou moc pohodlny a radsi supnou tel do ruky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3534
27.10.19 17:27

Zbytečné, nedala bych. Až by sám projevil zájem. Mám syna v lednu 4 roky, výjimečně se dívá na YouTube na počítači, pohádky v televizi asi hodinu denně. Ale s mobilem zbytečné začínat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2163
27.10.19 17:40

Mladší (5,5) má mobil za odměnu. Půl hodiny, většinou si pouští písničky na youtube. Je to tak 2× do týdne. A přiznávám bez mučení, že ji ho půjčuji v čekárně u lékaře když vidím, že je to na dlouho a už se mi ji nedaří zabavit jinak. To má pár aplikací/her. Mimo to jí taky učím s mobilem zacházet, jak volat, psát sms, fotit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1131
27.10.19 18:43

@swag24maminka To si musíš rozhodnout sama, zvážit pro a proti. Já bych klidně občas půjčila. Nové technologie beru jako součást života. A spíš se přikláním k tomu, že mým úkolem je dítě naučit s těmito technologiemi pracovat (včetně toho, jak je vypnout a jak je používat s rozmyslem), než by mým úkolem bylo dítě před nimi chránit (to podle mne stejně úplně nejde). Navíc chápu, že může nastat situace, kdy rodič potřebuje dítě nějak na chvíli zabavit, aniž by se mu musel nějak hodně věnovat. A navíc si myslím, že většinu dětí tenhle svět tak nějak láká a přijde mi lepší dítěti ten svět ukázat pod mým dohledem (vlivem), než aby mu ho později ukázal někdo jiný. Ale zase spousta lidí bude mít odlišný názor. Je to holt na tobě, jak to citis a zda vidíš spíš ta pozitiva nebo negativa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1933
27.10.19 19:57

Moje dítě umí s mobilem vč např. stahování si her nebo prohlížení YT od dvou let, nijak ani čas neomezují, máme ale hodně venkovních aktivit, vč dceriny preference lítat radši s kamarádkou venku před domem, nebo jezdit na kole. Takže zatím to tak nějak monitoruji. Můj názor je, že zakázané ovoce nejlíp chutná a pokud se dítěti něčeho nedostává, pak, když má tu možnost, je jak utržené ze řetězu. To samé platí o sladkostech a dalších „zakázaných“ záležitostech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
27.10.19 20:13
@Hlaholice píše:
@swag24maminka To si musíš rozhodnout sama, zvážit pro a proti. Já bych klidně občas půjčila. Nové technologie beru jako součást života. A spíš se přikláním k tomu, že mým úkolem je dítě naučit s těmito technologiemi pracovat (včetně toho, jak je vypnout a jak je používat s rozmyslem), než by mým úkolem bylo dítě před nimi chránit (to podle mne stejně úplně nejde). Navíc chápu, že může nastat situace, kdy rodič potřebuje dítě nějak na chvíli zabavit, aniž by se mu musel nějak hodně věnovat. A navíc si myslím, že většinu dětí tenhle svět tak nějak láká a přijde mi lepší dítěti ten svět ukázat pod mým dohledem (vlivem), než aby mu ho později ukázal někdo jiný. Ale zase spousta lidí bude mít odlišný názor. Je to holt na tobě, jak to citis a zda vidíš spíš ta pozitiva nebo negativa.
@marg píše:
Moje dítě umí s mobilem vč např. stahování si her nebo prohlížení YT od dvou let, nijak ani čas neomezují, máme ale hodně venkovních aktivit, vč dceriny preference lítat radši s kamarádkou venku před domem, nebo jezdit na kole. Takže zatím to tak nějak monitoruji. Můj názor je, že zakázané ovoce nejlíp chutná a pokud se dítěti něčeho nedostává, pak, když má tu možnost, je jak utržené ze řetězu. To samé platí o sladkostech a dalších „zakázaných“ záležitostech.

Souhlasím do puntíku. Nemyslím si, že je zdravé děti držet od technologií dál. V pozdějším životě je budou používat mnohem víc, než je používáme my. Potom bude v tomhle směru outsider. Syn tablet nebo mobil normálně používal, díval se na videa, hrál hry. Samozřejmě ne celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 20:21

@swag24maminka Moje dcera má tablet s internetem k dispozici jak chce. Máme dost různých aktivit mimo domov, chodí do školky, hraje si s hračkama, a detma, kolikrát se stane, že si na tablet nekolik dnů nevzpomene. Takže já nevidím důvod dítěti tajit existenci internetu, zas na druhou stranu, záleží jak je dítě chytlavé, pokud se pak nedokáže zabavit jinak, je to špatně a rodič musí regulovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 20:50
@Alušáček píše:
@swag24maminka Moje dcera má tablet s internetem k dispozici jak chce. Máme dost různých aktivit mimo domov, chodí do školky, hraje si s hračkama, a detma, kolikrát se stane, že si na tablet nekolik dnů nevzpomene. Takže já nevidím důvod dítěti tajit existenci internetu, zas na druhou stranu, záleží jak je dítě chytlavé, pokud se pak nedokáže zabavit jinak, je to špatně a rodič musí regulovat.

Jen tak pro zajímavost: máš v tabletu nastavený rodičovský zámek? Máš přehled o tom, co dcera na internetu dělá, jaké stránky navštěvuje? Máš jistotu, že se dcera neprokliká na YouTube k videu, které rozhodně není určeno dětským očím (zrovna nedávno proběhl na FB spot, jak „related videos“ děti během okamžiku navedou od nevinného Krtečka ke zcela jiným, potenciálně hodně škodlivým materiálům).

Ptám se proto, protože v dnešní době je to s internetem jako s otevřeným ohněm: když se s ním umí zacházet a respektují se určitá pravidla, je táborák nebo grilovačka pro děti super neškodná zábava. Ale dítě samo nedokáže vyhodnotit nebezpečí ohně. A dát dítěti do ruky tablet s tím, že na něj má neomezeně přístup a samo se zabaví, je hrubě nezodpovědné, podobně jako dát mu do ruky sirky a nechat ho s nimi škrtat ve stodole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 21:27

@SlečnaDahlia Nemej obavy, já stoprocentně vím co moje 5leta dcera sleduje na YouTube a co všechno na tabletu dela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 22:17
@Alušáček píše:
@SlečnaDahlia Nemej obavy, já stoprocentně vím co moje 5leta dcera sleduje na YouTube a co všechno na tabletu dela ;)

Stojíš jí celou dobu za zády a sleduješ, na jaká videa se proklikala? Máš nastavený YouTube Kids zámek? (i když i ten propustí, co nemá, a hodně se o tom mluví) Jakou stoprocentní jistotu máš, když má vlastně k tabletu neomezený přístup? Když už je podle tebe zralá mít přístup k internetu „kdy chce“, mluvila jsi s ní úměrně jejímu věku o tom, co všechno s sebou pohyb na internetu přináší?

To neber jako útočné otázky. Spíše jako návodné. Pro tebe, zakladatelku a vůbec pro všechny, kdo si myslí, že nechat předškolní děti na netu „jak chtějí“ je prima nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama