Vrácení dítěte z pěstounské péče

Anonymní
25.10.19 07:38

Vrácení dítěte z pěstounské péče

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu všechny pěstounky s velmi náročnými dětmi. Jsme už tři roky pěstouni holčičky která byla zneužita a týrána. Docházíme s ní psychiatrovi a její výchova je neskutečně náročná se sklony k agresivním reakcím neochotu se podřizovat narušuje pravidla je schopna účelového chování k manipulaci verbální i brachiálním způsobem, je to osobnost nezralá, deprivačně oploštělá a velmi lže. Celé tři roky pro ní děláme první poslední řešíme každý krok jak s ní zacházet snažíme se jí dát všechno jezdíme na výlety učím a i na kole plavat prostě s manželem jsme dělali úplně všechno ale poslední měsíce už jsem brutálně na dně prostě předtím naše rodina byla úplně úžasná protože krom toho máme jednu vlastní dceru a nyní prostě mám pocit že nám rozbiji už celou rodinu pořád je všechno okolo ní a bohužel to tak došlo daleko, že jsem začala mít deprese, panické úzkosti, beru velmi mnoho léků a za pár dnů nastupuji na psychiatrii do Třince začínám přemýšlet ač nerada, protože vím, že to dítěti uškodí, nicméně musím si asi vybrat, buď naše rodina a zachránit jí a nebo prostě pokračovat v něčem co evidentně stejně asi nepovede k tomu že z ní bude normální, kvalitní člověk, slušný. Prosím tedy pěstouny o zkušenosti jestli se dostali taky do těchhle stavu a jestli dítě vrátili a jak se s tím vyrovnali. Taky velmi žádám ostatní diskutující aby si nechali své připomínky, pokud tomu nerozumí a nemají tušení o čem je řeč, protože představa že bych jí dala pryč mě ničí a cítím se kvůli tomu velmi špatně nicméně mám pocit že už je to jediná možnost, prosím o jakoukoliv radu co komu pomohlo, aby to nemusel udělat popřípadě jak probíhalo vrácení dítěte jak se s tím srovnali a jestli s tím dokážou žít. Velmi děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20766
25.10.19 07:42

Vy jste dopředu nevěděli, že holčička byla zneužitá, týraná a bude problémová? Akorát ji dorazíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
25.10.19 07:45

Zakladatelko, já se obávám, že tady asi není vhodné prostředí k této diskusi. Snad se tu najde někdo se zkušeností či radou, ale jak vidíš, první už si přišla kopnout, byť sama si ničím podobným neprošla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
25.10.19 07:48

Hanka.br ty jsi opravdu generalni zvanilka.. Nevim proc se zapojujes do diskuze, kdyz nemas moznost prispet zkusenosti/radou :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
25.10.19 07:48
@hanka.br. píše:
Vy jste dopředu nevěděli, že holčička byla zneužitá, týraná a bude problémová? Akorát ji dorazíte.

A tys měla v péči kolik problémových dětí? Pro mě je dobrá, že to vůbec 3 roky zvládala, není na místě jí něco vyčítat a myslím, že tady by to asi řešit neměla. Já bych si netroufla soudit, absolutně ne. Toto je práce pro odborníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
25.10.19 07:49
@kolibrik1 píše:
Zakladatelko, já se obávám, že tady asi není vhodné prostředí k této diskusi. Snad se tu najde někdo se zkušeností či radou, ale jak vidíš, první už si přišla kopnout, byť sama si ničím podobným neprošla.

Taky di myslím, zkušenost osobní nemám, ale znám rodinu, měli chlapce, kradl, lhal, nakonec toho pestonskyho tátu napadl, ona taky skončila v PL. Vzdali se ho, zase zijou normálně. Snažila ses, musíš to tak brát. Někomu prostě pomoci nedokážeš a musíš v první řadě ochránit vlastní dítě a rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 07:50
@hanka.br. píše:

No jasně, jen jí ještě nalož, na tu psychiatrii se teprv chystá :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.10.19 07:53

Odpovědět

Paní Hanko já jsem žádala aby si diskutujici co o tom nic neví nechali své příspěvky, nicméně abych vám odpověděla to že byla zneužita jsme se dozvěděli až u soudu to nám nikdo neřekl a jelikož už měla na malé a měla jít další týden do dětského domova tak nám ji poměrně tlačili a my jsme si s manželem řekli že když jí nikdo nechce takže mi jí tu šanci dáme takže tak. a kolibříku děkuji za příspěvek váš máte pravdu tohle to kdo nezažil nepochopí a bohužel jsou takové že hned radši odsoudí i přesto že nejsou pěstouni ne obětovali s někomu 3 roky nedali mu domov a nemilovali dítě které není v jejich vlastní takže budu doufat že se tu někdo najde a snad aspoň Radouči něčím jiným mi přispěje

• Nahlásit
  • Citovat
4961
25.10.19 07:54
@Anonymní píše:
Paní Hanko já jsem žádala aby si diskutujici co o tom nic neví nechali své příspěvky, nicméně abych vám odpověděla to že byla zneužita jsme se dozvěděli až u soudu to nám nikdo neřekl a jelikož už měla na malé a měla jít další týden do dětského domova tak nám ji poměrně tlačili a my jsme si s manželem řekli že když jí nikdo nechce takže mi jí tu šanci dáme takže tak. a kolibříku děkuji za příspěvek váš máte pravdu tohle to kdo nezažil nepochopí a bohužel jsou takové že hned radši odsoudí i přesto že nejsou pěstouni ne obětovali s někomu 3 roky nedali mu domov a nemilovali dítě které není v jejich vlastní takže budu doufat že se tu někdo najde a snad aspoň Radouči něčím jiným mi přispěje
:srdce: :srdce: :srdce:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
25.10.19 07:56
@Anonymní píše:

Za mě máte obrovský obdiv a po pravdě to musí být strašné, 3 roky v podstatě házet hrách na stěnu. Pro mě je třeba absolutně logicky neuchopitelné, jak obrovský důsledek může mít prožité trauma v dětství na osobnost člověka. To je jen taková odbočka, trošku jsem se v této oblasti pohybovala, ale doteď to v sobě neumím zpracovat. A bohužel poradit neumím, zkušenost nemám. Posílám mnoho síly a do budoucna vše dobré. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
25.10.19 07:58

Hanky si nevšímej, ta je geniální učitelka, která všechno ví, všemu rozumí a nikdy nedělá chybu, to jen ti ostatní.
Znám rodinu, která dala dívku do PL, protože to bylo neúnosné ji mít doma (agrese, žhářství…). Předpokládám, že jste zkusili medikaci, terapie a nic nevychází. jako variantu bych Ti navrhla odlehčovací službu, stacionář (tam jde o to, jaké má problémy), případně si ji nechat aspon do hostitelské služby. Aby tam ta vazba, která je, zůstala zachována. Velmi dobrou knihou je Chlapec, kterého chovali jako psa. Je o traumatu u dětí a jak se dá léčit. Asi jedna z nejlepších knih na dané téma a super čtivá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 07:59

Taky bych skoro řekla, že tady na podobnou diskusi není prostor. Přihlásí se ti deset holek, co tě budou litovat, deset těch, co si do tebe „kopnou“ a stejně se nic pořádného nedozvíš…
Promluvila bych si o tom především s paní ze socky, která má pěstounky na starosti (pokud vím, tak odbor soc. věcí při úřadu s rozšířenou působností), beztak jste s ní v kontaktu. Také bych poradila si o tom promluvit se sociální kurátorkou pro děti na stejném místě. Ty většinou mají s takto problémovými dětmi zkušenosti a třeba by poradila co dál, kam zajít, co zkusit, nebo právě se na to vykašlat. Tyhle dvě ti podle mě poradí nejlépe :hug:
A není ostuda něco zkusit a zjistit, že to prostě nefunguje. A rozbít si kvůli tomu vlastní rodinu už vůbec, chtěli jste být pěstouny, nikoliv mučedníky… :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
25.10.19 08:06

Ja teda nemam zkusenost s pestounstvim, ale pokud uz je situace neunosna, holcicka je opravdu nezvladatelna a jeste se vam kvuli tomu rozpada rodina, tak bych ji vratila! Chteli jste ji pomoct, ale ocividne to neni mozne a nic bych si nevycitala. Udelejte to, co je dobre pro vasi rodinu a na ostatni se neohlizejte. Vase dcera si zaslouzi krasny a harmonicky domov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4476
25.10.19 08:14

V blízkém okolí máme podobný případ, ale jedná se o chlapce, krádeže, lži, ubližování na zdraví, věnovali mu tolik péče a prostoru a pochopení až pomalu zapomněli na vlastní dceru, která si připadala jako nikdo až když začala ona dělat zle a upozorňovat na sebe došlo jim kdo je důležitější, chlapce mají pouze na návštěvy a nakonec jsou vlastně všichni spokojeni… vůbec se ti nedivím že zvažujes vrácení…ale jak říkám existuje tzv. návštěvna péče takže úplně na ni zapomenou t taky nemusíte…a blbejch komentářů si nevšímej, nikdo nemá právo tě soudit pokud alespoň čas života nešel ve tvých botách, hodně štěstí a síly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.10.19 08:22

Nevim kolik je holčičce. Nejsem psycholog. Ale i tříleté dítě už leccos chápe. Což jí je asi víc.? Asi bych jí to prostě narovinu řekla. Zkoušela jsi to? Ona si pamatuje své kořeny, ví proč je u vás? Ví, že pro ni chcete to nejlepší a ona schválně rebeluje? Ví, že, pokud v tomto bude pokračovat, že může přijít i o tebe? Ona chce? Možná to už trochu tíhne k vydírání, ale je to pravdivé vyložení situace. :nevim: Připrav se na to, že když se jí vzdáte, sice se ti viditelně uleví, ale myslím, že na ni stejně nikdy myslet nepřestaneš. Ale taky bych očekávala, že pokud si ji necháte, markantně se to nevylepší, s nástupem puberty spíš mnohem zhorší. :? Brutálne těžká situace, držím palce. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama