Dcerka 6 let v zápalu hry učůrává

466
24.10.19 18:44

co delat dcerka 6 let

Prosim o radu a uklidnění. Dcera 6 let. V zapalu hry venku s kamaradama, nebo ve skole v druzine, nejde vcas curat a kazdy den ma,,ucurnuto" v kalhotkach. Bude se kroutit jako zizala, ale na wc nepujde, jen aby ji neco neuteklo. Jsem z toho uz nestastna. Tresty nepomahaji. Nejake rady, nebo zkusenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
353
24.10.19 18:54

Moje malá sestra to tak také měla. Ještě v druhé třídě jsem na ní viděla, že se jí chce čůrat, ale za žádnou cenu nechtěla jít od toho, co měla rozděláno. Čím víc jsme ji sledovali, tím víc „zatloukala“. Nakonec jsme to řešili jen tím, že jsme ji důrazně poslali na záchod a dohlédli na to, aby šla. Nedělali jsme žádné velké řeči okolo toho. Když přišla přičůrnutá ze školy, poslali jsme ji převléct. Ke konci 2. třídy už se jí to nestávalo, nějak vyspěla. Netrestala bych za to. Mně vždycky přišlo, že sestra pořád doufala, že tu svoji potřebu nějak rozchodí, že to nepohodlí zmizí. A musela dospět k poznání, že čůrání prostě rozchodit nelze :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
24.10.19 19:45

Nebuďte nešťastní a netrestejte. Já jsem jako dítě chodila až za vteřinu dvanáct, moje dcera taky… Myslím, že je to celkem normální, je tolik věcí, co se pořád děje a mohlo by uniknout :D To časem vypiluje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
24.10.19 19:48

Moc dekuju za podporu. My mamy se porad ucime, teda aspon já. Dekuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7609
24.10.19 19:59

Tak unás si kluk špatně utíral zadek. taky rychle, rychle, někdy za to ani spíš nemohl, když prostě něměl.. tužší.. ale
Taky když přišel domů, tak prostě byl cítit, tak jsem se s ním sedla a prostě mu řekla, že si na to musí dávat pozor, protože to jde poznat a děti se mu můžou smát, že smrdí… a dokonce se mi přiznal, že už něco sem tam slyšel..
tehdy byl taky v první třídě.. I když je to tasi nemylé takové rozmluva, tak možná lepší, než aby holčička zapáchala močí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
24.10.19 20:05

@Janasas To jsem ji uz take rikala, ze to deti kolem citi, ze se s ni nikdo nebude bavit, ale bohuzel to nepomohlo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.19 20:07

Já jsem to jako dítě taky dělala. Buď jsem nechtěla o nic přijít nebo jsem se v cizím prostředí styděla zeptat, kde je WC. :zed: V té 2. třídě to přešlo, jak píše. @Masina Teď jako matka to vidím jinak, ale jako dítěti mi to bylo úplně jedno, i když mi mamka pořád promlouvala do duše. :lol: Takže asi říct a čekat až to přejde, určitě netrestat.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15399
24.10.19 21:41

No tresty několik hodin po té, co se to stalo fakt nepomáhají. Neurotizace že se s ní nikdo nebude bavit taky ne. Jedinné co to dělá je že to narušuje váš vztah - když je pak ve školce a zabraná do nějaké činnosit, tak prostě nemá dostatek dovedností, dostatečně zralou nerovovou soustavu, aby si to uvědomila.

Když už, tak si domluvte odměnu kterou dostane hned poté, co ji vyzvedneš ze školky a bude to v pohodě a ještě popros učitelky, aby ji na ten záchod posílali před tím, než půjdou ven a po té co přijdou dovnitř a podobně,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
24.10.19 22:15

@Ou dcerka uz je ve skole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.19 22:53

Synovi bude 7 koncem listopadu a dělá často to samé. Kroutí se, mačká si břicho, ale dokola tvrdí, že nepotřebuje.. Letí za vteřinu dvanáct. My tedy chodili i na nefrologii, kvůli nočními pomočování. Bral léky, měl malou kapacitu moč. měchýře. Co se týká zadržování močení do poslední chvíle, bylo mi řečeno, že "to přijde, dozraje do toho', tak čekám, ale občas je to o nervy, když se celý kroutí, ale tvrdí pořád dokola, že ‚opravdu nepotřebuje‘ :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat