Zakázat Fortnite? Omezujete dětem čas u pc?

24.10.19 12:11

Zakázat Fortnite ?

Zakazujete dětem fortnite? Celkem tu zábavu chápu, také jsem hráli za studiíí na VS Quake nebo Dooma, ale přijde mi, že to zabere už moc času. Dáváte nějaká omezení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1750
24.10.19 12:19

Tak všeho s mírou. Hrával jsem desítky hodin denně za studijních let a nemá to na mě nějaké trvalé následky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 12:20
@Cenarius píše:
Tak všeho s mírou. Hrával jsem desítky hodin denně za studijních let a nemá to na mě nějaké trvalé následky :D

to ale u autocitací celkem běžné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9547
24.10.19 12:20
@jednoručka píše:
Zakazujete dětem fortnite? Celkem tu zábavu chápu, také jsem hráli za studiíí na VS Quake nebo Dooma, ale přijde mi, že to zabere už moc času. Dáváte nějaká omezení?

Tu hru jsem neznala, musela jsem si to vygooglit, ale ono je to vlastně jedno. Veškerou „zábavu“ na PC, tabletu, telefonu i televizi dětem omezuji a budu omezovat, pokud to přesáhne určitou míru. Dokud dítě zvládá školu, domácí povinnosti a nějaký pohyb/kroužek, tak si ale myslím, že není potřeba ho moc prudit. Obzvlášť ne ve věku 12+

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 12:21

@unuděná obávám se, že teorie je zajímavá jen pro teoretiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9547
24.10.19 12:28
@jednoručka píše:
@unuděná obávám se, že teorie je zajímavá jen pro teoretiky.

Asi tě nechápu, sorry. Je to počítačová hra? Je. Zabírá hodně času? Zabírá. Když kvůli tomu dítě chodí spát po půlnoci, ráno je utahané a nosí špatné známky ze školy, pak ano, omezila bych mu to. Co víc se tu chceš dozvědět? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
24.10.19 12:28

Ano davam na hry omezeni na 2 hodiny denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10996
24.10.19 13:05

Omezuju a budu omezovat a pred spanim neexistuje. Neni to zdrave, mozek se rozjede, nastavi do „bojoveho“ rezimu, vyplavi se spousta hormonu…a telo pritom sedi na zidli. Decko je iritovane, nervozni. Fortnite je v tomhle horsi nez cokoliv jinyho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2102
24.10.19 13:09

Kluci 12+8 nesmí hrát Fortnite, ani žádné jiné vyložené střílečky. Jinak hry na telefonu hrajou, max. hoďku denně, ale spíš ano to ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5884
24.10.19 13:18

Všeho s mírou. Já měla PC hry hrozně ráda a našim to samozřejmě nepřišlo jako důstojná zábava, a tedy mi to odmítli kupovat. Zcela mě tím vyřadili z kolektivu, protože po škole se samozřejmě všichni sešli na síti a hráli hru, a já nemohla. Ve škole se pak všichni bavili o hře nebo o tom, co už při hře stihli probrat, a já se nechytala. Další vedlejší efekt byl ten, že jsem tehdy taky moc neuměla s počítačem, narozdíl od mých vrstevníků. Všechno jsem dohnala později a možná jsem to pak kvůli tomu i dost přeháněla, u PC jsem proseděla vyloženě hodiny, jak jsem najednou mohla pařit a mohla si konečně koupit hry. Takže já bych asi omezovala až ve chvíli, kdy by to dítě začalo těžce přehánět, ve smyslu velká nadváha, hraní na úkor reálného života, málo kamarádů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 14:32

Taky bych řekla, že do nižšího věku omezovat.. později děti už začnou trošku víc chápat a samy uznají, že je to moc. Spíše jde o tom, jestli splní všechny povinosti. Jen je to v dnešní době těžké. Všichni kamarádi hrají na počítači a oni chtějí hrát s nimi.. pak se můžou cítit odstrčeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 15:04

Také si pamatuji, že jsme hráli po síti Quake nebo Doom, takže mi střílečky nebo síťové hry nevadí. Jen nám bylo 15-25 let a opravdu na tom někteříí strávili třeba celý rok na matfyzu a nevím, zda to menším dětem vadí.

Chápu, že u spousty dětí je to otázka volby mezi zábavou a sociální interakcí na jedné straně, kdy chatuje a dělají strategie s kamarády i zahraničními a domácí nudou na druhé straně. Vadí mi na tom v podstatě ta závislost, tj. mám chvíli čas, tak si zapařím, ale nechci jen zakazovat. Nám do toho rodiče také moc nekecali a pařili jsme do 3 do rána a pak šli do školy (i základní:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11314
24.10.19 16:06

Já mám tedy problém, že můj osmiletý syn loni na jaře u kamaráda na návštěvě objevil tablet a od té doby nemluvil o ničem jiném, než že by ho chtěl. Nakonec jsme povolili a dostal ho k narozeninám. Měl tam pár dětských her typu supermario a dostal ho párkrát za týden cca na 30 minut. Letos se to ale zvrtlo tak, že když je doma, nic ho nebaví a není schopen si hrát jinak, než s tím krámem. Dřív ho bavilo lego, vojáčci, rytíři, encyklopedie, fotbal a další míčové hry. Teď pořád chodí a kňourá, že chce tablet. Kňourá i na hřišti a na výletech, ale tam má smůlu. Máte tip, co s ním doma? Zakázat to umím, ale co dál? Někdy si s ním zahraju deskovou hru, ale taky nemůžu pořád. Snažím se ho zaměstnávat (kroužky, domácí práce, posílám ho hrát si s mladšími sestrami, ale stejně to nestačí). Blbé je, že s ním nemůžu teď ven, protože jsem doma už tři týdny s ostatními dětmi s angínou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1622
24.10.19 17:04
@dalimil píše:
Kluci 12+8 nesmí hrát Fortnite, ani žádné jiné vyložené střílečky. Jinak hry na telefonu hrajou, max. hoďku denně, ale spíš ano to ne…

Fortnite je strilecka :zed: videl jsi tu hru nekdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1622
24.10.19 17:11
@Lenka_Hal píše:
Omezuju a budu omezovat a pred spanim neexistuje. Neni to zdrave, mozek se rozjede, nastavi do „bojoveho“ rezimu, vyplavi se spousta hormonu…a telo pritom sedi na zidli. Decko je iritovane, nervozni. Fortnite je v tomhle horsi nez cokoliv jinyho.

V cem je prosimte horsi Fortnite oproti treba LOLku nebo Dote? Kdyz pominu to ze Fotnite je z hlediska hracskeho zazitku nekde na dne repertoaru her.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama