Mám více dětí. Funguje to u nás doma normálně?

20.10.19 19:08

Mám více dětí funguje to u nás doma normálně?

Ahoj jsem tu nová a mám přítele a děti z minulého vztahu i děti stím přítelem co jsem :D. Mám tři dcery a jednoho syna. Syna a jednu dceru mám z předešlého vztahu. Tomu synovi je 16 let a dceři čerstvě 14 syn chodí na střední školu a dcera do 9.třídy. :D A děti které mám z přítelem jsou dvě dcery jedny dceři je 7 let a druhé 4 roky :).Přítelovy od začátku nevadí že mám dvě děti z předešlého vztahu a jsme spolu devět let a máme dvě společné děti. :D Horší je že jsem před třemi dny zjistila že jsem těhotná tudíž nevím jak to přítelovy a rodině oznámit že čekám dítě jsem v asi v 5 týdnech jelikož jsem šla k doktorce a řekla mi že menstruace se nedostavila kvůli těhotenství. Peníze nám vychází jen tak tak. Bydlíme v bytě nemáme tak malí byt máme kuchyni+obývací pokoj v jedné místnosti potom koupelna naše ložnice a dvě nejmladší dcery (7 a 4) jsou v jedné místnosti. Potom syn má svůj menší pokoj to samé dcera. :) takže by se místo pro dítě našlo ale, nedokážu si představit mít znovu miminko. Je mi 37 let.
Jinak u nás doma se děti neustále hádají kdo půjde se dříve koupat atd.. Je to den co den a už jsem z toho šílená :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2716
20.10.19 19:13

A na co se ptáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9409
20.10.19 19:13

A chceš další dítě?
Já bych za těchto okolností nechtěla, protože mladší děti jsou velmi malé, jejich nároky porostou.
A podotýkám, že mám na ymsli běžné nároky, žádný luxus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11757
20.10.19 19:15

@Mámanekolikadeti no, já čekám čtvrté, z bývalého manželství mám tři. Jako čtyři jsou strop a ve tvé situaci bych byla asi naštvaná. Vy jste se nechranili?
No uvidíš, co tu na to řekne partner! Prober to s ním. Na rodinu kašli. Jde o to, abyste to utahli a zvládli vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2716
20.10.19 19:18

Pokud jde o počet dětí. Nevím, mám také dvě z předešlého vztahu. 1 nynějším manželem. 4 si velmi, velmi rozmyslím. To už by byl echt strop. 5 je moje noční můra. Ale MOJE. Nevím, jak to funguje u vás, peníze, hlídání, bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20131
20.10.19 19:19

Tak běž na potrat jestli to dítě nechceš :nevim: nebo co chceš poradit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1516
20.10.19 19:20

To si musíš rozhodnout sama, jestli chceš mimi nebo ne, tady zase nastane souboj dvou stran, tak si nepomůžeš. Jedna by do toho šla druhá ne.Jen pro tvoji útěchu mám menší prostory a 6 dětí. Zatím jsem se zbavila pouze 1 syna. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
20.10.19 19:26

@Mámanekolikadeti no než by se to nejmladší začalo hádat o koupelnu, bude nejstarší pomalu z domu. Dcera pomalu taky. A kdybys měla schované věci po mladších holkách, což ale už asi nemáš… A starší děti chtějí jít na vysokou? Jestli ne, budou se ty náklady tím dřív zase postupne snižovat, jak se osamostatni. Treba by to těch několik let šlo. Ale to víš ty, jak tip top vychazite. Jestli „jen“ šetříte nebo jestli týden před výplatou jíte jen chleba… Víš, jak to myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
20.10.19 19:28

Já bych teda tolik děti nezvládla psychicky :lol: ale.. pokud už teď vychazite s penězi na doraz, tak do dalšího bych nešla. Dvě děti jsou poměrně malé, budou růst nároky na školu, oblečení, ty starší třeba budou chtít na VŠ, to taky není zadarmo :nevim: a místa v bytě podle popisu nemate tolik. Miminko se vejde ale potom starší dítě chce svůj prostor, dokážete mu to dopřát? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
20.10.19 19:42
@mamule42 píše:
To si musíš rozhodnout sama, jestli chceš mimi nebo ne, tady zase nastane souboj dvou stran, tak si nepomůžeš. Jedna by do toho šla druhá ne.Jen pro tvoji útěchu mám menší prostory a 6 dětí.Zatím jsem se zbavila pouze 1 syna. :lol:

Jako že už vyrostl a je z domu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2716
20.10.19 19:52
@pe-terka píše:
Jako že už vyrostl a je z domu?

Ne, zakopala ho na zahrade :nevim: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
20.10.19 19:55

@Mámanekolikadeti Píšeš, že se děti hádají a jsi z toho šílená. Dovedeš si představit mít do toho mimino? Dovedeš si představit život dalšího člena? Bydlet se dá různě a žít taky. Otázka je jestli jste všichni ochotni na to přistoupit. Co chceš dětem dopřát a dát jim do života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.19 19:59

My jsme před 25 lety bydleli ve 2+1 v šesti lidech. Přechodně v sedmi. Měli jsme se rádi, na hádky si nevzpomínám a ani jsme o sebe nezakopávali. Asi to bylo tím, že tehdy člověk neměl mobil/počítač a byl víc venku. Teď jsme s manželem a dvěma malými psy ve 2+kk a neumím si představit, že tu máme ještě děti. Člověk si ale zvykne na všechno. Musíte to hlavně probrat vy dva spolu…

• Citovat
  • Nahlásit
889
20.10.19 20:00
@marra2 píše:
Ne, zakopala ho na zahrade :nevim: :lol: :lol:
:lol: :lol: :potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26589
20.10.19 20:00

V relativně nedávné době asi v rozpětí 3 měsíců jsem mluvila se dvěma ženami, které vyrůstaly s více sourozenci, jedna asi s 4 a druhá snad ještě s o jedno nebo dvěma více.
Ani jedna na to nevzpomínala dobře a to prosím nebyly starší generací, ale bylo jim mezi 20-30. Rodiče neměli pořádně čas na nikoho z nich.

Bylo to smutné. Připomnělo mi to zdejší diskuze o rodinách s více dětmi, kde to všechno vždy vypadá hanky dory, ale realita pro ty děti může být jiná.

zvážila bych to velmi, pokud se na to necítíš, tak bych to toho nešla.
Slova o tom, že jste se měli pořádně chránit, si radši nechám od cesty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat