První měsíc ve školce

Anonymní
15.10.19 21:59

První měsíc ve školce

Ahoj od 1.10. Syn nastoupil do školky. Tedy dnes tam byl 10 den z toho 5 dní zvykani, minulý týden chodil domů domů po obědě, od včera už i se spinkanim. Už minulý týden mi učitelka říkala že zlobil. Největší sprcha přišla až včera když tam syn poprvé spinkal. Na prochazce se trochu pripocural ok beru, ale učitelka mi vynadala že děti pri odpočinku rušil zlobenim, 2 krát byl na záchodě a ve finale plakal a vzbudil děti. A učitelka na mě jak si to predstavuji že budu děti, že tam jsou od 6h a že se potřebují vyspat a že to takhle nepůjde a zda chodí doma spát. A že nevydrží ani 1/2 h bez curani. Stalo se mu to pouze jednou že se pocural. Synovi je 2 3/4 roků. Já od pondělí nastupují do práce. Docela mě to mrzí i slzy ukaply.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20429
15.10.19 22:13

10 dní na zvykání je málo musíš do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 22:15

@ka2ka Jo jo

• Citovat
  • Nahlásit
1852
15.10.19 22:17

Tak to je špatný přístup..Můj syn když ve třech letech nastoupil do školky tak plakal neustále. A tak plakal půl roku! Paní učitelka ( ředitelka) mě spíš utěšovala a snažila se mě podpořit..Jiné učitelky si dělali legraci že někdy už ani není slyšet do jejich třídy :) Druhá paní učitelka ze synovi třídy to nezvládala a tak už tam nadcházející školní rok nebyla..Učitelka která nemá dost empatie na to aby pochopila že to jsou opravdu malé detičky a některé jsou citlivější tam nemá co dělat..PS: syn je předškolák a na záchod během odpočinku trajdá pravidelně, což paní ředitelka komentuje úsměvem a slovy: no jo, to je prostě náš… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
15.10.19 22:22

Syn chodí do malé školky u nás na vesnici. Je to jednotřídka, 24 dětí. Mají tři dvouleťáky, cca 7 předškoláků, doteď nesehnali asistentku pro malé děti, nikdo to nechce dělat, stát přikázal brát děti do tří let, ale nechal školky na holičkách. Matky předškoláků jsou naštvané, že učitelky proto nemají čas věnovat se jejich dětem. Učitelky v naší školce jsou obě důchodkyně. Kdo to bude dělat, až se naštvou a odejdou, nikdo neví.
Nicméně chování učitelky vašeho syna bych si líbit nenechala, uvažovala bych i o změně školky, i když vím, jak je těžké školku sehnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1836
15.10.19 22:27

Tak je jeste brzy delat nejake zavery.Je ve skolce chvilku. Horsi je, ze jste si nenechala vice casu na zvykani a uz jdete do prace. Nas ve skole ucili, ze ve 3 letech je pripraveno na klasickou statni skolku 50%deti a ve 4 letech 90% deti. Vas syn je opravdu maly. Statni skolky s 28 detmi a vetsinu casu s 1 ucitelkou casto nejsou pripraveny na odlisnoti. Neslo by do prace nastoupit pozdeji? Nemuze po obede vyzvedavat babicka/kamaradka/sousedka? Obcas se pocurat je v tomto veku uplne noralni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
15.10.19 22:37

8o prosimtě vůbec se tím netrap, chyba není v synovi, ale učitelce, že není ochotná situaci řešit jinak než kritikou. A to píšu jako máma i jako pedagog. Děti se srovnávají s novou situací a školka fakt není pohodička, je to první velké odloučení od maminky. Proto se chová jinak než normálně. Dcera taky chodila co chvíli čůrat, bojkotovala převlíkání atd., trvalo to několik týdnů, pak se začala chovat normálně. Naštěstí učitelky byly v pohodě, jen chtěly, ať si ji beru po obědě než se víc otrká. Mimochodem syn má teď taky 2 a 3/4 a absolutně si nelehne na povel, ještě by vůbec nepobral, že někde musí ležet od do, nepromluvit apod… Chápu, že ve školce potřebují mít určitý řád, ale po deseti dnech chtít cvičenou opičku, to je fakt blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14300
15.10.19 22:51
Proč šel syn do školky až od října? Možná bude chování učitelky ovlivněno tím, že v září se podařilo ukočírovat všechny řvouny a když už byl relativně klid, tak nastoupil nový „narušitel“ :nevim: To jen dumám, neomlouvám, samozřejmě, ten neomalený přístup.
@Anonymní píše:
Ahoj od 1.10. Syn nastoupil do školky. Tedy dnes tam byl 10 den z toho 5 dní zvykani, minulý týden chodil domů domů po obědě, od včera už i se spinkanim. Už minulý týden mi učitelka říkala že zlobil. Největší sprcha přišla až včera když tam syn poprvé spinkal. Na prochazce se trochu pripocural ok beru, ale učitelka mi vynadala že děti pri odpočinku rušil zlobenim, 2 krát byl na záchodě a ve finale plakal a vzbudil děti. A učitelka na mě jak si to predstavuji že budu děti, že tam jsou od 6h a že se potřebují vyspat a že to takhle nepůjde a zda chodí doma spát. A že nevydrží ani 1/2 h bez curani. Stalo se mu to pouze jednou že se pocural. Synovi je 2 3/4 roků. Já od pondělí nastupují do práce. Docela mě to mrzí i slzy ukaply.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
15.10.19 23:26
@tartaletka píše:
8o prosimtě vůbec se tím netrap, chyba není v synovi, ale učitelce, že není ochotná situaci řešit jinak než kritikou. A to píšu jako máma i jako pedagog. Děti se srovnávají s novou situací a školka fakt není pohodička, je to první velké odloučení od maminky. Proto se chová jinak než normálně. Dcera taky chodila co chvíli čůrat, bojkotovala převlíkání atd., trvalo to několik týdnů, pak se začala chovat normálně. Naštěstí učitelky byly v pohodě, jen chtěly, ať si ji beru po obědě než se víc otrká. Mimochodem syn má teď taky 2 a 3/4 a absolutně si nelehne na povel, ještě by vůbec nepobral, že někde musí ležet od do, nepromluvit apod… Chápu, že ve školce potřebují mít určitý řád, ale po deseti dnech chtít cvičenou opičku, to je fakt blbost

Ono se to dá překousnout, pokud to dá učitelka sežrat jen rodičům, jestli to odnáší i syn, např. že na něj učitelka křičí, ponižuje ho, apod., tak je to pak horší. Asi to chtělo dávat syna už od září, teď je strašně málo času to řešit. Já jsem jen ráda, že jsem si mohla dovolit být se synem 3 a 3/4 roku doma, neteř teď od září chodí od 2,5 let a vůbec to nedává, na některé děti je to prostě brzo a strašně moc záleží na učitelce, bohužel těch školek je tak málo, že člověk bere první, kam mu vezmou dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
15.10.19 23:27

Mne by teda vadilo hlavně to čůrání, protože mi přijde fajn, že jde čůrat, lepší jak kdyby se počůral, ne? Tak ať mu dají postýlku na kraj, nejblíž k záchodům. Nemluvení a ležení si zvykne, prostě to ještě nezná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6021
16.10.19 00:14

Mozna na skolku neni jeste zraly, musi si osvojit jejich denni rezim a taky to pocurani muze byt ze stresu z ucitelky.
Muj sel ve 2 letech do firemni skolky, hned na plny uvazek, vc. spani a zvykl si od prvniho dne a zadny problem. Kazde dite je jine, a nektere posloucha na slovo od mala a jine neposlechne ani ve 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
16.10.19 02:00

Mno ja bych se zeptala ucitelky, jak si to predstavuje ona, ty tam s nim nejsi, ona ho nezvlada 8o Sorry jako, ja si nemyslim, ze jsem zrovna rodic, co jde po ucitelich, sama jsem z ucitelske rodiny (I kdyz ne skolkovych), ale zeptat se me ucitelka, jak si to predstavuji, ze dite (a navic napoprve) nechce na povel spat, tak asi bych koukala jak de*il. Radu moc nemam, maly zjevne potrebuje cas, ale pokud je pristup ucitelky takovy, tak to teda nevim :think:
(Z meho ditete by se tam asi zblaznili, nespi odpoledne uz od 2 let a pripocurat se je schopny I ve ctyrech)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14008
16.10.19 06:57

Hlavně o víkendu zkus jet režim jako ve školce, alespoň pár týdnů, než si zvykne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19395
16.10.19 07:11

@tartaletka no a pak je otazka, zda tam ma co delat to dite, co neni schopne ten rad dodrzovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19409
16.10.19 07:25

No měla jsi syna dát od 1.9. na zvykačku postupně, ale už se stalo
učitelky mají divný přístup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...