Půjčka na rovnátka - kde sipůjčit, když jsem na rodičáku?

8.12.20 14:05

Půjčka na rovnátka

Ahoj maminky, prosím vás chtěla jsem se zeptat zda někdo z vás neví, kde si půjčit na rovnátka. Byla jsem u zubaře a celková léčba vychází na 88 100 Kč. Jsou to keramické fixní rovnátka. Musím si je nechat nasadit kvůli tomu, že mám předkus a bohužel se to zhoršuje a vylezaji mi zuby ven z pusy. Cena je teda vysoká ale co jsem se dívala, tak už všude je to takhle drahé. Teď aktuálně řeším od jaké solidní banky si půjčit abych byla i schopná splácet. Do toho jsem na rodičáku, tak jestli vůbec nějaká banka půjčuje maminkám na rodičovské dovolené. Předem děkuji za tipy a rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2514
8.12.20 14:11

A jsi schopna na tom rodicaku splacet? To jsi sama s ditetem? Jako pokud mas dostatecny prijem, tak ti banka pujci, ale jako samozivitelka bych si hodne dobre rozmyslela zda budu schopna splacet za vsech okolnosti a nebylo by lepsi chvili pockat, az se vratim do prace a budu mit prijem jisty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
8.12.20 14:15

@Markéta 28 to se podívej jeste jinam, ja v dospělosti jako samoplatce mela rovnatka a chodila jsem do kliniky v centru Prahy a vyslo me to na 35 tis! 88 je strasne moc. To jsou jen obycejna rovnatka, nebo je tam jeste neco extra? ( ja mela na hornich zubech bila, kdyby me, platila bych jeste mene)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6859

Zacal bych u sve banky. Pak se podivejte po clancich, kde Clovek v tisni dela srovnani podminek uveru a zacnete nahore. Treba Airbank byla myslim prvni s nejlepsimi a nejferovejsimi podminkami.

Kazdopadne jedna vec je pujcku dostat a druha splacet. To musite vedet vy, kolik vam kazdej mesic zustava navic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343

@Markéta 28 uz to ctu, keramicka, tam je ceny vyssi. Nech si udelat cenu za obyčejné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
8.12.20 14:17

Jdi jinam… to je trosku prepalene i na Prahu… kazdopadne jsou i centra, kde ti udelaji rovnatka na splatky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.20 14:24

@llida obyčejné jsou za 68 100 Kč 😀 jsem z ČB a je to možné rozložit na 3 splátky s tím, že u obyčejných 1 část 33 450kc 2 část 26 850 a 3 část 7 800 Kč jako je to síla no já už kdysi měla rovnátka ale pak se mi začaly zuby zase hýbat a jsou opět křivé a sunou se ven z pusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
8.12.20 14:28

My máme dobrou zkušenost s Air bank. Brali jsme si tam půjčku na rekonstrukci a na auto. Pokud splacis, vyjde to tam fajn. Dá se to i různé upravit, pokud můžeš splácet víc, atp. Ale chce to zvážit, zda mas na RD na splátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.20 14:34

@mapu každý měsíc bych mohla splácet 3 až 4 tisíce. Ještě je možnost zkusit u rodičů ale bráchovi zrovna budou půjčovat potřebnou část na hypotéku, tak se mi jim ani nechce říkat nějak je zatěžovat, tak to bohužel budu muset řešit touto cestou 😐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4008
8.12.20 14:42

Co Zonky příběh?? s takovým případem se tam o tebe poperou a bude dobrý úrok.. jen si to rozlož asi na dýl, ať tě splátka nepoloží…
zuby jsou základ, chápu tě.. (jen ta keramika je nadstandard, ne? my máme s dcerkou ceník do 40 za základ a na více termínů platby…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36515
8.12.20 14:56

Airbank, maji splatnost 7 let. a jde splatit driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
8.12.20 14:58

A proč musí být keramická, když na to nemáš? Dcera 15 let má rovnátka na předkus/otevřený skus, celková cena bude do 20.000,– rozloženo do splátek, neplatí se vše najednou. Ano, je to dítě, u dospělých bude cena možná vyšší,,,ale 88.000!!! to snad ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.20 15:06

@Anik mě říkal zubař, že mi musí dát do kosti i nějaký implantáty, protože není problém ani tak v postavení zubů ale spíš těch kostí 😐původně jsem měla jít na operaci čelistí ale to jsem odmítla, protože to je velkej zásah do těla to bych prostě nedala. Keramické mi nabídnul pan doktor ale víceméně mi je jedno jaké ale i za ty obyč je to raketa když za ně chce 68 100 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
8.12.20 15:18

Stejně je zvláštní, že jsou ta rovnátka čím dál dražší a potom se stejně zuby mohou křivit znovu. Moje kamarádka měla rovnátka na pevno tenkrát za 7000, z toho jí půlku hradila pojišťovna a zuby má i po 15 letech rovné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 15:19

Můj muž je ortodontista, dovolím si tvrdit, že nejlepší v kraji. Jezdí k nám i lidé z Prahy a samozrejmě širokého okolí. Rovnátka -keramická/estetická u nás vyjdou na cca max 15 tisíc korun za čelist. V obou čelistech je to tedy maximálně 30 tisíc korun za celou léčbu. V Praze jsou rovnátka vyšší, ale zdaleka ne všude. Hledala bych lépe ortodoncii, kde ceny nejsou nekřesťanské a nemorální a dle mého i neopodstatněné a nepodložené zákonem o cenách, který reguluje výši úhrad pacientem. Hodně štěstí. PS: řešení předkusu je naprosto běžné a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Někdy mohou být pacienti odesláni do ortognátní poradny a následně je doporučena operace, která je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Cena rovnátek se nijak nenavyšuje.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat