Půl roční miminko není podle tabulek

412
1.12.19 21:11

Půl roční miminko

Ahoj holky, asi se jen potřebuji vypovídat nebo uklidnit.
Malému je půl roku, zatím se nepřetáčí ze zad na bříško ani obráceně. Nemá snahu se plazit. Když ho máme na hrudníku tak se nohama ale moc pěkné zapira.
Já mu říkám že to je můj lenoch. Málo co ho rozhazi. Jinak se směje, hraje si s hračkami. Objevil že má nohy, že na ně dosáhne i že je může dát do pusy. ????
Do ničeho ho nenutím. Až bude chtít tak se prostě otočí. Chybí mu kousek, když chce.
Zítra má půlroční prohlídku, tak jsem zvědavá co na to dr řekne. Že není podle tabulek…
Teď se nám zdá že začínají zuby, nic teda není vidět ale 3 dny je hrozně protivný a určený, což neznáme. Snad to nebude dlouho trápit.
Co vy a vaše půlroční?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1.12.19 21:16

@kacaaa a v čem Ti pomůže že obě naše děti se přetáčeli +/- okolo 4 měsíce. A třeba starší se plazil asi tak týden a pak šel hned na čtyři po 10 měsíci začal chodit v prostoru, mladší dcera se plazila možná tak 2 dny a chodit začala před ukončeným 10 měsícem. Sama píšeš že až začne, tak začne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4064
1.12.19 21:18

Syn se začal pretacet v 5M, ale plazit se začal až v 9M, lézt po 4 v 11M a chodit sám ve 14,5M, takže byl pomalejší, ale je jinak zcela zdráv, je to pouze totální flegmous, buď rada, aspoň nemáš ozemboucha. Musím říct, ze syn jak začal se vším pozdě, tak to rovnou dělal poradne, byl dostatečně zpevneny, takže žádné pády… já to teda neřešila vůbec… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
1.12.19 21:20

Naše půlroční už stala. Ale je to naprosto irelevantní informace, každé dítě je úplně jiné. Já bych takového rychlíka i ozelela a raději si užívala klidně, spokojeně miminko, dokud je to miminko(rozumej, neplazi se, nesnaží se ti vše vykramarit…). Neřeš takové drobnosti a užívej si malého :srdce: strašně rychle to utíká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 21:20

@kacaaa první se otočila přesně v půl roce na břicho a to ještě bylo jen sem tam, zpět až o měsíc později, sedla si po 9. měsíci a chodit začala až v 15 měsících, nic jí neuteklo, mladší se otočila na břicho ve 3 měsících a chodila před 1.rokem :roll: a hrůza hrůz ji chytat. Stejní rodiče a přesto naše děti jsou rozdílné ohromně. Já sama už jsem alergická na tu větu, ale musím ji teď napsat… Každé děcko je jiné :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
1.12.19 21:27

@kacaaa Tak mu přestaň říkat, že je lenoch a spíš ho povzbuzuj pokaždé když se snaží. Děti velice dobře cítí když je ostatní staví do nějaké role.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
1.12.19 21:29

@Kristyna.Vechtova nepomůže. Nebo možná pomůže, že tu bude i někdo kdo má doma také klidné miminko jako já. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11842
1.12.19 21:30

Prvni dite se otocilo na bricho az 7m1t. Druhe v 5m, treti ve 4m. Lezly 9m 1t, 8m, 7m a chodily 14m, 11m a 10m. Takze opravdu - kazde dite je jine ;). Moje Dr. porad u prvni nadhazovala vojtovku, ale odmitla jsem, delala vse dobre, jen pozde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
1.12.19 21:35

Kdyz to pujde, nechavej ho dole bez, bez plinky se bude lip pohybovat, treba aspon 20 minut denne, at nemas porad vsude nacurano :-D deti delaji ruzne veci, pro klid si nech napsat od mudr navstevu fyzio..ale treba nase 6m vali sudy, ale nohy si do pusy nedava zatim :nevim: kazdy dela neco trochu jinak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
1.12.19 21:51

@Melodie91 díky, on je schopnej se otáčet pomalu jak hodiny, tím jak se mrska, kope nohama atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
1.12.19 22:36

Můj se začal otáčet až v sedmi měsících, zato rovnou oba směry. No a to zpoždění cca měsíc mu vydrželo u všeho, ale ničemu to nakonec nevadilo, chodit začal v 16 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
1.12.19 23:14

@kacaaa Taky mame takove klidne mimino ;) Je nam pul roku, v 5. mesici par krat se pretocila sama ze zad na brisko, ted uz zase tyden nic. Ale snadno otaci se na bok, taky chyta nozicky a snazi se je dat do pusinky :lol: Kdyz ji polozim na brisko tak stastne kope a obcas zkousi se plazit… Nejradeji je teda na zadech nebo na boku, dala jsem pryc hrazdicku a vsechny hracky ma po stranach, zkousim ji motivovat aby se pretocila. Byli jsme na pul rocni prohlidce a doktorka rekla ze se vyviji dobre, jen musime ji pomahat se pretacet (pridrzet za zada kdyz je na boku, narovnat rucicku) a co nejdyl nechavat na brisku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.19 08:17

@kacaaa buď ráda za klidné dítě, obě děti mám „rychlejší“ - ale znám i ještě rychlejší :mrgreen: a fakt není o co stát. Jsou různé „vychytávky“ (za mě to jspu teda blbosti) jak dítě v pohybu podpořit. Tak pokud si myslíš že uz by se měl hýbat, tak je pořiď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
4.12.19 11:21

Tak děkuji všem. V pondělí jsme byli na šesti měsíční prohlídce a preockovani. To jsme odložili na příští týden. Dr se ptala zda se otáčí a co umí. Tak jsem ji to řekla, koukla na ně a říká no ale otáčet už by se měl. A zkoušela to, když se mu přehodit noha tak už se dotoci sám. Ale úplně sám nemá snahu se zbytečně otáčet na břicho. Zase tak moc se mu tam nelíbí. Tak prý máme trénovat, dávat pouze na břicho… A příští týden ji to ukáže jak to umí.
Takže já jsem akorat ve stresu a malej je jen víc ubrecenej.. Jinak říkala že je v pohodě, koordinace pohybu má dobrý, dává nohu do pusy což je taky v pořádku.. Tak já nevím proč ti doktoři tak hrozně trvají na tabulkách… Achjo.
Dekuju za vyslechnuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.19 19:45

@kacaaa můžu ti říct, že co se týká spokojenosti na břiše, obě děcka tam spokojená nebyla vůbec, do chvíle kdy se otočily samotné :lol:, pak nechtěly být vůbec na zádech. Motivovat můžeš, něčím super, u naší první fungovalo jídlo a ovladač, mobil, na hračky nefungovala :roll:, ale já si prostě i tak myslím, že máš v pořádku mimino, jen tě napíná, bóže no není v tabulce. Spolu to zvládnete, až ti proběhne za zádama, ještě si vzpomeneš na kliďánko, když jen ležel. Třeba se otočí za týden, ani nebudeš vědět jak, pokud dělá do teď vše jak má, tak se jen chystá a pak to rozbalí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat