Pupečníková kýla

3384
28.1.07 17:38

pupečníková kýla

Ahojik holky,

malá má už od narození pupečníkovou kýlu. Tchyně si dnes vzpomenula, že jí měla také a že mela přes pupíka nějak pás na „zatlačení“, aby jí pupík nelezl ven. Nejni něco takového???? Díky za radu Petra

PS: snad to písu správně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2257
28.1.07 20:38

Ahoj, my máme taky pupečníkovou kýlu,ale zatím jsme nic nepodnikli, moje pediatrička je v tomto ohledu poněkud laksní, ale kamarádka měla kluka s kýlou a nechala si na něj ušít takový speciální pásy..Pak snad vím, že se to ještě přelepuje..Nejlépe je ale dojít si někam k Mudr, kde ti poradí, protože jiná kamarádka chodí na rehabilitace, že v případě operace (je to malá operace a provádí se, tuším, kolem šestého roku) se to pak bude lépe hojit. Já se s Adélkou chystám už delší dobu, ale zatím jsme jen u chystání, ale asi mě to nemine :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
28.1.07 21:24

Ahoj holky,
náš Matyáš měl pupečníkovou kýlu a chodili jsme s tím na chirurgii. U maličkých dětí se to neoperuje, protože z valné většiny se kýla ztratí. Operace se když tak provádí cca v 5ti letech, než jde dítě do školy.
Jinak co na to - doktorka mi říkala, že to nemám přelepovat, protože i papírová náplast (musí to být hodně široký pruh) dětskou kůži dráždí a kůže nemůže dýchat. Takže mi doporučila ušít si z prostěradla pruhy široké tak, aby je mělo dítě od spodní strany žeber až ke kyčlím. A na koncích dát suché zipy. Tímto pruhem prcka napevno přímo na holém tělíčku omotat, aby mu to to bříško drželo. Jo, pořiďte si těch pruhů víc, protože my jsme jeli tak 3-4 za den. Čůrací a kakací nehody je dost rychle likvidujou.
Tyhle pruhy se používají do té doby, než si dítě sedne. Pak už jsou zbytečné. Za prvé se srolujou a za druhé už ten pupík drží břišní svaly samy.
Prý se ty pruhy dají i koupit (ale nevím, kdo je vyrábí), ale doktorka říkala, že jsou dost úzké. Nám se ty ušité prostěradlové osvědčily, kýlu jsme tím krásně zlikvidovali.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
28.1.07 21:26

Koukám, že už máte ty děti větší, tak nevím, jestli vám doktorka nedoporučí něco jiného (např. nějaké cvičení). Ale možná, že u takovýchle větších dětí, které už spíš běhají a nesedí celý den, by mohly zase ty pruhy na bříšku chvíli vydržet :D
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.1.07 22:42

Pupeční kýla

Ahoj maminy,

ač neregistrovaná, nedá mi to, abych nereagovala. Můj klučina měl také pupeční kýlu a pediatrička to nijak neřešila. Rehabilitační sestra (tam jsme chodili kvůli jiným problémům) poradila a ukázala bezva fígl. Nad kýlou se udělá kožní řasa, čímž se obsah kýly strčí do bříška a břišní stěna má klid na zpevnění, a přelepí se to HYPOALERGENNÍ PRUHLEDNOU náplastí. Jakékoliv dráždění kůže je vidět a pak se má náplast samozřejmě sundat. Malý to měl takto přelepené 3 týdny a bylo po kýle. Nijak mu to nevadilo, koupala jsem ho s tím a vše bylo OK. Bylo mu tenkrát 6 týdnů, dnes je mu 14 měsíců a už se to neopakovalo.
Mám to vyfocené, kdybyste některá měla zájem…

Přeju hodně štěstí , zdraví Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.2.07 09:14

Ahoj holky.
nám se objevila pupeční kýla asi 3 týdny po narození.Protože jsme se narodily o 9 týdnů dřív, měly jsme ji přelepovanou už v porodnici přesně jak už tu bylo popisováno.Prostě se jednoduše zalačí jako kdyby do bříška a pruhem náplasti přelepí.
Protože se nám to moc nezlepšilo ani po 2 měsících,tak teď zkoušíme ještě jednu variantu. Vezmeme si tamponek z gázy(prodávají v lékárně), tím se pupík zatlačí a celý tamponek se přelepí takovým čtverečkem jako kdyby látkové prodyšné náplasti. Žádnou alergickou reakci jsme ani v jednom případě nezaznamenaly.
Přelepujeme každých 14 dní.
Teď máme 4 měsíce a kýlečka je sotva viditelná.Spíš už to jen „sichrujeme“, aby znovu nevyklouzla,dokud se nám nevytroří pevnější břišní stěna.

• Nahlásit
  • Citovat
mic-hal
22.12.10 17:53

Foto mailem

Bylo by skvělé, kdybyste mi, Evo poslala fotky, jak přesně udělat kožní řasu a především jak ji přelepit. Náš právě dnes dvouměsíční syn má již 14 dnů pupečníkovou kýlu a doktorka to vůbec neřeší.
Budeme moc vděční.
Velké díky předem
Táta Mic-hal
micmo@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
3
20.6.11 09:19

dobry den.hledala jsem rady ohledne pupec.kyly a narazila na vas prispevek rada bych vas pozadala o fotografii jak jste resila pupec.kylu u vas.predem dekuji sona. sonahavlik@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gggg
23.3.12 14:03

kýka

Hezký den,

náhodou jsem při pátrání po informacích o břišní kýle narazila na váš příspěvek. Mám dceru, sice již 3 roky a nedávno ji začala trápit pueční kýla. Naše Dr. to příliš neřeší, že to prý do pěti let zmizí, ale já nechci nechat nic náhodě.. Mohla bych vás poprosit o zaslání fotografie jak kýlu přelepovat či případně, jestli neznáten nějaká cvičení. Děkuji moc Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
gggg
23.3.12 14:04
@gggg píše:
Hezký den,náhodou jsem při pátrání po informacích o břišní kýle narazila na váš příspěvek. Mám dceru, sice již 3 roky a nedávno ji začala trápit pueční kýla. Naše Dr. to příliš neřeší, že to prý do pěti let zmizí, ale já nechci nechat nic náhodě.. Mohla bych vás poprosit o zaslání fotografie jak kýlu přelepovat či případně, jestli neznáten nějaká cvičení. Děkuji moc Gábina - valgab@post.cz
  • Nahlásit
  • Citovat
Hašrelka
23.3.12 16:34

Pokud kýla není příliš velká, většinou se sama uzavře zesílením svalstva a vaziva a také tvorbou tukového polštáře. Pokud přetrvává ještě v průběhu předškolního věku, je vhodné chirurgické řešení, protože zvýšenou fyzickou aktivitou dítěte v průběhu školních let by se mohla kýla nejen zvětšovat, ale mohla by být také příčinou opakovaných bolestí břicha.

Náš syn to měl taky zmizne to samo není se čeho bát. Nenechávat dítě spát na bříšku a zbytečně nenechávat plakat. A pokud trpí prdíkama snaž se to mírnit ať zvbytečně kýla nevylézá.
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
gggg
23.3.12 18:02

Kýla

Děkuji za rychlé info, tak to je fajn, že vám to zmizelo samo… a v kolika letech? Já slyšela, že existuje nějaké speciální cvičení, ale nikde se ho nemůžu dopátrat, tak si myslím, že bychom s ním nic nezkazily… ale vůbec nevím jak na to… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
slunicko 123
16.5.12 08:28

Dobrý den,měla bych pár otázek snad někdo poradí,napíše názor.Syn 6let má nad pupíkem kuličku,tak jsem nás objednala na dětskou chirurgii kde nám pan dr.řekl,že tam je kousek tkáně co tam nějak uvízl a nemůže tam ani zpět.Život ohrožující to není,ale způsobuje bolesti břicha při větší námaze apod.Doporučil to tedy operovat a čim dřív tím líp-co se věku týče.Máme termín,vše nám vysvětlil.U syna bych chtěla v nemocnici být po celou dobu-krom operace.Dr.říkal,že by to jít mělo,tak mě zajímá jestli to bylo nějaké mamince opravdu dovoleno?Jeden den nastoupí,2den operace,3den odchod domů,pokud nejsou komplikace.A dále dostala jsem haldu papíru,samo,že musí souhlasit i druhý rodič a teď k věci o syna se jeho vlastní otec 6let nestará,neplatí,nenavštěvuje,nevím kde je,takže jak z jeho podpisem?Dr mi na to řekl,že to je ten skvěly výmysl těch na hoře,že je to nesmysl a ,že v podstatě neví jak postupovat.Poradil jen,že buď ať podepíšu za něj a nebo ,že může podepsat můj partner,že bát se nemusíme,že kontrolovat to nebude nikdo…tak a teď jsem z toho paf…Co dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
4157
16.5.12 10:01

my tedy byli na operaci ve 4.měsících s tříselnou kýlou, děti tam byli s rodiči i větší tich 6let, myslím, že hodně záleží jak moc je nomocnice plná, ale s tím 6-letým by to neměl být problém je ještě malý…a k tomu podpisu, podepiš to za něj ty a neřeš to, taky si myslím že to opravdu nikdo řešit nebude a když s ním nejste v kontaktu tak bud v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hašrelka
17.5.12 15:46

slunicko 123
Ahojky samozřejmě můžeš být se synem po celou dobu v nemocnici. Když jsem měla syna v nemocnici byla jsem tam s ním 4 dny a nikdo nic nanamítal :) A myslím že pokud otec tvého syna s Váma není vubec v kontaktu tak staci podpis tvuj a prinejhorsím to podepises za nej nevidim v tom problem.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama