Pupínky okolo pusy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lilinka97
Kecalka 147 příspěvků 27.10.14 12:58
pupínky okolo pusy

Maminky prosím vás, malý měl včera teplotu 38,5 s odečtením, celou noc se mi vrtěl, dnes na něj koukám a on pupínky okolo pusinky, když něco jí tak si sahá na krk. Ted už má jen zvýšenou teplotu. Máte někdo zkušenost? Děkuji :? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
paja88
Kelišová 5207 příspěvků 27.10.14 13:02

@Lilinka97, mozna nemoc ruka-noha-usta :think:
My to ted prodelali, 2 dny teploty kolem 39, kdyz opadly, tak se ditko osype bud na rukou, nodou, usteh nebo i v pusince ma takovy aftiky, nokdo se osype na zadecku…zkus si to vygooglit…

Lilinka97
Kecalka 147 příspěvků 27.10.14 13:08

@paja88 Děkuji, koukala jsem na to už, je pravda že to má u tý pusinky možná i v pusince. Na kožní a k paní doktorce jdeme až ve středu ted tam nejsou, nevíte co na to pomáhá? :)

budla
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 27.10.14 13:12

Stačí podávat nurofen a panadol na horečku a fenistil kapky na pupínky nebo fenistil mast. Je to infekční dětská nemoc, jděte k pediatrovi, kožní není potřeba.

Lilinka97
Kecalka 147 příspěvků 27.10.14 13:13

@budla Děkuji moc

paja88
Kelišová 5207 příspěvků 27.10.14 13:15

@Lilinka97, opravdu jen srazet teploty, ty Fenistil kapicky, muzete nejak zvysit vitamin B a me si teda holky stezovaly, ze je boli pusinka, nedelali jim dobre drazdivy stavy jako z ovoce a tak, tak to vynechat. Obvykle pisi, ze ta teplota moc nejd srazet, tak kdyztak stridat Nurofen a Panadol. Myslim, ze k doktorovi neni treba jit, jestlize teploty do par dni opadnou ;)

Lilinka97
Kecalka 147 příspěvků 27.10.14 13:18

@paja88 Včera měl malej teplotu 38,5 víc už ne, jdou jsem dala čípek panadol, ale potom už jen nurofen na stlumení bolesti a teploty, takže ty fenistil kapky jsou dobré? Chtěla bych aby nás to co nejdříve přešlo :/ tahle noc byla zrádná každou hodku se mi probouzel a plakal.. :/ :(

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 27.10.14 13:23

Ruce nohy pusa, taky jsme to měli.. očekávej další výsev..
já dávala jen nurofen na teplotu a aloclair na afty

Lilinka97
Kecalka 147 příspěvků 27.10.14 13:28

@xsaleen ten aloclair jsem slyšela že je dobrý, ale mužou to takhle malé děti? Nám jsou 2 roky.

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 27.10.14 13:30

@Lilinka97 jj já jí kupovala malímu taky tak nějak na moučnivku, ale je to i na afty

Lilinka97
Kecalka 147 příspěvků 27.10.14 13:31

@xsaleen Děkuju :)

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 27.10.14 13:35

Taky jsme si touto nemocí prošly před 14 dny (starší to přinesl ze školky, mladší velice rychle chytil taky :zed: ), ještě se jim doloupávají poslední puchýřky na rukou na nohou. Nejhorší jsou na tom opravdu ty aftíky v puse, asi to bolí jako pes, starší je měl na patrových obloucích, pořád chtěl pít vodu, že mu to ulevuje, mladší je měl na jazyku (možná i jinde, ale nechtěl mi to ukázat) a nechtěl vůbec nic, ani jíst, ani pít, dokonce nesnesl ani milovaného dudu na spaní, pořád si sahal do pusy, že bolí. Lokálně jsem nedávala nic, asi by si ani nenechal, když mu vadilo i pití, občas jsem mu dala Nurofen, aby aspoň něco snědl. Puchýře na rukou a nohou se objevily trochu později než ty v puse (za 1-2 dny).

paja88
Kelišová 5207 příspěvků 27.10.14 13:36

@Lilinka97, me se taky prave v noci budily :( myslim, ze je to bolelo v te pusince, trvalo to asi 2-3 dny….
Zkuste na ty aftiky, my to nemely, nevedela jsem o tom. Ale podivejte se mu do te pusinky, vsechny deti to v te pusince nemaji. Me i ty dvoulety ukazovaly do pusinky, ze boli :(

lecijasek
Závislačka 3975 příspěvků 27.10.14 13:38

Ještě bych doplnila, že je to dost infekční, tak pokud půjdete k doktorce, tak na to myslete, ať touhle nemocí nepotěšíte celou čekárnu ;)

lecijasek
Závislačka 3975 příspěvků 27.10.14 13:40

http://www.priznaky-projevy.cz/…evy-symptomy
Mimochodem se tahle nemoc objevila u dospělých u manžela v práci, tak se jen děsím, kdy nám to přinese domů :?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >