"Hormonalni" dermatoza

2073
14.5.09 14:28

"Hormonalni" dermatoza

Ahoj holky,
cekam druhe mimi (12 tt). Od zacatku co jsem tehotna jsem mela problemy se svedenim kuze na zadech - porad jsem si rikala, ze to je nejake podrazdeni, ze se to zlepsi nebo, ze to s koncem prvniho trimestru zmizi, ale bohuzel se tak nestalo a je to cim dal horsi…
Tak jsme dneska zasla na kozni a tam mi rekli, ze to je dermatoza zpusobena zvysenou hladinou hormonu a ze se s tim vlastne neda nic delat - dostala jsme zinkovou mast a kdyby to bylo nesnesitelne dithiaden. Bohuzel mi bylo receno, ze zlepseni nemam ocekavat, ze to spis bude horsi :cry:
Musim rici, tze to je dost neprijemne a i v noci me to budi a hlavne se to stale rozsiruje - tkaze se dost obavam toho co me jeste ceka. Pri prvnim tehu jsme zaden takove problemy nemela a nikdy jsem nemela ani zadnou alergii.
Doktor mi rekl at to vydrzim co nejdele a ze prinejhorsim budu muset nekam na kliniku, kde by mi nejspis dali kortikoidy coz opravdu nechci.
Navic mi bylo receno, ze je dost mozne, zep o narozeni to bude mit i mimi a ze by proto bylo lepsi rodit nekde na klinice - s cimz jsem nepocitala nebot oblastni porodnici mam za rohem a navic ted uz by me v Praze asi tezko nekde zaregistrovali :-(

Takze jsme se chtela zeptat jeslti tu je nekdo, kdo takovy problem mel a jak to zvladal, jeslti se to skutecne zhorsovalo, co na to pomahalo (krome tech kortikoidu a dithiadenu to fakt radis nechci pouzivat), jeslti ot melo mimi a jestli se z toho dostalo a nema to na nej nejaky negativni vliv a no jeslti jste rodili na nejake specializovane klinice nebo jen v normalni porodnici.

Diky moc za vsechny reakce jsme z toho fakt spatna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama