"Podpora ovulace"

20379
14.1.06 20:03

"Podpora ovulace"

Ahoj holky,
v tramvaji jsem zaslechla rozhovor dvou zenskych (jedna byla tehotna a druha mela dvojcata v kocarku) o tom, ze te s tema dvojcatama doktor napsal nejaky leky, aby se ji uvolnilo vic vajicek a narodily se ji dvojcata. Myslite, ze je to mozny? Jestli jo, jak se ty leky jmenuji?
Diky
Preju brzy // :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

692
14.1.06 20:22

Ahojky

Kytko.Tak o těch práškách sice nic nevím,ale také by mě to zajímalo.Já sice jako snažilka začínám teprve druhý měsíc,ale neuškodí rozšířit si obzory.Sice různé stránky jako jsou emimino nebo tehotenstvi navštěvuju už dlouho,ale nic takového jsem nikde nečetla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20379
14.1.06 20:28

Prave proto se na to ptam :lol: , pripadalo mi to divny. Leda by to byly ty leky, co se berou pred odberem vajicek pri umelem oplodneni. Ale to prece normalni doktor nemuze predepsat… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
14.1.06 20:36

Kytko,

ja osobne si myslim, ze to muze byt i Clostilbegyt...... ja ho brala a udelalo se mi vice vajicek, 2 se oplodnili, ale nakonec se vyvinul jenom jeden plod......

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
14.1.06 20:39

Ahoj holky,

myslim si, ze predepsat leky na to, aby se na 100% zadarila dvojcatka, vskutku nelze, ale jestli zena stimuluje na podporu ovu (na inseminaci, IVF ci pro prirozene poceti) tak pri pichani puregonu je vetsi sance na vicecetne tehotenstvi. Tedy alespon me se dostalo od me DR. takoveto informace. A kdyz jsem jiz kdysi brala jen prasky (jsem ve Francii tak nevim, zda-li existuje to same i v CR, ale asi ano), tak na pribalovem letaku techto prasku bylo take upozorneni na vicecetne tehotenstvi.

Cauky Dede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.06 20:51

Ahoj Dede,
ano ano, takovéto prášky, clostilbegyt či injekce puregon, fostimon atd se dávají až v caru, jakmile ti přijdou na problém s dozráváním folikulů, ale toto se řeší až tak rok poté co se ti nepodaří otěhotnět přirozenou cestou, jinak se toto k tobě vůbec nedostane, až po roce smíš do Caru a obvodní lékařky vůbec tyto léky nesmějí předepisovat, pouze clostilbegyt, ale říkám to až vážně až ti po tak půlročním sledování ultrazvukem a teplot zjistí tento problém…
nejde si to vzít jak vitamín c aby si podpořila výsledek, jsou to všechno silně hormonální léky, které se ani nesmí užívat moc dlouho či bez přestávek…
ahoj Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.1.06 21:03

Jo, to jsem si myslela. Nerada se pletu do cizicho hovoru, tak mi bylo blby se zeptat, kdo a kde ji to predepsal atd. Ale ty dvojcata mela. Rikala, ze je chtela, dostala leky a zadarilo se :roll:
Jsem rada za vase odpovedi. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
808
14.1.06 21:19

Ahoj holky

můj synek (3) dostává injekce Pregnyl (těhotenský hormon), kde na příbalovém letáku je informace o možném vícečetném těhotenství u žen… Bere to od dr. na podporu sestoupení varlátka.

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
15.1.06 18:03

Ahoj Kytko, myslím, že léky „na dvojčata“ asi nejsou. Když jsme se s manželem více jak rok pokoušeli o mimi, můj gynekokog mi dal nějaký prášky /bohužel už nevím, jak se jmenovaly/. Upozorňoval mě, že zvyšují pravděpodobnost oplodnění /podporují ovulaci/ a je u nich větší pravděpodobnost dvojčat. Tak možná se ty dvě paní bavili o něčem takovém.
Měj se moc krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
15.1.06 19:34

Ano, na podporu ovulace ti gynekolog může předepsat clostilbegyt nebo clomhexal,ale nejde to předepsat jen tak, ale jen při prokázaných problémech s ovulací a po několikaměsíčním neúspěšném snažení. Inekce, např. puregon - to už patří do speciální péče v CAR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
16.1.06 08:50

Tak mně třeba doktor napsal Clostilbegyt už po 2. měsíci snažení a byl to přímo můj gyn.Dr. Podle různých vyšetření zjistil, že nedozrávají vajíčka. Teď dobírám 3. kúru clostilbegytu, tak pevně doufám, že se už na folikulometrii ukážou nějaké folíky. Chvíli to asi trvá, než se tělo nastimuluje. Já si taky myslím, že neexistují nějaké prášky „na dvojčata“, ale s léky jako Clostilbegyt, Clomhexal apod.(používané na podporu tvorby vajíček), jsou dvojčata i vícerčata dost možná. Zrovna já bych dvojčátka brala :wink: . Přeji všem brzy //! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.06 21:38

Ahoj Lioness,
to se divím že ti je dal tak brzo, ale snažili už jste se asi nezávisle dýl ne?
jinak na clostil jsem reagovala okamžitě hned první měsíc a většinou holky kolem mě, jen opravdu vyjímka nezareagovala vůbec nebo až po půl roce ale dýl se brát ani nemůže…jen s přestávkou…
tak držím palce ať už se objeví…
ahoj Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.1.06 22:14

bez ovulace

ahoj holky, můžete mi někdo poradit? Doktor mi řekl, že nemám ovulaci, začnu brát nějaký prášky (zatím nevím název). Má někdo podobný problém? Myslíte že se ovulace na základě přášků obnoví? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
5525
16.1.06 22:37

Luckapiku, myslim, ze lio mela problemy s cykly uz predtim, takze jeji dr. dal dohromady anamnezu s momentalnim problemem…
ja to mam podobne, dr. mi nabizela leky uz po 3. cyklu, ale chtela jsem to jeste zkusit normálne, a ted mam 5. cyklus od vysazeni HA /za vic nez 6 mesicu/ a taky beru clostilbegyt

anonyme :) - vetsinou se na podporu ovu dava prave Clostilbegyt, nebo clomhexal - to je myslim stejna ucinna latka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
16.1.06 22:39

jeste k tvymu dotazu - pisou, ze po clostilbegytu se ovu objevi asi u 80%, takze docela velka sance…
problem anovulacnich cyklu tu ma spousta holek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama