Rada od personalisty - práce po MD

447
29.6.13 07:10

Rada od personalisty...

Ahoj všichni..potřebuju radu. Jsem rok na MD a chci se vrátit do práce. Ale v mé práci jsou úspory, takže celé mé oddělení přesunuli do jiného města. Tudíž mé místo zaniklo a já jen teď čekám, až se vrátím, že dostanu odstupné. Teď budu dělat konkurz na jiné místo do jiné firmy, mám reálnou šanci na přijetí a jde mi o to, zda musím svému dosavadnímu „zaměstnavateli“ hlásit, že jsem na HPP jinde…jde mi o odstupné, vydržím-li v dosavadní práci do 6/2014, budu mít nárok na 5 platů, teď jen na tři..a pak by mne ještě zajímalo, když mám zatím vyčerpáno půlku rodičovského příspěvku, zda mi zbytek doplatí jednorázově, nebo ho budu stále pobírat po 11500..až do vyčerpání (malý nebude chodit do jeslí na déle než 46 hodin, jak ukládá zákon)..děkuji za jakékoliv info, mějte se prima :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
marieondatrap
29.6.13 08:04

O prispevek prijdes. dochazka se nehlida az od dvou let veku ditete. jinak nikdy se nevyplaci jedorazove. vzdy max 11500za mesic.
k odstupnemu nevim.

• Citovat
  • Nahlásit
288
29.6.13 08:13

Můžeš mít pouze jeden HPP (u vedlejších je to jedno) takže dost dobře nepůjde tuto skutečnost zaměstnavateli zatajit. Já bych prostě zaměstnavateli dala info, že máš v plánu se brzy vrátit do práce - pokud je místo zrušené dostanete odstupné a nastoupíte na nové místo. S rodičákem neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
29.6.13 08:21

Diky moc, tak to mam asi i v planu. Jinak dite muzes davat na jeden den do jesli a o rodicak neprijdes..takhle to udava zakon..myslim teda :) w

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2948
29.6.13 08:25

@Bunt4 ne ted uz o rodicak neprijdes, ale budes ho stale pobirat.
Dite do dvou let smi chodit jen 46hodin.
Nemuzes mit soucasne dva hlavni pomery rok, to je preci blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
29.6.13 08:29

Jasne, kdyz me vezmou, tak to normalka nahlasim a bude odstupny:-) diky za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
29.6.13 08:36

Nebyla bych si tak jistá, pokud dáš výpověď ty s tím, že máš jiný HPP, tak to mohou brát jako výpověď z tvé strany (bez ohledu na to, že místo stejně není) a nemusí ti dát nic :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13835
29.6.13 08:44

Muzes mit klidne dva pracovni pomery soubezne, pokud to zvladas a nezakazuje ti to pracovni smlouva. Nektere firmy si davaji podminku, ze nesmis soucasne pracovat jinde, ale jinak to problem neni. V jedne firme mas nahlasenou rodicovskou dovolenou a do druhe nastoupis. Az ti v prvni rodicovska skonci tak to budes resit. Kdyz budes chtit skoncit sama uz ted, tak zadne odstupne nedostanes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
29.6.13 08:52

Tak o rodičák určitě nepřijdeš, pokud dodržíš docházku dítěte do dvou let na 46 hodin měsíčně. Vybrat najednou ho nelze.
Dva HPP současně mít můžeš, pouze pokud mají oba zaměstnavatelé stejný předmět podnikání, je třeba souhlas toho prvního. Pokud jde o jiný obor, nemusíš mu to vůbec hlásit.
Odstupné je dle odpracované doby (ale tohle jsem nikdy sama neřešila). Takže ještě koukni zde:
http://business.center.cz/…cast2h4.aspx
(díl 8. Odstupné)
Jen je třeba pohlídat důvod výpovědi, nepřistoupit na dohodu (případně si v dohodě nějaké odstupné pohlídat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
29.6.13 09:09

Holky moc dik, ja jako u toho prvniho vypoved dat nechci, nebo teda chci, ale prijdu tam s tim, ze se chci okamzite vratit a vim, ze tam zadny misto neni..neni to asi fer, ale myslim, ze by takhle premyslela vetsina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13124
29.6.13 09:41
@Bunt4 píše:
Jasne, kdyz me vezmou, tak to normalka nahlasim a bude odstupny:-) diky za rady :kytka:

tím bych si nebyla tak jistá - ty nahlásíš, že nastupuješ do jiné práce, tak budeš nucená dát výpověď ty - takže nebude žádné odstupné :nevim:

Píšeš, že se tam chceš okamžitě vrátit - na jak dlouho jsi zažádala zaměstnavatele o rodičák? Pokud o dva roky, tak se s tebou bavit budou, pokud o tři, tak ti řeknou, ať dáš výpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
29.6.13 09:47

Asi to nechapu, ale ja jim nesdelim, ze mam jinou praci, ne? Jsme velka firma, lide se vraci i po pul roce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepř.G12
29.6.13 10:01

Záleží na jak dlouho máš hlášený rodičák. Ono moc nejde si vymyslet, že chceš okamžitě nastoupit :-)

• Citovat
  • Nahlásit
13124
29.6.13 10:16

@Bunt4 přeci se z rodičáku nemůžeš vracet, jak chceš ty. Zaměstnavatel má za tebe náhradu a ta tam je do tvého ukončení rodičáku. Na začátku rodičáku jsi měla požádat o určitou délku rodičáku - většina to nedělá a mám dojem, že pak zaměstnavatel bere, že délka je na 3 roky. Pokud se budeš chtít vrátit dříve, nemusí ti to umožnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
29.6.13 10:37

Za me ale zadna nahrada neni, misto zrusene a holka za me odesla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat