rajčata :)

16742
7.3.09 19:58

rajčata :)

Ahoj
já mám dotázek na zahradnice :lol:
Loni jsme si pořídili skleník a za:,–(ili asi 2druhy rajčat a dovje cherry-žluté a červené. Ty byly obojí moc dobré ale ty velký se nám vůbec nezdařili. Byly bez chuti, bez šťávy a vůně. Vzhledem k tomu že ty malý byly dobrý tak to na nás nesvádím ale vidímto na špatný výběr druhu. Tak bych se chtěla zeptat jestli tu máte někdo vyzkoušené nějaké co jsou fakt dobré
Díky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3639
7.3.09 22:44

cauuuuu Leilooooo,

zahradnicis jo?

ja teda sklenik nemam, ale na ven kupuji uz par let Tornada a jsou vybornyyyyy!!!!!

uz se na to taky tesim, mnam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
8.3.09 08:24

Sabri :lol: :lol: jsem myslela že se dočkám nějakých nových tváří a ono nic :lol: :lol: Ale děkuji za tip, zkusíme sehnat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
8.3.09 08:34

Ahoj..já jsem teda zahradník tipu…čím blbější zahradník,tím lepší brambory… :lol: :lol: :lol:

Ale rajčata jsem koupila i s paprikama na tržišti normální keříčkové už sazenice podle instrukcí souseda.A musím říct že byli výborný…Akorát je prý zbytečný je dávat do skleníku (já je tam teda měla) jsou stejné jako venku na záhoně. Tak letos nacpu skleník okurkama a paprikama a rajský letí ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
8.3.09 08:52

Když mi nemáme zahradu užitkovou ale spíš okrasnou a erlaxační a mě se tam venku ty rajčata prostě nelíbí. Tak jsem koupili skleník aby jsme taky něco měli a bylo to schované. Ale další věc je taky ta, že bydlíme na Šumavě a tady nám nejdou řeba papriky ani ve skleníku, takže tím si skleník ani nezacpáváme :wink:
A ještě jedna věc-my z toho máme větší radost když si to vypěstujem od semínka než dkyž koupíme sazenince cvíš? :wink:
Ale díky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
8.3.09 09:12

Tak to my máme zahradu spíš dětský hřiště… :lol:
Taky mám jen v rohu skleník a dva záhonky z jahodama..tot vše…
Když chceš od semínka tak jsou také přímo keříčková…ty si pěstuje ségra.Já jsem pohodlnější,tak si je raději koupím…a na víc bych je v bytě neměla kam dát než se rozrostou.
Tak víc ti asi neporadím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
8.3.09 09:35

Chystám se letos poprvé taky na rajčata a chtěla bych zkusit ty cherry. Jaký si mám pořídit druh? A šly by pěstovat v pytlích? Máme totiž ještě ne úplně dodělanou zahradu, takže skleník je v nedohlednu, ale Matýsek se po nich může utlouct. Dáváte jim nějaké speciální hnojivo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
8.3.09 16:50

Milli my jsme hnojili normálně jak je v granulích kravský hnůj. SIce to pak ve skleníku ještě tak měsíc smrdí ale zase bylo to fatkt dobrý. Hned bylo vidět že to líp roste a je to přírodní :wink:
Cherry jsme měli dobrý ale odrůdu bohužel dohromady nedám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
8.3.09 16:59

Ahoj zahradnice,
tak my pěstujeme normální (kupuju taky Tornáda), pak malé červené a žluté, ty dávám na kraj, aby k nim mohly holky. Taky je velká spotřeba. Nehnojím vůbec, protože chci přece bio. Jen na podzim dáme na záhony hnůj a zaryjeme.
Už se na ně těším, ty z obchodu jsou uplně bez chuti.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
8.3.09 17:34

Díky za odpověď. My máme přístup ke kravskému hnoji, tak bych ho možná mohla trochu namíchat do té hlíny.
Sazeničky koupím asi hotové, tak mi v zahradnictví určitě poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama