Rajská omáčka bez protlaku

11133
19.7.13 11:40

Rajska omacka bez protlaku

Dostala jsem chut na klasickou rajskou omacku. Ale ziju v zahranici a nevedou tady rajsky protlak.
Nemate nekdo vyzkouseny recept bez nej?
Zkousela jsem delat z cerstvych rajcat, ale i kdyz to nebylo spatne, bylo to takove hodne zeleninove a nemelo to tu spravne nasladlou chut. V tom asi bude to kouzlo protlaku, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3364
19.7.13 11:43

Já ji v nouzi dělám z kečupu…jen ji pak tak nedokořenuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48873
19.7.13 11:44

My děláme rajskou z krájených rajčat v konzervě, ty snad prodávají všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
19.7.13 11:45

Nasládlou chuť dělá cukr. Do rajské ho dávám běžně. Nejlepší rajskou jakou jsem kdy jedla, dělala kuchařka na táboře, která do ní přidávala červený sirup. ;-) A ani rajčatové pyré tam u vás nenajdeš? (mně by se s rajčaty pasírovat nechtělo 8) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.7.13 11:48

@MUFICE
a muzes mi pro inspiraci napsat recept?
@Wiolla
rajacata pasirovane i na kusy v konzerve tu samozrejme maji, ale stejne mi to chutove prislo jine ve vysledku. teda zkousela jsem jenom ty pasirovane a cerstve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
829
19.7.13 11:48

Moje sestra ještě někdy dává karamel. A to je pak mňamka :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 11:50

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48873
19.7.13 11:51
@Ali-Ali píše:
@MUFICE
a muzes mi pro inspiraci napsat recept?
@Wiolla
rajacata pasirovane i na kusy v konzerve tu samozrejme maji, ale stejne mi to chutove prislo jine ve vysledku. teda zkousela jsem jenom ty pasirovane a cerstve.

Recept je klasicky na rajskou, akorát tam dávám 1-2 plechovky těch krájených rajčat z Lidlu. Ono se to krásně rozvaří a zahustí se to. Tyhle rajčata dávám do boloňských špaget, do chilli con carne a ostatních rajčatových omáček. Podle mě je základ dobrý vývar z hovězího masa, to koření tam udělá svou chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.7.13 11:54

@kjhui
rajcata mam kupovane (zijem v byte), ale ziju ve spanelsku a tady jich je na trhu 20 druhu a jsou fakr vyborne.
spis mi nejde nejak bez toho protlaku doladit ta chut te omacky. ja ji mam vzdycky takovou hodne „rajcatovou“, jako ze je v tom citet ta zelenina, spis jak italsky styl, a neni to ta ceska klasika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29169
19.7.13 11:55

@Ali-Ali já dávám nakonec ještě špetku skořice. Fakt opatrně, jinak to celý zhořkne, ale pro mě je to ta správná tečka :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4725
19.7.13 12:01

Na sádle nebo oleji dozlatova osmahnout cibulku, přidat nakrájená omytá rajská, pár kuliček nového koření a celého pepře, podusit/povařit do rozvaření, cca 1/2 hodinky, pak propasírovat přes cedník, osolit, OSLADIT (cca 1 lžíce cukru, záleží na tvé chuti a sladkosti rajských) a zahustit smetanou. POkud ještě před tím povaříš pěkný kousek hovězího s cibulí a česnekem a 1-2dcl tohoto vývaru použiješ na podlití omáčky než přidáš smetanu, bude ještě lepší. Děšlám ji tak a moje rodina se olizuje až za ušima. Z kečupu to není rajská, to je zvrhlost. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
19.7.13 12:03

Chce to koupit opravdu zralá rajcata a já dávám do rajské i kousek skořice :think:
Rajcata sparim, oloupu vykrajim to zelene svinstvo a nakrajim je na kosticky, to pak dám do hrnce, přidám bobkovy list, nové koření celý pepř a asi 1 cm skořice a podleju troškou vody, nechám cca půl hodinky dusit hlidam si aby se nepripalila, v jiném hrnci osmahnu cibulku do zlatova a zaprasim moukou, udělám jisku, přidám dušená rajcata, rozredim vodou do konzistence jakou chci, nechám 20. minut povarit, propasiruju, postavím znovu na plotnu a dochutim citronem, solí a cukrem ;-)

Příspěvek upraven 19.07.13 v 12:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 12:04

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
19.7.13 12:10

Já teda do rajské smetanu ani mlíko nedávám 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.7.13 12:13

@ivana-domca @lekarnicka28
dik, presne takove detailni postupy potrebuju :D
ja varim rada a zvladnu toho dost, ale do pobytu v zahranici me ceska klasika mijela (na to byla maminka) a ted mi ty zaklady chybi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama