Rakovina prostaty, poradíte?

Anonymni
19.3.08 18:19

Rakovina prostaty

Ahoj holky.

Muj tatka byl pred vic nez rokem na operaci prostaty. Po operaci se situace zlepsila, ale posledni dobou se vse opet trochu zhorsilo (problemy s mocenim atd.). Pred 3 mesici byl na krvi a zjistili, ze neco neni v poradku, ze je tam „neco trochu aktivniho“. Proto ho dr.poslal ted po 3 mesich na krev znovu, jestli je to stejne, lepsi nebo horsi… Zitra se dozvime vysledky. Ja se samozrejme klepu strachy. Co kdyz ma tatka rakovinu prostaty? Mate s tim nekdo (vasi manzelove, tatkove, dedeckove) zkusenosti? Pokud mu pry vysledky i teto krve vyjdou spatne, musel by jit nekam na odber vzorku a z toho dal zjisti co a jak…

Za jakekoliv info moc dekuji.
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
19.3.08 20:14

Můj táta (62 let) byl před rokem na preventivní prohlídce a v rámci té mu udělali naštěstí i zjištění PSA - látky, která ukazuje na karcinom prostaty. Hodnotu měl zvýšenou a v květnu byl na operaci - totální prostatektomie (úplné vyříznutí prostaty). Je to poměrně náročná operace. Histologicky se potvrdila malá rakovinná ložiska. Chodí na opakované odběry krve, kdy kontrolují PSA a to má v pořádku, takže snad nikde nic ošklivého nezůstalo. Bohužel po operaci trpí inkontinencí moči a musí nosit pleny, takže psychicky je na tom dost špatně :?

• Nahlásit
  • Citovat
3148
19.3.08 20:37

Nevím jak je to s prostatou, ale na všechny ložiskové změny pod kůží mi funguje měsíčkový olej od dědkakořenáře, nechci dělat reklamu ale je to tak, léčí se s tím i rakovina-samozdřejmě jako podpůrná léčba. není to žádné šarlatánství, já sama jsem měla veliké uzliny hraničních velikostí na krku(bála jsem se rak. lymf. systému), poctivě mažu každý den a uzliny se o hodně zmenšily, sice tam pořád jsou, ale v malém množství.
Možná by to tatínkovi také pomohlo, teď si to mažu na podbřišek, protože mám velkou cystu a hrozí mi operace, tak uvidím, jak mi to zabere tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7003
20.3.08 16:21

Ahoj Jani,

my máme v rodině za sebou (a kontroly před sebou) rakovinu prostaty metastázující do lymf. systému, plic, páteře u mého otce. Brrrrr zní to hrozně. Dědeček se s tím ale „popral“ spolu s doktory úspěšně. Má za sebou druhou kontrolu PSA a výsledky super!
Loni v létě hrozně hubnul, únava, nechutenství, problémy s trávením, s čůráním ani ne a po spoustě vyšetření byla zjištěna výše uvedená diagnóza. Následovalo odstranění prostaty, odstranění varlat, hormonální léčba a měsíc po léčbě děda nabral 20kg (které před tím shodil). Nyní se cítí skvěle, jí ukázkově, drží si váhu, jen únava je mnohem větší než dřív, ale to je u lidí s rakovinou normální.
No a protože jsem z toho, tak jako celá naše rodina, byla hotová, zjistila jsem si spoustu informací z netu a ve zkratce, co mě napadá.
Rakovina prostaty je poměrně dobře léčitelná, v počátečním stádiu převážně hormonálně, a v pokročilých stadiích (můj otec) operativně, hormonálně, i ozařováním a chemoterapií. Úspěšnost léčby je vysoká (čísla si bohužel nepamatuju). Tvého tatínka nejspíš čeká biopsie prostaty, která se dělá konečníkem s krátkým pobytem v nemocnici, ne-li ambulantně, můj táta má ještě nemoc krve, takže vše bylo o to složitější a pobyt v nemocnici měl vždy o pár dnů delší. Pak výsledky a rozhodnutí doktorů, co dál, jakou léčbu.
Myslím, že by bylo dobrý vygooglit si toto téma, vytisknout, prostudovat a nechat prostudovat i ostatní, kterých se to týká. Nám to hodně pomohlo - vědět co to vlastně je, vědět, co nás čeká atd.

Každopádně držím palce, ať se rakovina u Tvého tatínka nepotvrdí!!!!!!!!!!

Hodně sil

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.3.08 16:38

Ahoj Pikslatko i ostatni!

Moc dekuju za prispevky. Kontrola dopadla snad „dobre“. No, dobre, pry ma vsechny hodnoty krve stejne zvysene jako pred 3 mesici, mirne nad hranici, takze zatim se nic dit nebude a tatka ma jit na kotrolu s krvi opet za pul roku.
Takze SNAD to nebude nic vazneho, protoze jinak by ho snad na nejake dalsi odbery ci vysetreni poslali hned a nenechavali by ho pul roku cekat, ze?
Jinak ja vcera cumela do pocitace cely den, procitala vse co se da o prostate, rakovine prostaty atd., takze to tatkovi vsechno sepisu, nakoupim ruzne bylinky a vitaminy a snad to za tech pul roku bude zase stejne nebo jeste lepsi…
Ale nervy jsem teda mela, to je hruza, celou noc jsem nespala.
Holky, moc dekuju a preju vsem hodne stesti at se nam takove osklive nemoci vyhybaji obloukem!
More zdravi, Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
7003
21.3.08 17:31

Ahoj Jani,

tak to je super zpráva!!!! Moc gratuluju a držím palce, ať jsou výsledky pořád dobrý:-))))
Tvůj tatínek má velkou výhodu, je hlídanej a při jakékoliv změně má možnost léčby:-) To vidím jako velké pozitivum.

Taky hodně zdravííííí všem:-)

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.3.08 00:20

Diky Pikslatko, jsi mooooc hodna! :-)
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
2904
6.9.08 02:48

Ahojky,

holky kdo máte zkušenosti, můj taťka se nikdy neléčil, problémy asi ani neřešeil, ačkoliv náznaky byly. Teď mu bylo 60, Dr. mu udělala komplet vyšetření, diagnostikovala cukrovku a začal docházet na urologii, prý se mu zvětšuje prostata tak ho Dr. radši poslá na odběr vzorků, patrn biopsii.

Mám strach jestli si něco nezanedbal, co když bude mít pozitiv. testy? A prvotně se bojíme jestli ho to bude bolet, prý je to docela drasťárna? Umrtvují to?

Diky moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
6.9.08 21:12
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2904
8.9.08 19:05

Díky, to jsem taky četla, když já bych těď prostě potřebovala slyšet, že bude v pohodě, ale to mi neřekne nikdo, že jo, to musíme prostě vydržet a počkat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
4.5.10 09:36

Prevence

Masáž prostaty prevence proti rakovině
http://www.masaz-prostaty.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.18 22:46

Rakovina prostaty

Sháněl jsem informace kdo prodělal operaci prostaty, ale v době mé operace se nikdo nenašel kdo by se podělit o informace. Kdo má zájem mohu předat zkušenosti.(operace robotem kompletní odebrání prostaty).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.19 09:41

Dotaz

Dobrý den,
ráda bych získala informace o o tom, kde jste byl operován a kým a jaký byl Váš stav po operaci a jak jste byl spokojen. Manžel na operaci čeká, ale nemůžeme získat informace od někoho, kdo již robotickou operaci podstoupil.
Děkuji moc za odpověď
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.19 13:59

Pisu SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.19 20:12

Romana Kiki mate odpoved v SZ