Rána do břicha 39.týden těhotenství

112
29.5.15 12:22

Rana do bricha 39 tt

Jak velka rana by musela byt, aby to miminku ublizilo? Sla jsem z koupelny a strejchla jsem pupkem futra. Ani to nejak extra nebolelo, ale hrozne jsem se lekla. Malej tam mel zrovna natlacenou rucicku. Bricho me neboli, pohyby citim, chudaka jsem ho zbudila. Nekrvacim citim se fajn. Mam ale presto stejne radci jet na pohotovost..nebo moc plasim a mimi je chraneno plodovkou a delohou dostatecne i kdyz jr tam uz celkem na tesno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3364
29.5.15 12:29

Jestli tě nic nebolí, nekrvácíš, pohyby cítíš normálně, tak neplaš. Je to docela normální, že člověk narazí břichem do čehokoliv, protože prostě to břicho tam dřív nebylo… Zrovna dnes jsem si do břicha vrazila dveřmi od auta při jejich zavírání po vysednutí :zed: Prostě to velké břicho překáží. Ale plodovka miminko chrání, neboj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2603
29.5.15 12:30

A to jsi jako běžela nebo zakopal a břichem na ta futra upadla? Já jsem někde strejchala pořád a malej byl úplně v pořádku. Chtělo by to trochu nadhledu nad tím jiným stavem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8172

Klid, jestli to nebyl pád z výšky ani bodnutí ničím ostrým, dítě je chráněné dost. Kdybys viděla, jak mi rajtuje na břiše starší batole a občas bohužel i pěkně kopne při přebalování, ale pro to mimino v břiše to je maximálně šťouchnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13446

Nemelo by se nic stat, pokud jsi zavadila…ma tam vodu, nekolik vrstev kuze, delohu a obal…to by podle me musela byt fakt pecka…ale jisteji by ti to rekl stejne jen doktor…Kazdopadne preji, at jste oba v poradku!!! Ja si pamatuju, ze jsem v 7 mesici slitla z gauce…proste jsme s pritelem lezeli na gauci u telky, jemu to nedoslo a jak se otocil, tak me katapultoval do mezery mezi stul a gauc…dopadla jsem na zadek, ale dost tvrde…ja jsem teda na utz radeji dosla, protoze jsem ten pad nezbrzdila a myslim, ze tyhle otresy jsou mnohem horsi a nebezpecnejsi, nez strejchnuti o neco…Takze ja bych byla v klidu…(no to kecam…taky by ve me hlodalo…). Ale urcite to nebude nic! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2554
29.5.15 12:33

To by musela být asi hodně velká rána-třeba kdybys na něj spadla v MHD při prudkém zabrždění, nebo tě tam někdo schválně velkou silou uhodil…tohle mimču jistě neublíží. děti jsou odolné a chráněné ;) Mě ten pupek taky všude překáží, občas někde štrejchnu…to už tak prostě je… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
29.5.15 12:49

Já jsem narážela úplně do všeho :lol: Například pravidelně do volantu, když jsem vylézala z auta :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22496
29.5.15 13:00

@Julie1111 ano, moc plašíš :kytka: neboj, mimi je tam dobře chráněné. Já náražela vždy a všude, do tho mě občas na břicho skočila malá a dobrý
Musela by to být opravdu velká pecky, aby se něco stalo :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2643
29.5.15 13:19

@Julie1111
ahoj, a jak jsi štrejchla? plnou vahou rozpohybovaného těla jak jsi šla a narazila pupkem? nebo jsi stála/ploužila se a jen ťukla bokem?
pokud plnou vahou rozpohybovaného těla kdy by se plod dostal do velkého tlaku mezi překážku vpředu a páteř vzadu, tak by se teoreticky mohl přenést tlak na zadní stěnu dělohy (jako při otoku mozku po nárazu hlavou - vepředu nic, ale přenesením tlaku objemu mozku a obalů se na zadní stěnu lebky se přenese tlak co způsobí zranění nárazem) a způsobit odloučení/odlučování placenty, tj. možné nedokrvení plodu tj. v krátké době možné nevratné poškození.. kdyby to byla opravdu šlupa, náraz plnou vahou rozpohybovaného těla tak bych jela na UTZ zkontrolovat průtok pupeční šňůry.. ale jestli to bylo jen ťuknutí bokem při statické poloze matky tak je to v cajku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
29.5.15 13:32

@kjhui Byla jsem v koupelne myla si ruce chtela se rychle protahnou aby mi do koupelny nevbehl pes…a nejak jsem tu skviru mezi dverma neodhadla a vzala futra podelne brichem jak jsem se protahovala. Jenze jak jsem se to snazila udelat rychle aby mi pes nic v koupelnr neukradl.Tak to trosku bolelo a byl to takovej rychlejsi pohyb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
29.5.15 13:46

V prvním tehu v 37.tt jsem sla po schodech, zakopla jsem a padla si brichem na koleno. Docela uz perda, ale pohyby jsem citila a nekrvacela jsem, tak jsem neresila. A ditko se narodilo zdrave.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2643
29.5.15 13:46

@Julie1111
upřímně.. jsem z toho jelen.. co píšou tu baby na diskuzi tak komu se stalo odloučení placenty, tak to mělo mnohdy hodně rychlý průběh a často špatný konec, ale nebylo to bez projevů, píšou o tvrdnutí břicha, silném krvácení, silných bolestech, nehýbání plodu (ne všechno, něco z toho).. tak babo raď.. asi se hlídej a kdyby se ti cokoliv nezdálo, tak jeď na vyšetření.. těžko posoudit jak silná byla ta rána, a těžko si to pamatovat když už je to dýl než minuta..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21103
29.5.15 14:18

Taky jsem v těhu štrejchla břichem o kdeco, to neuhlídáš. Jednou jsem teda uklouzla a spadla (na zadek), to jsem měla strach jela na ultrazvuk - vše OK. Jak psala kjhui, hlídej se, ale možnost, že by bylo něco v nepořádku, je minimální.
Btw. Znám i paní, co měla předčasné odloučení a říká, že nikde nenarazila ani nespadla. Tuším, že spala a rupla jí voda…Syn se narodil v sedmém měsíci. Už je větší a je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama